Tırnak mantarına dikkat

Annemin yaşı büyük. Ve amelyat yarası Yaşının büyük olması kilolar nedeniyle , Bükülüp tırnak kesmesi zordur. 3 kardeşiz belki ama annemin bunun gibi görüntülü tırnağı olmasından dolayı belki de İğrenme duygusu hissediliyordu. kardeşlerim hep yarın keseriz anne başka zamana atma çabaları , Bana ise annemin tırnağını kesmek bir külfet değildi. O yüzden uzun zaman görüşmediysek annem tırnağını bana kestirir. Diğer kardeşlerim de keser ama hep ileri zamana atarlar.

Bir gün bu tırnağı Google da araştırmak istedim. Yaşlı olunca herhalde bu normal diye umursamamıştım. Ama annemin tırnağını gördüm. Hatta daha kötü görüntüler de var TIRNAK MANTARI yazarsanız. Tedavisi çok basit bütün eczanelerde tırnak mantarı ilacı ve kullanım kılavuzu var. Bu kadar basit bir tedavisi varken Normal diye baktığımız şeyler aslında normal değilmiş.

Annem sağlığına kavuştu 4-6 ay sonra normal tırnağa dönüştü bundan annem de memnun rahatladı. Rahat sıkmayan ayakkabı giyin ayaklarınıza dikkat edin.Kardeşlerim için tırnak artık kesmek iğrenç değil. Görüntü normale döndü bazen pedikür bile yapar oldu annem. Demekki değer vermediğimiz sürece uzaklaştıkça yaşlanıyor insanoğlunun vücudu.

bu bir öykü değil aslında bir bilgidir. sizde de böyle vakalar varsa Tedavisi kolay. Siz de yapabilirsiniz.

senolmutlu@2011 supermeydan

Ekli dosyalar

• tnkmtr-240x239.jpg
    tnkmtr-240x239.jpg
    16.8 KB · Bakış: 10
Üst Alt