• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

TRKY-NetMetre

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Özellikler

TRKY-NetMetre, TTnet ADSL servisindeki yeni kotalı tarifelerin açıklanması ile beraber ortaya çıkan "bağlantı kullanım istatistiklerini anlaşılır bir biçimde tutan program" ihtiyacını gidermek amacıyla hazırlanmıştır.

TRKY-NetMetre ile hem günlük, hem de aylık olarak ne kadar veri aldığınızın ve gönderdiğinizin bilgilerine bir bakışta ulaşabilirsiniz.

TRKY-NetMetre bilgisayarınızı çalıştırıp, oturum açtığınız andan itibaren çalışmaya başlar ve bilgisayarınız açık kaldığı sürece çalışmaya devam ederek bağlantı kullanım istatistiklerinizi tutar.

TRKY-NetMetre, anlık istatistikleri TTnet'in ADSL bağlantılarını isimlendirdiği şekilde "bit" cinsinden de gösterebilir. Bu şekilde; örneğin 256kbps'lik bağlantınızın kaç kbps'sini kullandığınızı ek bir hesaplama yapmaya gerek kalmadan görebilirsiniz.

TRKY-NetMetre, toplam kullanım istatistiklerini kota hesaplamalarının yapıldığı birim olan "bayt" cinsinden de tutabilir. Bu sayede ek bir hesaplama yapmanıza gerek kalmadan kotanızdan kaç bin megabayt kullandığınızı görebilirsiniz.

TRKY-NetMetre ağ bağdaştırıcılarının kullanım istatistiklerini, tcp/ip katman seviyesinde elde ettiği alınan/gönderilen paket bilgilerine göre oluşturur. Bu yöntem TTnet'in kota hesaplamada kullandığı yöntem de olduğu için en kesin kota kullanım istatistiklerini verir.

TRKY-NetMetre'yi, geniş yapılandırma seçenekleri sayesinde istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Programa istediğiniz renkleri giydirin. İsterseniz transparan bir görünüm ayarlayın, isterseniz kontrol penceresini tamamen kapatın, sadece grafik görünümü kalsın.

TRKY-NetMetre'ye girin istediğiniz kota bilgilerini, belirdiğiniz limite ulaşıldığında size haber versin. Sürekli "adslkota sitesi"ne bakmaya gerek yok. TRKY-Netmetre kotanızı sizin için kontrol eder, hem de çok kolay bir yapılandırmayla.

Sistem gereksinimleri:
Microsoft Windows 98/ME/NT/2000/XP işletim sistemlerinden biri
Pentium 100 Mhz veya daha güçlü bir işlemci
En az 64 MB RAM
Ek dosyalarla beraber en az 4 MB disk alanı


DOWNLOADS
 
başlatan benzer konular forum cevaplar tarih
YukseLL network (adsl fiber) 1
benzer konular
TRKY-DnsAyar
Üst Alt