• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Töre ve kadın

• Konbuyu başlatan Eftelya
  • Başlangıç tarihi
E

Eftelya

Ziyaretci
Cinayette 'töre' şüphesi
Cesedi bulunan Nurgül Akın'ın 17 yaşındaki kardeşi cinayeti üstlendi ancak polis genç kadının aile meclisi kararı ile öldürüldüğünü düşünüyor..

İstanbul Küçükçekmece'de boş bir arazide öldürüldükten sonra yakılmış halde bulunan Nurgül Akın'ın, katil zanlısı 17 yaşındaki kardeşi O.Ş. çıktı. Katil zanlısı kardeş, ablasını bilezikleri için telle boğarak öldürdükten sonra cesedini yaktığını anlatırken polis, genç kadının eşini aldattığı gerekçesiyle aile meclisi kararıyla öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruyor. Bu ihtimal üzerine de Akın'ın kardeşi O.Ş. ile birlikte dedesi Yusuf Ş., amcaları Ali Ş., Mehmet Ş., Ramazan Ş. ve eşi Ömer Akın'ın aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

kaynak

Uyuyan eşini kızgın yağla haşlayıp 18 kez bıçakladı
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir su bayisinde çalışan Metin Güçlüler, kendisini aldattığından şüphelendiği eşini önce üzerine kızgın yağ dökerek haşladı, ardından 18 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan kadın tedaviye alınırken, Metin Güçlüler teslim oldu. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan kadının daha önce yaklaşık 15 kez, eşi hakkında, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle karakola giderek şikâyetçi olduğu ortaya çıktı.
kaynak

Şok eden saldırı!
Genç karı-koca borç yüzünden birbirine girdi. Sinirlenen koca, eline geçirdiği elektro şok cihazıyla eşini yaralayıp evden kaçtı.
İzmir'in Çiğli ilçesinde önceki akşam meydana gelen olayda, bilgisayar şirketi sahibi 28 yaşındaki Sevinç Cankurt ile oto tamircisi eşi 30 yaşındaki Şahin Cankurt arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında, saldırılardan korunmak için kullanılan elektroşok cihazını eline geçiren öfkeli koca, genç kadının boynuna, vücuduna ve sırtına elektrik verdi. Genç kadın acı içinde yere yığılıp bayılırken, öfkeli koca ise otomobiline binerek kaçtı. Gürültüleri duyan komşuların ihbarı üzerine eve gelen polis, genç kadını yerde yatarken bulundu. Ambulansla Çiğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sevinç Cankurt, tedavisinin ardından polis merkezine götürüldü
kaynak

Bugün 13 ocak 2009
Bir günde kadına uygulanan üç şiddet ve daha bilmediklerimiz ve duymadıklarımız
Kadına olan bu şiddeti protesto ediyorum

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Bende sana katılabilirmiyim kırmızı martım..?

Nedir bu şiddet yanlısı olaylar kadına güçlerini bu şekildemi gösteriyorlar.

Erkekliğin böylemi olduğunu sanıyorlar...: :angry:

E

Eftelya

Ziyaretci
Bende sana katılabilirmiyim kırmızı martım..?

Nedir bu şiddet yanlısı olaylar kadına güçlerini bu şekildemi gösteriyorlar.

Erkekliğin böylemi olduğunu sanıyorlar...:angry:
Tabii ki katılabılırsın Denizim
Dengesiz güç kullanımı bu..:sinir:
Aynı güç kadınlarda olsa bence daha uygar çözümler bulunabılırdı.:malesef:

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Çok dır dır ediyoruz diye söylenip duruyorlar ama

Dediğin gibi aynı şey bizde olsa emin ol ki sevgi dolu kalbimizle ve konuşarak hallederdik bunu...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Sistem, acımasız, cahil, katil insan yetiştirmeye devam ediyor.
Bu durumda suçlu herkestir.

E

Eftelya

Ziyaretci
Sistem, acımasız, cahil, katil insan yetiştirmeye devam ediyor.
Bu durumda suçlu herkestir.
Daha çok yetişmeyle ve yetiştirmeyle alakası olduğunu düşünüyorum
evet kapitalist sistem kendi içinde acımasızlık ve hiyerarşiyi doğuruyor ama,
yine de bu vahşeti uygulayanlar insan olamaz...
Olsa olsaa neyse....

