The İmam Filmi Gibi

Köylü, motosikletli imamı istifa ettirdi

"Motosikletli, kotlu imam olmaz" diye köylünün imamlıktan istifa ettirdiği Tarık Balkı, işsiz kalınca Bodrum'da eski çalıştığı barda garsonluğa başladı. İmamın film gibi öyküsü:

EGE LIFE Dergisi'nin röportajı:

Mahalle baskısı işinden etti, ekmek parası garsonluğa itti. Hakkında 'içkiciymiş' denilen genç imam “Maddi durumdan dolayı burada çalışmaya başladım. Ancak içki servisi yapmıyorum.” dedi.

Haberin Devamı: Haber 7

Motorsikletlinin yaptıklarını doğru bulmuyorum. Eğer imam olacaksa kimsenin içini bilemeyiz ama hareketlerine aksetmesi lazım ve cemaate örnek olması lazım. Motorsiklet kullanması şaşalı olmadıktan sonra uygun olur. Kot pantolon yerine vücut hatlarının avret bölgesini belli etmeyecek şekilde giyiptemiz ve düzgün olması imamın yapması gerekendir. İmamlık yaparken bunları yapması gerektiğini biliyorum.

imamı işinden edenlerin kaçtasi acaba namazını kılıyordu kaçtanesi zekatını söylenmeden veriyordu
kaçtanesi zinadan haramdan faizden kulhakkından uzak duruyordu çok merik ettim
bir insanı işinden ekmeğinden etmek müslümana yakışır bir hareketmi.

bunun icin her hangi bir medeniyet olgusunu kafalarina almayan insanlar bisiklete binmeyin
setan arabasi diyenlerde marmis bir zamanlar.imam motosiklete binmekle neden isinde
kovulsun neden ekmeyinden olsun .

Üst Alt