• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tecavüz Suçunun Cezası Ne Olmalıdır?

• Konbuyu başlatan SAHARAY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 47
  • Görüntüleme 9K

Okunuyor :

• Kullanılan toplam oy
    41
S

SAHARAY

Ziyaretci
İlköğretim öğrencisi 4 çocuğa tecavüz edildi.

AYDIN'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'nde 4 erkek ilköğretim okulu öğrencisini kandırarak götürdükleri ıssız alanda, ellerini bağlayarak, tecavüz ettikleri iddia edilen ikisi çocuk yaşta 4 kişi gözaltına alındı.

Olay, Yeşiltepe Mevkii'ndeki Ortaklar Tren Garı'nın arkasında, önceki gün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Atatürk İlköğretim Okulu 3'ncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki İ.D., 4'ncü sınıf öğrencileri 10 yaşındaki İ.K., 10 yaşındaki M.A. ve 10 yaşındaki M.Ş., derslerinin sonunda Yeşiltepe Mahhalesi'ndeki evlerine gitmek üzere yola çıktı. 4 öğrenci, yolda Mehmet Öncel İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi olan arkadaşları 13 yaşındaki M.A., aynı okulda 8'nci sınıf öğrencisi olan amcasının oğlu 14 yaşındaki R.A. ve 18 yaşındaki C.A. ile karşılaştı.

M.A. ve kuzenleri, iddiaya göre, karşılaştıkları 4 öğrenciyi, ilginç bir şey göstereceklerini söyleyerek, kandırıp, Ortaklar Tren Garı'nın arkasında ıssız bir alana götürdü. Öğrencileri burada, çocuklara cinsel istismar suçundan sabıkalı 36 yaşındaki S.Y. karşıladı. S.Y., M.A., R.A. ve C.A., kandırdıkları 4 öğrenciyi yere yatırıp, ellerini bağladıktan sonra tecavüz etti. 4 zanlı, tecavüz ettikleri çocuklara yaşananları başkalarına anlatmamaları için ölümle tehdit ettikten sonra serbest bıraktı.

Dün öğrencilerden İ.D., İ.K., M.A. ve M.Ş.'nin kimseyle konuşmadığını, tenefüslere dahi çıkmadığını farkeden öğretmenleri, konuşmak için öğretmen odasına çağırdı. Önce konuşmak istemeyen çocuklar, daha sonra ağlayarak olayı öğretmenlerine anlattı. Bunun üzerine öğretmenler, durumu polise bildirdi. Polis, S.Y. ve C.A.'yı gözaltına aldı. Yaşı küçük olan M.A. ile R.A.'yı da yakaladı. Tecavüze uğradığı iddia edilen 4 çocuğu Ortaklar Devlet Hastanesi'nde doktor kontrolünden geçirildi. Çocuklardan alınan test örnekleri incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis, tecavüz olayına karıştığı ileri sürülen diğer çocukların ailelerine karşı olası bir saldırıya karşı Yeşiltepe Mahallesi'ndeki evlerini korumaya aldı.

Gözaltına alınan iki zanlı ile yakalanan iki çocuğun sorgularının sürdüğü bildirildi.

Vatan

S

SAHARAY

Ziyaretci
Tek bir seçenek işaretledim ama hadım edilmenin dışında ömür boyu hapiste çürümelerinide istiyorum.:Enfado:

İnsan olanın,insanım diyenin küçücük çocuklara nefsinin uyanması mümkün değildir.

O yüzden en ağır cezayı hak ettiklerini düşünüyorum.

En katı olduğum konulardan biri bu konudur.Affedicilik yanım o yüzden işlemiyor.:Enfado:

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yaşamalılar ölmemeliler ölüm kurtuluş olur o pislikler için.O çoçukların yaşadığı korkuyu,acıyı onlarda çekmeliler hemde bir ömür boyu:Cabreo:

Mevt

Tecrübeli
Üye
hapishanelerde "damat" lar koğuşu vardır böyle insanların kaldığı,
ve diğer mahkumlar damatlar koğuşundakilere çok şey yaparlar,
çok şey

kAoSs

Amatör
Üye
pek bi bilgim yok ama en azından gördüğüm filmlerden dizilerden hapiste hırsızından katiline kimse için ses çıkmazken tecavüzcüleri o katiller bile affetmiolar..sanırım ömür boyu öle insanların arasında kalmaları en büyük cezadır....

sheytan

Tecrübeli
Üye
ömür boyu hapis cezası diyecektim fakat hatırladım ki aflarla daha erken zamanda cıkabilirler.O yüzden idam cezesaı gerekir..

onuc13

Tecrübeli
Üye
Bu suçu işleyenlerin idam edilmesi taraftarıyım.
Pekiii...
İnsanları bu suça iten etkenler için bir diyeceği olan yok mu ?

Ahlaki değerlerden yoksun bir eğitim sistemi,
kızlarımızı fuhşun içerisine sokmak için uğraşan sözde gazete reklamları,
ve ]"özgürlüğü" (afedersiniz) iki bacağının arasında olduğu anlayışını kavrayabilmiş aklı evveller...

Ve fuhuş yapmayı "resmi"kurum haline getiren bir devlet yapısı...
Kimi idam edelim ?
Kimleri idam edelim ?

Üst Alt