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Daha çok yetişmeyle ve yetiştirmeyle alakası olduğunu düşünüyorum
evet kapitalist sistem kendi içinde acımasızlık ve hiyerarşiyi doğuruyor ama,
yine de bu vahşeti uygulayanlar insan olamaz...
Olsa olsaa neyse....
Aman yoldaş sakin ol !
Bence insanları şekillendiren toplum, toplumu şekillendiren ise mevcut düzendir.:eek:k:
Atasözü gibi oldu ama bu da benden olsun...

E

Eftelya

Ziyaretci
Aman yoldaş sakin ol !
Bence insanları şekillendiren toplum, toplumu şekillendiren ise mevcut düzendir.:eek:k:
Atasözü gibi oldu ama bu da benden olsun...
Eğitimsizlik ,hoşgörüsüzlük, duyguları denetleyememe, farklılıklara açık olamama ve insanı değersiz görmek gibi bazı unsurların şiddete yönelimi arttırdığını düşünüyorum. Eğitimin yanısıra aile ve toplum değerleri sanırım özellikle erkekleri şiddete yöneltiyor. Toplumumuzda kadına değersiz biriymiş gibi bakma eylemi yoğunlukta. Gücün simgesi de erkeklerdir düşünceye göre. Durum böyle olunca bir insan başka bir insanı dövme, onun hayatına direk olarak fiziksel müdahalede bulunma hakkını buluyor kendinde.
İster bunalıma girsin kişi, isterse stresli olsun, her ne olursa olsun birisine şiddet uygulama hakkına sahip değildir ama yapabiliyor muyuz, kesinlikle HAYIR!

Gelir ve eğitim düzeyi ne durumda olur ise olsun Aile İçi Şiddet çoğu kadının ortak sorunudur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede Aile İçi Şiddet insan onuruna saldırı olarak nitelendirilir.Türkiye'nin başlıca sorunlarından biridir.Ne yazık ki Aile İçi Şiddetin caydırıcı bir cezası yok.

Aile içi şiddete karşı kamuoyunda duyarlılık yaratmayı amaçlayan çalışmalar çoğaltılmalı.
Ceza arttırımı olmalı ve bu adam gibi uygulanmalı..
Adam karısını dövüyor iki gün sonra serbest
Bu mu adalet:malesef:

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Eğitimsizlik ,hoşgörüsüzlük, duyguları denetleyememe, farklılıklara açık olamama ve insanı değersiz görmek gibi bazı unsurların şiddete yönelimi arttırdığını düşünüyorum. Eğitimin yanısıra aile ve toplum değerleri sanırım özellikle erkekleri şiddete yöneltiyor. Toplumumuzda kadına değersiz biriymiş gibi bakma eylemi yoğunlukta. Gücün simgesi de erkeklerdir düşünceye göre. Durum böyle olunca bir insan başka bir insanı dövme, onun hayatına direk olarak fiziksel müdahalede bulunma hakkını buluyor kendinde.
İster bunalıma girsin kişi, isterse stresli olsun, her ne olursa olsun birisine şiddet uygulama hakkına sahip değildir ama yapabiliyor muyuz, kesinlikle HAYIR!

Gelir ve eğitim düzeyi ne durumda olur ise olsun Aile İçi Şiddet çoğu kadının ortak sorunudur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede Aile İçi Şiddet insan onuruna saldırı olarak nitelendirilir.Türkiye'nin başlıca sorunlarından biridir.Ne yazık ki Aile İçi Şiddetin caydırıcı bir cezası yok.

Aile içi şiddete karşı kamuoyunda duyarlılık yaratmayı amaçlayan çalışmalar çoğaltılmalı.
Ceza arttırımı olmalı ve bu adam gibi uygulanmalı..
Adam karısını dövüyor iki gün sonra serbest
Bu mu adalet:malesef:
Müthişsiniz yoldaş, düşüncelerinizin hepsine katılıyorum.
Bu kadar güzel anlatılamazdı.
Ceza artırımı olmalı demişsiniz, burada biraz düşünmek lazım.
Kapitalizm sürekli suçlu üretir. Eğer ceza artırımına gidersek dışarıda adam kalmaz .
Uyarmış olayım.

Üst Alt