Tatiller aile bilincini arttırıyor

Merhaba
syf110bebek201110_copy_d.jpg

Çok sevdiği aylar yaz ayları Çoğunuz yıllık izinlerinizi yaz aylarında değerlendirerek ya yazlıklarda ya da tatil mekanlarında ailelerinizle birlikte tatil yapma imkanı buldunuz. Tabii ki kış aylarında da tatile çıkabiliyoruz, ama yaz aylarındaki ailece çocuklarımızla yapılan tatillerin tadı da başka oluyor. Bu vesileyle çocuklarınız da iş hayatından bir nebze de olsa sıyrıldı ve tatil boyunca kendileriyle birlikte olan anne ve babalarına kavuştular. Onlar da biliyordu ki anneleri için onlarla birlikte olma vakti geliyor yaz olunca

195dfe7de9d9109ccb83aa1791112f4a_1300774196_copy_d.jpg

Ayrıca ailece varlık ve bilincinin de yaşandığı tatil ortamlarında bolca sohbet etme, farklı ortamlarda çocuklarınızı geliştirme imkanları da buldunuz. Biz de aynı şekilde bu yaz hem yazlıkta hem de gittiğimiz birkaç tatil bölgesinde ikizlerimizle birlikte yüzmenin, eğlenmenin, onların bizimle tatilde olma coşkusunun tadını çıkardık. Birlikte uzun uzun yüzdük, sulara atladık, su kaydıraklarından kaydık, su sporları yaptık, kova-kürekle oynadık, kumdan kaleler yaptık, midye, istiridye topladık, oyunlar oynadık, dondurmalar yedik. Tatil kavramı ile ilgili burada özellikle çalışan annelere söylemek istediğim en önemli şey, aslında çalışan insanların nasıl bir tatile ihtiyaçları olduğunu ve yıl boyunca zaman zaman ailece tatile çıkılabileceğini çocuklarına öğretmek çocuklarının da hayatın içinde bunlardan mutluluk kaynağı üretebilmelerini sağlamak.
tatil_copy_d.jpg

Tatil ve çalışan anne demişken, biz anne ve babaların da zaman zaman başbaşa tatile ihtiyaç duyduklarının da altını çizmek istiyorum. Sağlıklı ve birbirini seven çiftlerin, sağlıklı anne ve babalık yapabileceğine inanıyorum. Tabii ki ayrı olmayı seçmiş aileleri bu konuya dahil etmiyorum, sonuçta o bambaşka bir durum. Ama onun dışında çiftler arasındaki sevgi bağının gücünün mutlaka çocuklara yansıdığını görüyorum ve tecrübe ediyorum. Dolayısıyla çocuklarımızla tatilleri düşünürken mutlaka başbaşa küçük kaçamakları da atlamayalım diye belirtmeden geçemeyeceğim.

familypool_copy_d.jpg

Çalışan anneler her şeyin üstesinden gelebilir!​

Evet, tatillerden sonra şimdi de artık okul vakti tekrar geldi. Yazlıklarda olanlar dönüş yaptı. Yeni bir sonbahar başladı. Çocukları yeni yuvaya ya da ilkokula başlayan veya devam etmekte olan çalışan annelerimiz var. Herkesi farklı yeni bir okul yılı, öğretiler ve dolayısıyla tecrübeler bekliyor. Unutmayın siz çalışan anneler, eğer gerçekten isterseniz her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Yeter ki gerekli düzeni, ev ve iş dengenizi kurun. Sizlere önerim çocuğunuz bir sene daha büyürken ve yepyeni bir şeyler öğrenirken, bunları gözlemlemenin tadını çıkarın. Ayırabildiğiniz kadar vakit ayırıp onlarla bu süreçleri paylaşın. Sonuçta unutmayın, bu zamanlar bir daha geri gelmeyecek. çalışan anne nil keskin keleş Sağlıklı birbirini seven çiftlerin, sağlıklı anne ve babalık yapabileceğine inanıyorum. Çiftler arasındaki sevgi bağının gücünün mutlaka çocuklara yansıdığını görüyorum ve tecrübe ediyorum.
caferuj.com.tr
 
Üst Alt