Toplum ruhu

Başlık Millî Marşlar!
Konuyu saptırmıyorum demişsiniz lakin kabul etsenizde etmesenizde sapmış. Ezan Millî Marş değildir... Kaldı ki din de millî bir öge değildir! Marşların arasına alelade bir şeymiş gibi Ezan'ı yerleştirmişsiniz!

İstiklal Marşı'na gelince onunda zaten diğer marşlarla karşılaştırılamayacak kadar yeri ayrıdır...

Yok efendim ne haddime...
Ben sadece konuya uygun olmadığını belirttim hepsi bu.

selam ederim;

sayın server bedii yanlışım olursa uyarmanızı ben isterim ve bundan memnun olurum. din milli bir değer değil evrenseldir fakat toplumumuzun büyük kısmı muslumandır. bizi birbirimize bağlayan önemli bir unsurdur bu. burada ben bizlerin ortak noktalarını paylaşmaya çalıştım. ezanlarımızın sahibide bizleriz müslümanlar. istiklal marşının sahibide bizleriz. diğer marşlarında. marşları üstünlüklerine göre vasıflayarak sıralamadım sonuçta hepsi bizimdir. her biri farklı duygular veriyor ama özünde birlik ve beraberliğimizi toplum ruhunu hissettiriyor hepside. başlığı rahatsız olduysanız değiştirebilirim bir sorun yoktur benim açımdan.

selam ederim;

Ortada durmak...

Ülkemiz, bölücü oyunların aracılığı ile ne zaman bir tehlikeye düşse, ne zaman bir şehit verdiğimizi duysak, hep birlik ve beraberlik tablosu sergiliyoruz… Ama biz kendi içimizde bölünmüşüz haberimiz yok… Çok değil, şehit cenazelerinden 1-2 gün sonra tekrar hayatın koşuşturmasına dalıp gidiyoruz… Yine kafamızdaki düşüncelerimiz, yaşamımızı yönlendiriyor… Insanları siyasi görüşlerine göre ayırıp yargılıyor, objektif olamıyor, kısacası "tarafsızlık" penceresinden bakamıyoruz. Bir düşünün… Türkiye bu sorunlar yüzünden kaybetmedi mi? Irk, dil, din ve görüş ayrılıkları tüm dünyanın global bir sorunu değil mi?

"Sağ-sol" ayrımı bugün artık kendisini çok fazla hissettirmese de, geçmişe baktığımızda bu ayrım birçok insanı canından etmiş, her iki taraf da ağır kayıplar vermiştir. Üniversiteye okumak için gidenler, tam bir savaşın ortasında kalıyor, bir şekilde bir tarafın savaşçısı oluyor, hayatının baharındaki bu gençleri kötü bir sona doğru sürüklüyorlardı…

Ortada duran ise en büyük günahkârdı… Hala da o gözle bakarlar… Burada bahsettiğimiz "orta"; suya sabuna dokunmayan, "Bana dokunmayan yılan bin yıl değil, on bin yıl yaşasın" diyen, oturup kavgaları izleyenler değil… Hitap gücü olan, objektif, tarafsız ve her görüşe saygı duyan bir elçi konumunda bulunanlardan bahsediyorum…

Ferdi Kurtbayram - gazete trakya

selam ederim;

duygumuz olmasa idi bir hayvandan ne farkımız kalırdı? duygunun dini'si milli si olurmu? duygu insanlara verilmiş en kutsal değerdir.

