Tayyar: PKKyı MİT Kurdu

KÜRT ERGENEKONU KİTABININ YAZARI GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ŞAMİL TAYYAR

Tayyar: PKKyı MİT kurdu, kullandı ve kontrolü kaybetti.

CIA VE MOSSAD İSTEDİ, MİT PKKYI KURDU

PKKyı MİTin kurduğu söylenegelen bir şeydi, siz de kitabı belgeler bulgular ifadeler eşliğinde bu tezin üzerine inşa ediyorsunuz. İlk soru şu: MİT, PKKyı niye kurdurdu?

O tarihte siyasi Kürt hareketleri daha çok radikal sol hareketler içinde kümelenmişti. 70lerin sonlarına doğru Kawa gibi, Rızgari gibi bağımsız Kürt hareketleri çıkmaya başladı. O günün şartlarında devlet bu örgütleri tehdit gibi görüyordu. Komünizm korkusu vardı. Bunu enterne etmek için bir örgüt kurdular. Bu örgüt, PKK idi. Bu aslında CIA ve Mossadın denediği yöntemlerden biridir. Hamas da El-Fetihe karşı kurdurulmuştu, El-Kaide de böyle kurulmuştu. İkisinin de gerisinde Amerika ve İsraili görürsünüz. Ama zaman içinde bu örgütler kontrolden çıkarlar ve o ülkeyle çatışmaya girerler. Türkiyede de benzer bir PKK tecrübesi var. Diğer örgütleri yok etmek adına PKK kurduruldu.

PKK; sözde milliyetçi devletin, uyanan halkın yeniden uykuya yatırılması, bölünmesi, güçsüz düşürülmesi ve yok edilmesi için kurduğu bir terör örgütüdür.

ABD, İSRAİL ve MİT projesi olan bu örgüt, sözde MİLLİYETÇİLERİN ülkemizin başına musallat ettiği en kanlı projedir.

selam ederim;

çok ciddi bir idda. kanıt olmadan bu konuda paylaşım yapılması oldukça tehlikeli sayın sosyalist. hem sizin hemde forum sahiplerinin başına çorap örebilir.

Uyarınız için teşekkür ederim sayın tansxx.

Yıllar öncesinden bile bu konuda yazılan çok şey var o nedenle sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Ayrıca Muhammet Kutlu'nun GLADİO adlı kitabını okumuştum, bu konuda orda da aynı iddialar var.
O kitapta da Özel Harp Dairesi ve MİT'in PKK'yi kurduğunu ve başına da A.Öcalan'ı onların getirdiğinden söz eder.

Bizim yaptığımız ise bu iddiaları paylaşmak ve ben bunun böyle olduğuna inanıyorum..

Üst Alt