Tiyatro Artı Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Kursu

Tiyatro Artının Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Kursları Başlıyor!

Kuruluşundan bu yana pek çok ses getiren projeye imza atan Tiyatro Artı yaz boyunca Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Kursları veriyor. 17 Haziranda başlayacak ve üç ay boyunca haftada iki gün sürecek olan kursun amacı kursiyerlerin belli bir tiyatro bilgisine, oyunculuk ve genel kültür anlamında yeterli birikime sahip olmasını sağlamaktır. Temel oyunculuk yöntemlerinden başlayıp, farklı oyunculuk yöntemlerinin başlangıç evrelerini göstermek, doğaçlama ve genel kültür çalışmalarıyla yaratıcı zekâyı sağlamak kursun hedefleri arasındadır.

Haftada 2 gün sürecek oyunculuk kursu kapsamında;

Diksiyon fonetik (Soluk ses boğumlama): Ses ve ses egzersizleri, nefes egzersizleri, söyleyiş, tonlama, vurgulama, konuşma hızı, artikülasyon egzersizleri, entonasyon, ses çalışmalarında kontrollü diyafram kullanımı ana konularıdır. Bunlar ortak metinler üzerinde çalışılır.
Beden Dili (Ritmik bilginin sağlamlığı ve bilinçsiz davranışın bilinçli hale getirilmesi, vücut koordinasyonu, duymak, rol arkadaşınla uyum, pantomim)
Doğaçlama
Hareket, duruş ve nefesin birlikteliği, beden esnemeleri, nefes egzersizleri
Tiyatro Tarihi ve Dramaturji Dünya Tiyatro Tarihi, Türk Tiyatro Tarihi
Oyunculuk Mimik ve Jest, Rol: Sahnede uyum sağlamak, yaratıcı düşünceyi geliştirmek, obje, durum ve duygu doğaçlamaları, role hazırlanmak
Mitoloji (Yunan Mitolojisi) dersleri verilecektir.

Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır.

Dramatik Yazarlık Kursu kapsamında;
Tiyatro Kuramları ( Reji ve Oyunculuk Kuramları, 20. Yüzyıl tiyatrosu, Tiyatro Akımları)
Türk Tiyatro Tarihi (Osmanlı Dönemi Sanat anlayışı ve etkilendiği kültürler, Modernleşme Sürecinde Türk Tiyatrosu, 21. Yüzyıldaki Türk tiyatrosu üzerine tartışma ve konu başlığı yaratma, Türk Tiyatrosunda Yeni Arayışlar) VE Dünya Tiyatro Tarihi
Dramatik yazarlık (Yaratıcı yazma çalışmaları, Oyun yazma teknikleri)
Eleştiri Kuramları
Mitoloji (Yunan Mitolojisi) dersleri verilecektir.
Pazar ve Pazartesi günleri yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için :
Tuğçe Kanbur
0554 448 21 88
0212 224 57 56
 
Üst Alt