fakirleri doyurun diyor muhammedimiz. sadece mide açllığımıdır fakirlik? eh onu doyurmak kolay... bir selam bir sevgi bir güzel söz duymaya günümüzde aç kalmış fakir insana bir selam yokmu. duyguları kim doyuracak. ki herkez ne kadar zengindir ver Allah ver bitmez ağzımızdan çıkacak iki kelime. "seni seviyorum" "sana saygı duyuyorum" "haklısın" "özür dilerim" "selam, merhaba" " berhüdar ol" "canımın içi günaydın" "komşum günaydın" "hayırlı işler" "özledim seni" "nerelerdesin gözümüz yollarda kaldı" "bugün nekadar güzelsin" öyle çokturki saymakla bitmez gönülleri doyuracak cümleler, hemde kullanması bedava. güler yüz bedava. öyle yapay olmamalı içten ve samimi olmalı yüzümüzdeki tebessüm dilimizdeki selam. bedavayı görünce koşarız kampanya var bedava, hatta öneririz birbirimize şurda bişey var bedava çok ucuz. herkez koşar oraya gider. gel vatandaş gel sevgi vermek bedava. gönül almak fakir doyurmak bedava heyyyy nedendir bu cimrilik? sen doyurmazsan, sende aç bende aç. doyurursan gönülleri sende tok bende tok. yol gösteriyor örnek insan "fakirleri doyurun". acımızdan öldük billahi, bu varlık içinde, yokluk çekmek nedendir, bu gaflet nedendir ulu Allahım. decchal olmasın bu? onun diğer adıda cehalettir. idraklarımıza aydınlık ver ulu rabbim.

Son düzenleme:
selam ederim;

HARBİYE MARŞI

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız
Tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti
Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız

Yaşa varol Harbiye, yıkılmaz satvetinle
Göklerden gelen bir ses sana ne diyor, dinle
Türk vatanı üstünde sönmez güneşsin sen
Kartal yuvalarında, hürdür millet seninle

Yüzyıllardır Harbiye bu orduya şan verir
Çıkardığı dehalar semalara yükselir
Baştan başa tarihtir mektebin her zerresi
Sarsılmayan azminle çelik kal'alar erir

Şahikalar üstünde meydan okur bu erler
Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler
Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti
Tarihlere sorun ki bize "Ölmez Türk" derler

Marşı - YouTube

selam ederim;

çırpınırdı karadeniz,

Cirpinirdi karadeniz
Bakip turk'un bayragina
Ahhh olmeden bir gorseydim
Dusebilsem topragina

Sirmalar sarsam koluna
İnciler dizsem yoluna
Firtinalar dursun yana
Yol ver turk'un bayragina

Turkistandan esen yeller
Simdi sana selam soyler
Vefali turk geldi yine
Selam sana turk'un bayragina

Kafkaslardan asacagiz
Turk'luge san katacagiz
Turk'un sanli bayragina
Turanele asacagiz

Karadeniz [HD] - YouTube

selam ederim;

yelkenler biçilecek;

Yelkenler biçilecek. yelkenler dikilecek.
Dağlardan çektirilen kalyonlar çekilecek.
Dağlardan çektirilen kalyonlar çekilecek.

Elde sensin dilde sen gönüldesin baştasın.
Fatih'in Istanbul'u fethetiği yaştasın.

Delikanlım isaret aldığın gün atandan
Yürüyeceksin; Millet yürüyecek arkandan.
Sana selâm getirdim Ulubatlı Hasan'dan.

Fatih'in Istanbul'u fethetiği yaştasın.

Bu kitaplar Fatih'tir; Selim'dir Süleyman'dır
Şu mihrap Sinanüddin şu minare Sinan'dır.
Haydi artık uyuyan destanını uyandır.

Fatih'in Istanbul'u fethetiği yaştasın

BİÇİLECEK [HD] - YouTube

selam ederim;

türk çocukları;

Türk Çocukları Türk Çocukları Şarkı Sözleri
Türk Çocukları Türk Çocukları Şarkı Sözleri Türk çocukları Türk çocukları

Gözler ileri başlar yukarı.
Yarınki hayat yurt ufukları
Herşey sizindir Türk çocukları.
Çocuklar aziz vatan malıdır
Ulu ağacın birer dalıdır.
Yardım görmeli bakılmalıdır