Tektaş Pırlanta Yüzük Küçültme ve Büyütme

Tektaş pırlanta her kadının beğenisini kazanacak, çok özel hediyelerdendir. Sevdiklerinize özel günlerde hediye ederek, onların gönlünü fethedebileceğiniz birçok tektaş pırlanta modeli bulunmaktadır. Tektaş pırlanta yüzükler, kolyeler, küpeler, bileklikler gibi. Tektaş pırlantalar ışıltısı, zarafeti, şıklığı ve benzersizliği ile her kadının arzuladığı zarif bir takıdır. Tektaş pırlanta modellerinin hepsi elbette çok özeldir ama pırlanta yüzüklerin apayrı bir yeri vardır.

tektas-pirlanta.jpg


Eski tarihlerden zamanımıza kadar ulaşan elmasın, işlenerek pırlantaya dönüşmesi onu çok kıymetli bir taş haline getirmektedir. Pırlantaların büyülü dünyasında form kazanması ve kadınların ışıltılı aksesuarı olması, tektaş pırlantaların hem maddi hem de manevi, anlamsal bakımdan özel kılmaktadır. Özellikle evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olan, her kadını mutlu edebilecek ve en özel anlara tanık olabilecek tektaş pırlanta yüzük kadınlar için çok özeldir. Tektaş pırlanta yüzükler sevdiğiniz kadına, kendiniz için âtek, benzersiz ve eşsizâ olduğunu ifade etmeniz konusunda da oldukça duygu yüklü anlam içermektedir.

Sevdiğiniz kadına beğenerek aldığınız ve sevdiğinizin ışıltısını yansıtacak olan tektaş pırlanta yüzüğün, hayatınızdaki özel olan bu kişinin parmağına dar ya da bol gelebilmesi sizin için can sıkıcı bir durum olabilir. Ayrıca geçen zaman içerisinde kadınların parmaklarında incelme ya da kalınlaşma olması da muhtemel durumlardandır. Bu gibi durumlarda, sevdiğiniz için oldukça değerli olan pırlanta yüzüğün ölçüsünün değiştirilmesi doğru bir tercih olacaktır. Yani pırlanta yüzüğün ölçüsünde büyütme ya da küçültme yaptırarak bu sorunu çözebilirsiniz. Tektaş pırlanta yüzük ölçüsünde değişiklik yaptırırken işinin ehli, profesyonel olan yerlerden destek alınmalıdır. Çünkü yüzüğe yapılan müdahalenin hiçbir şekilde anlaşılmaması ve ilk günkü formunu koruması önemli bir husustur. Eğer ki yüzük üzerinde yapılan işlemlerde gözle görülür değişimler söz konusu olursa, pırlanta yüzük değer kaybına uğrayacaktır. Çünkü tektaş pırlanta yüzük fiyatları modeline, yapılışına, özelliklerine göre değişmektedir. Bu yüzden büyük bir titizlik ve ustalık ile yapılacak işlemler gerçekleştirilerek, pırlanta yüzük fiyatlarında bir değer kaybı yaşanması engellenmelidir.

Tektaş pırlanta yüzük büyütme veya küçültme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamadan önce bu konuda kesinlikle profesyonel yardım alınması gerektiğini, söylemek gerekir. Yüzük tasarımı yapan kişiler, yüzük ölçüsünde değişiklik için işlem yaparken üç farklı yöntemden faydalanmaktadır. Bu çalışmalardan en yaygın olarak kullanılan teknik yüzüğün kesilerek büyütülme ya da küçültülme işleminin yapılmasıdır. Bir diğer yöntem ise sadece yüzük genişletme işlemlerinde kullanılan yüzüğün esnetilerek ölçüsünde büyütme sağlanmasıdır. Pırlanta yüzüğün kesilerek ölçüsünde değişiklik yapılacak olan işlemlerde en güvenilir ve sağlıklı olan işlem lazer ile kesim yapılmasıdır. Lazer ile kesilen tektaş pırlanta yüzük, büyütme yapılırken yüzük açılarak, gerekli ölçüde bir parça eklenmektedir. Tam tersi küçültme işlemlerinde ise belirlenen ölçü kadar bir parça lazerle kesilerek pırlanta yüzükten çıkartılmaktadır. Bu iki durumda da yapılan işlemde yüzükteki birleştirme lazer aracılığıyla kolay ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Böylelikle yüzük üzerinde kesme ve birleştirme izleri olmamaktadır. Ayrıca yapılan ölçülendirme işlemleri ardından yapılacak temizleme ve cilalama işlemleri ile tektaş pırlanta yüzüğün ilk günkü gibi görünmesi sağlanmaktadır.

Sevdiğinizi mutlu edebileceğiniz, en özel anlarınızı unutulmaz kılacak, duygularınızı dile getirmenizi kolaylaştıracak olan tektaş pırlanta yüzük modellerini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile Ginto Pırlantaâdan satın alabilirsiniz.

Kaynak: Tektaş Pırlanta Yüzük Küçültme ve Büyütme - Ginto Pırlanta | Ginto Pırlanta
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt