• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?,TEOG sınavına itiraz formu,E-Okul Teog Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?,teog sınav sonucuna itiraz

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi Soruların yayımlanmasının ardından MEB, TEOG itiraz modülünü erişime açtığı anda İtiraz için;

a- Sorulara ve sonuçlara yapılacak itirazlar, en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM'ye yapılabilecektir.

b- Elektronik ortamda yapılan itirazlar öğrenci velisi tarafından interaktif hesap aracılığıyla elektronik ortamdan, yapılan itirazların incelenmesi için ise öğrenci velisi tarafından T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, ''Kurumsal Tahsilât Programı'' aracılığıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.

c- Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

d- Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

"Sınav İtiraz Modülü"ne, "http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx" adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

TEOG İtiraz Dava Dilekçesi Örneği için TIKLAYIN
 
Üst Alt