• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Terabithia Koprusu (Bridge to Terabithia 2007)

Okunuyor :
Terabithia Koprusu (Bridge to Terabithia 2007)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yönetmen: Gabor Csupo
Oyuncular: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Bailee Madison
Senaryo: David Paterson, Jeff Stockwell
Müzik: Aaron Zigman
Görüntü yönetmeni: Michael Chapman
Yapım: 2007 ABD
Süre: 95 dakika
Tür: Fantastik - Macera
Konu:
Jess Aarons okulunun yanısıra ailesi içerisinde de kendisini dışlanmış hisseden bir öğrencidir. Okulun en hızlı koşan öğrencisi olmak için yaz boyunca sıkı eğitim almıştır. Ancak okula yeni kaydolan Leslie Burke'un sadece erkek çocuklara özgü olan bu yarışa katılıp beklenmedik şekilde birinci olması üzerine Jess'in planları suya düşer.
Başlangıçta Leslie'ye çok kızmıştır ama onun da kendisini kızların dünyasında yapayalnız hissettiğini öğrenince düşüncesi değişir. Tanışmaları biraz kabaca gerçekleşmiş olsa da, ikisi kısa zamanda çok iyi arkadaş olurlar. Leslie fantastik ve büyü hikayeleri anlatmayı çok sevmektedir. Jess ise resim yapmayı sevdiği halde bu yeteneğini o güne kadar hiç kimseyle paylaşmayıp kendisine saklamıştır.
Jess ile dostluğu ilerleten Leslie, yeni arkadaşına hayal gücünden oluşan yepyeni ufuklar açar. İkisi kafa kafaya vererek Terabithia adlı gizli krallığı yaratırlar. Burası, sadece evlerinin yakınında bulunan ormandaki bir derenin üzerindeki bir halat aracılığıyla inilebilen büyülü bir ülkedir. Terabithia'yı ikisi beraber yönetmektedir. Orada okul çocuklarına karşı çeşitli komplolar düzenleyen Karanlık Master ve emrindeki yaratıklara karşı mücadele verirler. Leslie ile kurduğu arkadaşlık sayesinde Jess'te iyi yönde değişim başlar
 
Üst Alt