Terazili Paketleme Makinası

Paketleme makinası çeşitli formdaki ürünlerin daha uzun süre saklanabilmesini sağlayan makina çeşididir. Paketleme yapılacak ürünün türüne göre makina çeşitleri farklılık göstermektedir. Paketleme makinaları sıvı paketleme makinaları, granül paketleme makinası, tablet paketleme makinası, terazili paketleme makinası, tam otomatik çay paketleme makinası, toz paketleme makinası, vibrasyonlu paketleme makinası, ultrasonik paketleme makinasıve yatay paketleme makinası gibi çeşitlilik gösteren modelleri bulunmaktadır.

Terazili paketleme makinaları ile ürünlerinizi istediğiniz gram veya kilogram cinsinden tartım yapılarak paketlenmektedir. Farklı yoğunluklara sahip toz ürünler olan toz baharat, toz kına, toz pudra, toz şeker, tuz, un, toz boya, toz tahıllar gibi toz ürünlerin paketleme işlemleri yapılabilmektedir. Toz dolum makinaları ile granül veya taneli ürünler olan nohut, fasulye, mercimek, bulgur, fındık, fıstık, sporcu besinleri, zirai ilaçlar, hayvan mamaları gibi ürünlerin tamamını istediğiniz ölçülerde paketleyebilirsiniz.

Paketleme işlemi sırasında ürünler sizin istediğiniz ölçülerde doldurularak paketlemesi yapılmaktadır. Terazili paketleme makinaları hassas ölçüm özelliğine sahiptir. Bu yüzden paketleme esnasında eksik veya fazla ürün dolumu gerçekleşmemektedir. Paketleme yapılacak gramajlar için ayrı ayrı ölçüm kabı veya vida almanıza gerek yoktur. Panel üzerinden istediğiniz ölçüyü belirledikten sonra makina seri bir şekilde paketleme işlemlerini yapmaktadır.

Aynı zamanda panel üzerinden 3 farklı vibrasyon hızını seçebilirsiniz. Akıllı vibrasyon sistemine sahip olan terazili paketleme makinası modelleri gerekli durumlarda hangi vibrasyon hızında çalışması gerektiğini otomatik olarak belirleyebilmektedir. Şöyle ki 100 gr ürün dolum ayarını yaptınız. Terazili paketleme makinanız 80 gr a kadar hızlı doldurur, 90 gr a ulaşana kadar daha yavaş, 90 gramdan sonra da en yavaş hali ile doldurur, bu özellik sayesinde dolum işlemleri sırasında en az fire ile paketleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Terazili paketleme makinaları tam otomatik olarak çalışmaktadır. Bu şekilde ürün paketleme esnasında ek olarak insana ihtiyaç duymadan tüm işlemler makina tarafında yapılmaktadır. Terazili paketleme makinalarının paketleme adetleri ambalaj boyutuna, ürün gramına ve ürün türüne göre değişlik göstermektedir. Ancak ortalama 7 ile 15 adet arasında paketleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Terazili dolum makinaları kefe sayılarına göre 4, 10, 14 gibi çeşitlilik gösterebilmektedir.

Terazili paketleme makinası ürünlerin paketlenmesi sırasında yaka boyutunu da hesaplamaktadır. Ürünün paketlenmiş son halinin ölçüsüne göre katlama payını da hesaplayarak paketleme işlemi yapmaktadır. Kuruyemiş paketleme makinası üzerinden örnek verecek olursak; 20 cm genişliğinde bir paketlenmiş ürün elde etmek istiyorsak arka 20 cm + ön 20 cm ve 2cm paket kulakları ölçüsü olacağından toplam 22cm yaka ölçüsü olacaktır.

Renas Makina terazili paketleme makinalarına üretiminden sonra ek olarak özellik eklemesi yapılabilmektedir. Üretimden sonra besleme bunkeri ve ürün taşıma konveyörü ekleyerek paketleme makinanızı daha da geliştirebilirsiniz. Renas makine tüm makina çeşitlerinin 1 yıl boyunca fabrikasyon hatalarına karşı garanti etmektedir. Garanti sona erdiğinde makinanız ile ilgili bir yedek parça ihtiyacınızda veya bir sorun ile karşılaştığınız zaman Renas makina ile iletişime geçerek hesaplı ve kolay bir şekilde paketleme makinası çözümlerine kavuşturabilirsiniz.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt