• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tatil Bavulu Hazırlama Teknikleri

Okunuyor :
Tatil Bavulu Hazırlama Teknikleri

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kısa tatiller, kalabalıklar, havaalanları ve havayolu şirketlerinin kısıtlamaları akıllı bavul hazırlamayı gerektiriyor. Bir dahaki yolculuğunuza çıkarken sorun yaşamamak için bavulunuzu hazırlarken bu noktalara dikkat edin.

Seyahatinizi uçakla yapacaksanız çantanızı hazırlamadan önce havayolu şirketinin son kurallarına internetten göz atın. Neleri yanınıza alıp, neleri alamayacağınızı öğrenin. Havaalanı güvenliğinden geçerken eşyalarınızın çıkarılıp atılmasından daha sinir bozucu bir şey olamaz.

Yanınızda mutlaka rahat ayakkabılar taşıyın. En iyi yöntem ayağınıza tatilde de giyebileceğiniz bir çift giyerek gitmek. Yanınıza da günlük ayakkabı veya sandalet, spor ayakkabı ve daha şık bir yemek için fazladan iki çift ayakkabı almanızı öneriyoruz.

Bavulunuzu taşıyamayacak kadar ağır eşya ile doldurmayın. Örneğin şampuan ve parfüm gibi bakım ürünlerinin ufak boylarını tercih edin. Tabii bu ürünleri de bavula koyarken poşet içine geçirmeyi ihmal etmeyin. Zira sıvı ürünlerin dökülüp diğer eşyalara zarar vermesi muhtemel.

Nereye gideceğinizi, orada hangi aktivitelere katılacağınızı biliyorsunuz. Gitmeden önce hava durumuna da göz atarsanız rahat bir planlama yapabilirsiniz. Böylelikle yanınıza gerçekten neleri almanız gerektiğini bilirsiniz. Kıyafetlerinizi önceden belirlerseniz, neyi neyle kombinleyeceğini bildiğiniz için hem gereksiz eşya taşımazsınız, hem de giysilerinizin uyumsuz olma riskini bertaraf edersiniz.

Bavulunuza eşyalarınızı yerleştirirken ise pantolon ve şortları düz olacak şekilde yayın. Ayakkabı gibi daha şekilsiz duran ve şişe gibi ağır eşyaları, bakım malzemeleri ve elektronik eşyaları çantanın en üstü ve yanlarına yerleştirin, iç çamaşırı, çorap gibi eşyaları ise tabii önce bir torbaya koyarak ayakkabılarınızın İçine yerleştirerek yerden kazanın. Yerden kazanmak İçin giysileri dikkatlice yuvarlayarak yerleştirirebilirsiniz.
askmen
 
Üst Alt