Toplumsal mesajlar veren diziler olmalı mı, olmamalı mı?

Her akşam, farklı kanallarda, farklı diziler bizlerle buluşuyor. Kimisinin konusu yaşanmış ve yaşanan, toplumsal sorunlar üzerine kurgulanmış. Sizin bu tarz diziler hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yada;


Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı "Hayat Devam Ediyor" dizisi Türkiye gerçeğini gözler önüne seriyor. Dizide 15 yaşındaki Hayat'ın 70 yaşındaki Abbas ile evliliği ve yatağa girme sahnesi ve bu konu üzerinen işlenen bir hikaye... Toplumsal konulara parmak basan dizilere nasıl tepki veriyorsunuz? Olmalı mı, olmamalı mı?
 
Doğuanadoluvari diziler hoşuma gitmiyor içimi karartıyor. O yörede olup da sorunlarının dile getirildiğini düşünen insanlar mutlaka bu dizileri seviyordur. Onlar için faydalı mesajlar mutlaka içeriyordur ve anne babalar için iyi mesajlar taşıyordur.

Aksiyon , macera , biraz komedi, dizileri hoşuma gidiyor. Hele içinde sahiller, yalılar, villar , adalar olursa tam benlik.
 
Papatyam dizisi bu tür dizilere örnek niteliğinde. Kaçırmamaya çalışıyorum...

Hayat devam ediyoru izlemiyorum. Kulaklarımı rahatsız ediyor. Dizinin her sahnesinde bağıran iki üç kişi oluyor. Kafa dayanmıyor bu diziye...
 
Üst Alt