TKP'den Gezi Parkı Açıklaması

TKP'den Gezi Parkı açıklaması: Hep birlikte bu zorbalığa YETER diyelim!

Türkiye Komünist Partisi, Gezi Parkı'na yapılan şafak baskınına ilişkin bir basın açıklaması yayınlayarak "Diktatör buyruklarıyla yaşamayı kabul etmeyelim.
Bugün boyun eğersek yarın sokağa bile çıkamayız" dedi.


TKP MK imzalı açıklama şöyle:
Diktatör buyruklarıyla yaşamayı kabul etmeyelim
Bugün boyun eğersek yarın sokağa bile çıkamayız

Tayyip Erdoğan'ın buyruğu ile bu sabaha karşı Taksim Gezi Parkı'na doluşan polis gücü, bir kez daha zorbalık denemesi yapmıştır.
Bir kez daha halkın vicdanını ve aklını ne kadar fethetmiş olduklarının testini yapmak istemişlerdir.

Alışveriş merkezi yapmak için Türkiye'nin en önemli meydanlarından birini, Taksim'i halka kapatan, asırlık ağaçları kesen, buna itiraz edenleri gazla yola getirmeye çalışan bir hükümete boyun eğmek, tarihi bir sınavdan geçersiz not almak demektir.

Kaç çocuk yapacağımızdan, nasıl giyineceğimize, hangi dizileri izleyeceğimize ve ne içeceğimize bizim adımıza karar vermeye kalkanlara "hadi oradan" diyememek "yeterince cesur ve onurlu değilim"in itirafıdır.

Her şeyi ama her şeyi yağmalayan, devletin olanaklarını yandaşa yediren, ormanlara, kıyılara, akarsulara el koyan, en sonunda insanlara "benim istediğim gibi yaşayacaksın" demeye başlayan emek düşmanı bir iktidar karşısında suskun kalmak, insanlıktan çıkıp köleleşmeyi kabullenmektir.

İstanbulluları, bu denemeyi yapanlara, "bu ülkeye ne kadar boyun eğdirdik acaba", "ne kadar korkaklaştırdık bu halkı" ve "meydanları, parkları, nehirleri peşkeş çekerken seyredip, istediğimizde köleliğimizi yapabilecekler mi bakalım" sorularını soranlara yanıt vermeye çağırıyoruz.

Sabaha karşı saat 05:00'de polis kuvvetleri ile Taksim Gezi Parkı'na baskın yapıp, baskınla temizlediği parkı iş makineleri ile yıkmaya başlayanlara boyun eğersek bundan sonra sokağa bile çıkamayız.

Hep birlikte bu zorbalığa YETER diyelim.

Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite
 
TKP Gezi Parkı için eyleme çağırıyor

Gezi Parkı'nı hedef alan saldırının ardından bir açıklama yapan TKP İstanbul İl Örgütü, bugün saat 19.00'da Taksim Gezi Parkı'nda eyleme çağırdı.

"Diktatör buyruklarıyla yaşamayı kabul etmiyoruz, Boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz..." diyen TKP, bu akşam saat 19.00'da Taksim Gezi Parkı için eyleme çağırdı.

Açıklama şu şekilde:

Diktatör buyruklarıyla yaşamayı kabul etmiyoruz
Boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz...

Tayyip Erdoğan'ın buyruklarına, her şeyi ama her şeyi yağmalayan, devletin olanaklarını yandaşa yediren, ormanlara, kıyılara, akarsulara el koyan, en sonunda insanlara "benim istediğim gibi yaşayacaksın" demeye başlayan emek düşmanı bir iktidara ve köleleşmeye karşı "Padişah bu halk sana boyun eğmez" demek için bugün saat 19:00'da Taksim Gezi Parkı girişindeki merdivenlerde (otobüs durakları arkası) buluşuyoruz.

Bütün üye ve dostlarımızı bu sesi yükseltmeye davet ediyoruz.,


Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Örgütü

(soL - Haber Merkezi)
 
TKP ve aciklamasi ... Zorbaliga son verelim...

Bu Türkiyedeki kendini Komünist diyen ama kumandasi baska ülkelerin istihbaratlarinin elinde olan TKP evvela her yaptiklari eyleme bir baksinlar...

Kac Ana-baba tv ekranlarinda rest cekti zorla evladlarimizi zabdediyor, tehdit ile eylem yaptiriyor ortaligi terörize ediyorsunuz diye... TKP liler aciklama yapacaklarina bu ana-babalari dövmeye kalkti-..

TKP ve Zorbaliga son verecegiz....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tkp lilerin 3 ü - 5 i bir araya geldigi zaman olduklari mekanlarin caddelerin haline bir bak zorbalik nasil anlam buluyor...

Türkiyede Baskalarini zorba diye suclayacak en son TKP dir.. PKK ile ( gerci süt kardesler ama )
 
Bak sizin cakma komünistler nasil bir iftira kampanyasinin oyuncagi oluyor...
"Taksim'de ağaçlar kesiliyor"İftirasına Cevap

Haaa birde güya gezi parkini Korumayi görev addetmisler sizinkiler ya ( ! ) TKP oradan ayrildiktan sonra o gezi parkinin halini gösteren bir-iki fotograf ekleyiverseydin ya..! Bir görseydik nasil koruduklarini.....!!!!Tkp girdigi her yeri ya kargasaya boguyor yada pislik Cöp deryasina cevirip cekip gidiyor, üc-bes akli evvelde sanal alemde onlarin Reklam tabelaligini yapiyor...
 
Tabi tabi..uyanmakla kalmiyor uyandiriyorda..Millete ait olan ev-araba halk otobüsü anbulans lari yakarak yikarak, bulunduklari yerlerde kaldirim taslarini sökerek otobüs duraklarini yikarak, cöp konteynarlarini yakarak.... 8-10 pkk masasinin organizesine güdümlenen 50-60 komünist in provakasyona gelmesi tabi buna asiri uc digerlerininde destegi .... haberlerde gördük uyani$i ...!
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt