• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Terör nasıl önlenir?

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Terör nasıl önlenir?

Server Bedii

Amatör
Üye
Öncelikle sorun tespiti doğru yapılmalıdır aksi takdirde hastaya uygulayacağınız tedaviler cevap vermeyecektir ve daha kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır!
Biz buna şu veya bu sorunu demeyelim ülkemizin belli bir bölgesinin geri kalmışlığı oradaki yapının yıllardır çözülememiş olmasından kaynaklanan ekonomik sorun diyelim...
Ayrıca geri kalmış bir bölge ve orada yaşayanların etnik olarak farklı olmasının dış güçler için bulunmaz bir nimet olduğunu da unutmayalım!
Öncelikle bölgede aşiret sistemine son verilmelidir, bölge ekonomik olarak ortalamaya yetiştirilmeli ve tek millet olabilmek, bağlarımızı kuvvetlendirmek için aynı dili konuşmamız sağlanmalıdır!
Yıllardır bu insanlara Türkçeyi neden öğretemedik neden yeni mezun öğretmenleri doğu görevi diye buralara gönderdik bu soruları sorup yeni projeler geliştirmek gereklidir.
Bunlar sağlandığında göreceğiz ki sorun falan kalmayacak rahat insan neden dağa çıksın değil mi!
İşin birde askeri boyutu var kuzey ıraktaki kukla kürt yönetimini adam yerine koymayı bırakıp işimize bakacağız operasyonlar hız kesmeden devam edecek kuzey ıraka iyi bir operasyon düzenlendiği ve İranla işbirliği yapıldığı takdirde bu sorunda kalmayacak tabi bütün bunları yaparken obamayla görüşme yapmayı beklemek ve arkasından konuşma yapmak gibi lüksleri bırakacağız iradeyi ele alacağız!
Tabi bunun üzerinde çokça konuşulur...
 

Arkun

Tecrübeli
Üye
terör bizi birleştiren bütünleştiren unsurları dikkate alıp en iyi biçimde işlediğimiz zaman biter
türk içinde kürt içinde pkk dağdaki eşkiya anl***** gelmiyorsa birileri ona koruyucu ve kurtarıcı gözüyle bakıyorsa onların dini anlayış ve algılayışlarında problem var demektir.
islam kardeş kanını haram kılmışken pkk militanları olarak başörtülü kadınlar sokaklara dökülüyorsa islam anlayışımızda bir cehalet çomağı var demektir.
kim bu çomağı islam çarkına soktuysa onun yine aynı sessizlikle çıkarması gerekir
devlet dini eğtimi alanları üniversitelere sokmazken başörtülülüleri üniversitelere almazken nasıl olurda dinimizdeki kardeşlik meselesini işleyebilir ve gündemde tutabiliriz.

terör olunca müslüman müslümanın kanını dökmez diyen devlet erkanı müslümanlığı başka konularda da hatırlasa ne iyi olurdu
islam kardeşliğini hatırlamak hatırlatmak ve yaşatmak dileğiyle....
 
Üst Alt