• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tıraş Olma Sanatı

Okunuyor :
Tıraş Olma Sanatı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Ağrısız, sızışız, kansız veya pürüzsüz bir tır aşa giden y ol, tıraş sanatını iyi bilmekten geçer. İşte, o sanatın püf noktaları.

-Kaliteli bir tıraş bıçağı edinin (Eğer tıraş makinesi tercih ediyorsanız, oda kaliteli olsun.) . Zira o bıçak, sizi fazla uğraştırmadan sakallarınızı kesecek; aynı zamanda da, cildinizde, yağın üzerinde kayar gibi kayacaktır.

-Tıraş sabununu veya köpüğünü, sakalınızın çıktığı bölgelere iyice yayın. Cildinizin gergin olması, bu noktada önemli; kaliteli bir tıraş sabunu, bu gerginliği layıkıyla sağlayacaktır.

-Tıraş bıçağını, sakalınızın çıktığı yöne doğru hareket ettirin. Keserken, sakallarınızla bıçağınızın aynı yöne doğru bakıp bakmadığını kontrol edin. Ve en önemlisi, ilk bıçak darbesini (Eğer boynunuzdan işe başlıyorsanız.), sakalın ilkbaşladığıyere vurun; aralardan kesmeye başlamak, tahrişe neden olabilir.

-Bıçağınızı, her iki-üç darbeden sonra sıcak suyla temizleyin. Böylece, bıçağınız daha iyi temizlenir ve cildinize daha az zarar verir.

-Yüzünüzde sivilce varsa, onu asla tıraş olurken kesmeyin. Mikrop kapmaması için, sivilcenizin sadece etrafındaki sakalları alın.

-Tıraş sonrası, cildinizi sıcak suyla yıkayın (Sonrasındabir de sıcak havluyla yüzünüzü örtmeniz, çok daha iyi iş görür.). Ve hemen ardından, tıraş sonrası losyonunuzu veya after shave'inizi kullanın.

askmen
 
Üst Alt