Tek Kişilik Otomobiller

Merhaba : Şehir trafiğine çözüm arayan firmalar bir veya iki kişilik küçük araçlar üretmek için kolları sıvadı.

Müthiş özellikleriyle Tek Kişilik Otomobiller

AUDI URBAN CONCEPT

1+1 kişilik bu küçük ve hafif konsept otomobil, yarış ve şehir içi için geliştirilen otomobillerin özelliklerini bir araya getiriyor. Audi, Sportback modeline ek olarak Spyder versiyonunu da sunuyor. Tüm kumanda ve kaplamaların ultra hafif malzemelerden üretildiği Urban Concept'te sürücü, direksiyonu ve pedalları kendi vücut ölçülerine göre ayarlayabiliyor. Konsept otomobilde güç kaynağı olarak iki e-tron elektrikli motoru kullanıldı.

BMW CLEVER

BMW'nin, araçların ürettiği karbondioksit gazlarını azaltmaya yönelik çalışmalarından biri olan Clever, gelişmiş bir denge sistemine sahip. Üç tekerlekli Clever'ın virajlarda karşılaşabileceği takla problemini ortadan kaldırmak için arka tekerleklerin önüne hidrolik bir sistem yerleştirildi. Kaldıraçlardan oluşan sistem, algılayıcılar yardımıyla aracı yattığı yönün tersine iterek dengesini korumasını sağlıyor. 100 km'deki ortalama yakıt tüketimi ise sadece 2.4 litre.

HONDA 3-RC

Elektirkli, üç tekerlekli, tek kişilik konsept çalışması 3-RC, otomobilden çok motosikleti andırıyor. Gidon tarzında direksiyonu bulunan 3-RC'nin lastikleri de motosikletlerde kullanılanlarla aynı.

NISSAN LANDGLIDER

Nissan'ın geleceğin şehir otomobili olarak tanıttığı ve ulaşımı kolaylaştırıcağına inandığı Landglider, 160 km menzil sunuyor. Virajlarda motosiklet gibi yatan konseptin maksimum hızı 100 km.

PEUGEOT RD

Peugeot'nun gerçekleştirdiği Elektirk motoruyla çalışan RD çalışması, yakın bir zamanda üretilecek gibi görünmese de geleceğin ulaşım araçlarının neye benzeyeceğine dair fikir edinmemizi sağlıyor. Kapıları bulunmayan RD'nin ön camı, sürücü bölümünün arkasına kadar devam ederek geniş bir görüş alanı sağlıyor.

RENAULT TWIZY

7 bin Euro'ya satışa çıkarılan Renault'nun konsept çalışmasını aşıp seri üretim aşamasına getirdiği elektrikli iki kişilik şehir içi aracı Twizy, yıl sonunda birçok Avrupa ülkesinde satışa sunulacak. 2.32 m uzunluğunda ve 1.19 m genişliğindeki otomobilin, sıkışık şehir trafiğinde kullanılmak üzere, ikinci araç olarak tercih edileceği tahmin ediliyor.

Merhaba

Sn.SEHERYELİ
Anlasilan ogrencisiniz.
Ve
yine anlasilan bekarsiniz.
Ve
yine anlasilan Izmirdesiniz.
Ve
yine anlasilan ailenizin
gelir durumu kotu

Tum insanlar degil,
Garsonlar/gencler
Hayatlarinin belli bir bolumunde!

Yani
Ebeveyn aile ile
Kendi kuracagi aile
Arasinda kalan bolumde

Ornegin
sizin durumunuzda

Izmirde bir tek odali
Garsonieriniz olsa
Kardes gurultusunden ve/veya benzeri
uzak ders calissaniz.
Arkadaslarinizi agirlayabilseniz.

Okulunuza soyle bir araba ile gidip/gelebilseniz
229443-7.jpg

Bu yorumu evlendikten sonraki
sn.Seheryelinden de duyabilecekmiyiz acaba?

Bu anlattiginiz model
Mecburiyetten katlanilan aile tipidir.
Fakirlikten,bir eve birkac kucuk maas girer.
Toplu yemek daha ucuza gelir.
Buyuklerin eskisi ile kucukler buyutulur.
Abinin kitaplari,cantalari,pence yapilmis ayakkabilari....

Evin buyuk kadininin emri altinda gelinler
Evin buyuk adaminin emri altinda erkekler,
Hani
Karisinin kucuk ozel bir istegini bile
Diger gelinlere ornek olur diye yapamayan esler..

Yazmakla bitmez.
Bu konuda yuzlerce yazilmis
Hikaye,ani,roman...var!
yanıldınız sn mopsy
anneyim
hem okuyor hem 3 tane çocuk büyütüyor hem onlara bakmak için çalışıyorum
bütünbunları kocaman geniş ailemin desteğiyle yapıyorum
ailemin gelir durumuna gelince fakirliğin ayıp sayıldığıbir dünyada müslümanın tek serveti fakirliği olur
modern dünyanın tek amacı bütün ülkeleri tüketim bazarı haline getirmek ve tüm nitelikleri ve manevi değerleri yok etmek

yanıldınız sn mopsy
anneyim
hem okuyor hem 3 tane çocuk büyütüyor hem onlara bakmak için çalışıyorum
bütünbunları kocaman geniş ailemin desteğiyle yapıyorum
ailemin gelir durumuna gelince fakirliğin ayıp sayıldığıbir dünyada müslümanın tek serveti fakirliği olur
modern dünyanın tek amacı bütün ülkeleri tüketim bazarı haline getirmek ve tüm nitelikleri ve manevi değerleri yok etmek
Merhaba

Sn.Seheryeli;
Harc denklestirmede zorlandiginizi okuyunca
Ogrenci,baglaminda bekar oldugunuzu dusundum.

Hem evli,hem ogrenci
Ustelik 3 cocuk sahibi.

Takdir edersiniz ki cok alisilmis bir durum degil.
Uc cocuk,okul zaten genis aile icinde olmazsaniz
Pekte mumkun gorulmuyor.

Ama
Bu istisnai bir durum.
Istisnalar da kaideyi bozmaz.

Ustelik yaptiginiz,
Yani
Okul bitmeden evlenmek
Cocuk dogurmak
Hele hele bunu 3'e cikarmak

Pek
Bilinesi,