Teröre hizmet eden sahte imamlar

TERÖRE HİZMET EDEN SAHTE İMAMLAR

İmralı ve Kandil’den gelen talimatlarla hareket eden, her fırsatta diğer partiler ile seçmenlerin arasını açmaya uğraşan, PKK terör örgütünün siyasi sözcüsü ve sözde öncelikle Kürtlerin, sonra bütün Türkiye’nin partisi olan, hükümetin görevlendirdiği imamların arkasında namaz kılınmaması konusunda seçmeni provoke eden BDP, demokratik seçim ort***** gölge düşürmek için bu kez de sahte imamları devreye sokuyor.

Aksiyon dergisine göre “KCK’nın Sahte İmamları İş Başında” başlığıyla kamuoyuna sunulan haberde; KCK`nın, sinsi bir planı devreye soktuğu, KCK`nın yetiştirdiği (!) sahte imamların bölgede görev yapacağı belirtiliyor. Doğu ve Güneydoğu`da başlayan ve batıya yayılan gösteri ve protestolardan sonra, BDP`nin başlattığı `sivil itaatsizlik` eylemi, belirlenen çerçevede devam ederken, KCK ve İmralı`da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan`ın talimatları doğrultusunda atılacak adımların deşifre olmaması için değiştirilerek sürdürüldüğü kaydediliyor. Dindar vatandaşlar arasında fitne çıkarılarak suikastlara kapı aralanacağı ve seçim öncesi hükümete olan güvenin sarsılmasının planlandığı, bu planın asıl sebebinin ise sol ve diğer Kürt partilerle oluşturduğu bloka rağmen BDP`nin bölgede yeteri kadar milletvekili çıkaramayacağı endişesinden kaynaklandığı, KCK`nın seçim yoklamasına göre BDP’nin bölgede ancak 15 milletvekili çıkarabileceği bildiriliyor.

Ayrıca “Sivil itaatsizlik” eylemlerinin bölgede yeterince ilgi görmediğinden hareketle, daha önce planlanmış diğer eylemlerin de (suikast, saldırı, intihar, serhildan, resmî kurumları işgal...) sürdürülmesi istenirken, yeni planların devreye sokulduğu, KCK ve BDP’nin, daha önce altyapısını oluşturduğu `demokratik imamlar` tezinin yeniden ortaya atıldığı, örgüte çalışan binin üzerinde imamın çoğunun dinî bilgisi olmayan ve KCK`ya istihbarat sağlayan kişilerden oluştukları, hatta aralarında JİTEM mensupları ve eski itirafçıların bile bulunduğu, bunların çoğu, aynı zamanda suikastçı ve eylemci olarak kullanıldığı vurgulanıyor. Bu arada dine duyarlı(!) bir örgütün bu zamana kadar 50 kadar imamı şehit etmesi de ayrı bir tezat olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önceki bir yazımda bahsettiğim üzere terör örgütü KCK`nın imamlarının, Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) adlı bir platform bünyesinde faaliyet gösterdiği gibi, “Kürdistan İmamlar Birliği” isimli illegal bir yapılanma içinde de hareket ettiği, KCK’nın imamlar üzerinden oyununun özellikle son üç yıldır örgütlenerek devam ettiği, planın diğer aşamasında ise terörist cenazeleri üzerinden “şehit” kavramı işletilip halkın bu yönde tahrik edilmesinin amaçlandığı, son aşamada da KCK mensuplarının BDP için farklı illerde sözde seçim çalışması yapacakları belirtiliyor.

Görüldüğü üzere seçim arifesinde PKK, BDP ve KCK üçlüsü siyasi ortamı karıştırmak için ellerinden geleni yapıyor. Bir taraftan sivil itaatsizlik, diğer taraftan sahte imamlar ile seçmenin kafasını allak bullak eden terör odakları, emellerine ulaşabilmek ve daha çok önemsenebilmek maksadıyla her türlü alavereli dalavereli planları devreye sokuyor. Bu durumda seçmenlere bir uyarı yapmakta fayda görünüyor. Kendi özgür tercihlerini etkileyecek her türlü tahrik edici, provoke amaçlı faaliyetlere karşı uyanık olmaları, göz göre göre terör çığırtkanlığı yapanlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Helin Demir
helindem@mynet.com
 
Üst Alt