Teknolojik Koca Bulma Yazılımları

Merhaba

Cep telefonu olmadan önce ne yapıyorsak, onu yapmaya devam eden bir sevgiliniz varsa;
siz de çıldırmanın teknoloji öncesi halini yaşarsınız elbette!

C42D137E4BF4CB008F4BA6B94BF2.jpg


Eve geç gelecek olan adam telefon eder, ben gecikiyorum der, değil mi? Gelemeyecek sevgili arayıp gelemiyorum der, demelidir. Böylece siz de ona bağırıp çağırıp sinirlerinizi bozmazsınız. Bu adamlarda bir tuhaflık var. Gelmeyeceksen haber versene..

Eskiden cep telefonu mu vardı? Yoktu ama eskiden bir yere geç kalmak ayıp sayılırdı. Haber verip şimdiki gibi arayacağını söyleyemeyeceğin için, her yere vaktinde giderdin. Sen şimdi hem geç geliyorsun, hem haber vermiyorsun, ben de burada cam kenarı dilberine dönüyorum.

Eskiyi özlediğini söyleyen adamların hoş bir kadınla tanışınca adını soyadını öğrenip, hemen internetten aratmasına kaç puan verelim? Konu flört, heyecan olunca bilgisayar mühendisi kesilen sevgililer, nedense sizi bekletmekten hiç çekinmezler.

“Eskiden telefon mu vardı” sorusunun ardına sığınıp, sanki teknoloji kullanmak ayıpmış da, sadece siz kullanıyormuşsunuz gibi davranmalarına ne buyrulur?

Geçmişte mahalledeki o yakışıklı çocuk hakkında bilgi alabilmek için bütün komşuların yaşıt çocuklarıyla arkadaş olurduk. Nerelere takılır, ne yer, ne içer, hepsini tek tek öğrenir, onun gelme ihtimali olan yerlerde zaman geçirirdik.

Şimdi sosyal paylaşım sitelerinde hepsi ortaya çıkıyor. Kiminle gezmiş, kiminle nerdeymiş, çocukluğu nasılmış, hepsini öğrenmek mümkün oluyor. Kirli çarşaf falan kalmadı artık, çarşaf resimleri çarşaf çarşaf sanal dünyada kendine yer buluyor.

Teknoloji bu kadar ilerledi de, bize yaramadı mı? Yaradı tabii! Teknolojiyi yok sayan sevgiliyi değiştirmek için oturduğunuz yerden sevgili bulabileceğiniz siteler de var. Canınız onu istemezse, televizyonda koca bulma programları var. Gerçi o biraz daha zahmetli, kalkıp gitmek gerekiyor.

Biraz daha üşengeçler için çok yakında teknolojik koca bulma yazılımları da çıkacak sanırım. Sipariş vereceksin, istediğin model eve gelecek. Parasını ödeyeceksin, rahata ereceksin. Bir daha da aramayan, ilgilenmeyen, canını sıkan adamlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksın çünkü hayallerinin prensi bir tıkla fabrikadan çıkıp eve gelecek. Elbette aynı lüks erkekler için de geçerli olacak ama ben kendi derdimdeyim.

Büyük bir hasret ve umutla bekliyorum. Elbet bir gün olacaktır bu teknolojik koca programı, soru şu: Biz görebilecek miyiz?

Candan Ünal

Teknolojik Koca Bulma Yazılımları - *MSN Kadın - Aşk ve İlişkiler
 
Konu teknolojinin ilerlemesi ile koca bulma kolaylığı ama aslında bir geriye gidiş var: Alışveriş sitesinden kocayı seçiyorsun köle pazarından seçer gibi ve parasını ödüyorsun başlık parası gibi.
Diğer bir husus garanti süresi ne kadar olacak bu malın. Müşteri hatası olsa bile garanti kaps***** alınıp değiştirilebilecek mi ?
Ayrıca teknoloji yerinde duran bir şey değil. Bu malın yeni sürümleri çıkarsa güncelleme için nasıl bir hizmet verilecek...
 
Üst Alt