• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Ter kokusu aşk göstergesi

Gül@y

Kıdemli
Üye
ABD'li bilimadamları aşkla ilgili çok ilginç bir araştırma gerçekleştirdiler.

Özellikle kadınların işine yarayacak bu araştırma karşınızdaki erkeğin sizi sevip sevmediğini anlamanın ilginç bir yolunu ortaya koyuyor.

Karşınızdaki erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığının sırrı onun terinde gizli. Evet yanlış duymadınız. Erkeklerin teri kadınlardaki güven sorununu çözecek.

Bilimadamları yaptıkları araştırmada iki gün boyunca deoderant veya sabun gibi herhangi bir kişisel bakım ürünü kullanmayan erkek deneklerden ter örnekleri aldılar.

Örneklerin bir kısmı sıkıcı belgesel filmi izlettirildikten sonra alınırken bir kısmı da daha erotik ve açık saçık görüntülerin ardından alındı.

Özel bir yöntemle beyin taramasına tabi tutulan gönüllü birkaç kadın denek de bu ter örneklerini kokladı.

Seksi filmleri izleyen erkeklerin terini koklarken kadınların beyinlerinin daha farklı bölgelerinin çalıştığı beyin taramalarında saptandı. Bu koku kadınların beyinlerindeki zevk ve üreme ile ilgili bölgeleri harekete geçirdi.

Teksas'taki Rice Üniversitesi'nde araştırma sonucunda yapılan açıklamada kadınların günlük hayatlarında kendilerine çekici gelen erkeklerin ter kokularını bilinçsiz olarak koklamaya çalıştıkları ortaya kondu.

Northumbria Üniversitesi'nden gelen açıklama da en ufak bir ter kokusu esintisinin bile eğer kadın üzerinde çekicilik yaratırsa, kadının gözünde bir kurbağayı anında prense dönüştürebileceği yönünde.

Kısacası bundan böyle ter kokusu da erkekleri ele verecek...


kaynak

Evet terleyen arkadaşlar parmak kaldırsınlar :)
 

Kaygısız

Amatör
Üye
bu araştırma karşınızdaki erkeğin sizi sevip sevmediğini anlamanın ilginç bir yolu..:
Ozamann nediyoruzz efendim :) Erkekler korksun bizden Yaşayınn Bilim adamları :) hahaha

Paylaşım için teşekkür ederim efendim ''Gülüm''
 

carloss

Kıdemli
Üye
Boşamı kullanıyoruz o kadar parfümü deodarantı ? Ulan duşta almayacağım :)
 
Üst Alt