Tıp adına işkence

TIP ADINA İŞKENCE

Avrupa Birliğinde kronik hastalıklar öncelikle bitkilerle tedavi edilmektedir.

Modern tıbbi tedavide kullanılan bilimsel-klinik çalışmalarla belirlenmiş olan tıbbi bitkilerin yan etkileri pratik olarak bulunmamaktadır. Hastalar uzun süren tedaviye kolaylıkla tahammül edebilmektedirler.

Bitkilerle modern tedavi Almanya’da 34 yıldır, Avrupa Birliğini ilk kuran ülkelerde ise 20 yıldır başarıyla uygulanmaktadır.

Modern tıbbi tedavide Avrupa Birliği standartlarına ulaşabilmek için 2004 yılında “Türk Farmakopesi – Avrupa Farmakopesi Adaptasyonu” kanunu yürürlüğe konulmuştur. Bu kanuna göre kurulan komisyon yayınladığı 1. kitapta tıbbi bitkilerin modern tedavide uygulanmasını kararlaştırmıştır, çalışmalar tamamlandığında tıbbi bitkilerin isimleri de belirlenmiş olacaktır.

Tıp ve eczacı akademisyenlerimiz uzun yıllar Avrupa’daki bu gelişmeleri fark edemedikleri için kronik hastalarımız kimyasal-sentetik ilaçlarla tedavi edilmektedir.

Kronik hatalıkların tedavisi uzun sürmektedir. Hastalıkların tedavisinde kimyasal-sentetik ilaçlar kullanıldığında yan etkiler nedeniyle şikayetler daha ağırlaşmakta ve tedavi içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu tedaviler sırasında organ hasarlarına varan zararlar meydana gelebilmektedir.

Avrupalı kronik hastalar kolay tedavi edilirken, bizim kronik hastalarımız “TIP ADINA İŞKENCE” görmektedirler.
 
Üst Alt