• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tasavvuf İle Gelen Dönüşüm: Necip Fazıl KISAKÜREK

• Konbuyu başlatan ümmi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 10K

Okunuyor :
Tasavvuf İle Gelen Dönüşüm: Necip Fazıl KISAKÜREK

Ammar

Kıdemli
Üye
VEHHÂBÎLİĞİN İÇYÜZÜ ve TEHLİKESİ

Böyle yazılar yapıştırıp kaçıp gideceğine delikanlı gibi çık karşıma belge ve bilgi ile konuşalım bziya efendi..

Siz şöyle desenize, MÜRİD lerimizi TEVHİD e davet ederler ise, villarımız, jeeplerimiz, bankada ki paracıklarımız gidecek herkes ALLAH C.C a kulluk ve ibadet ederse senin gibiler nasıl huzur ve refah içinde yaşıyacak.....

gram yürek varsa çık karşıma şurada herkesin gözleri önünde senin o iftiralarını yerin dibine sokayım...

VEHHABİ lerin, tehlikesinden çok sizin ÖRÜMCEK KAFALI TARİKATLARINIZ KANSER HASTALIĞI GİBİ SARMIŞ TÜM TÜRKİYEYİ.. Ama sabırla azimle temizliyeceğiz SAPIK fikirlerinden inşaALLAH...

Tekrar söyliyim VEHHABİ değilim ama ne olduğunu biliyorum... Senin gibi vahşi hayvandan kaçar gibi kaçmıyorum okuyorum...

tolonbey

Acemi
Üye
Iste böyleee,

Necibi Fazilinin MÜRÜDÜ Hüseyin üzmezdir.
Hüseyin Üzmezini gencliginde Vatan gazatasi yazarini öldürtmeye iten bu Fazildir.
Atatürk ve Laiklik düsmanida budur.

Ne diyor Canakkale siirinde

ANCAK BEDRIN ASLANLARI BUKADAR SANLI IDI.

Deme yahu,ciddimisin?
Cok sayin YOBAZ Fazil.

Demekki öyle Bedirin aslanlariymis ASLAN.
Ulan hicmi Aslan görmedin sen?

Canakkalaya 7 avrupali devlet savas gemileriyle,askerleriyle gelip dayandi.Canakkala sirtlari top gülleleriyle bulgur kazani gibi kaynatildi.
Yarim milyona yakin Türk askeri o sirtlari Tutmustu.
250,000 sehit verdi bu aslanlar.

Senin Bedir köyünde ne kadar düsman vardi 945 kisi.
Sizin gücünüz neydi 350 kisi bu kadar kisiyle ne olur köy gavgasi.Asiret kavgasi bile olmaz.

Birde utanmadan Bedrin aslanlari diyor.onlar ASLAN deyil olsa olsa Bedrin kedileri olur.
ASLANLAR Canakkalada 7 devlete karsi savasan Mehmetciklerdi.

Olaylari yamultmayi pireyi DEVE , DEVEYIDE pire göstermeyi nekadar seviyorsunuz.

Siz hicmi gercekci olamayacaksiniz?
Insanlar SAP SAMANMI yiyor SANIYORSUNUZ?

Tolonbeg

Ammar

Kıdemli
Üye
Halkımız, Rafîzilik ve Vehhâbilik gibi mezheplere beşinci mezhep adını verir, Ehl-i Sünnet âlimleri ise bu fırkalara MEZHEPSİZ demektedir.

Halkımız mı...? Yoksa senin gibi itikadı bozuk, SAPKIN larmı beşinci mezhep demiş...

Zaten cevabıda kendin vermişsin...

Ehl-i Sünnet âlimleri ise bu fırkalara MEZHEPSİZ demektedir.
Şunlara ehli sünnet alimleri demede bizim efendiler,şeyhler de daha doğru söz olur.. Şimdi ALİM dediğin insanlar BEYİNSİZ Mİ MEZHEBİM YOK DİYENE 5. MEZHEP DİYECEK KADAR... Adam mezheplere inanmıyorum diyor bunun alimleri 5. MEZHEP diyor.. Ba.ba.ba... çarpıklığa bak

sonra utanmadan sıkılmadan

Halkımız, Rafîzilik ve Vehhâbilik gibi mezheplere beşinci mezhep adını verir,
Az önce ALİM ler diyor dediği cümleyi, HALKIMIZ' a mal ediyor..

Ey düşünmekden yoksun biçare, ey okuyup durduğun KUR-AN ı niye, kime, ne amaçla gönderildiğini bilmeyen CAHİL bu nasıl bir cümledir...

şairlerimiz mezarda Kur'ân okunmamasını istemekte
Ölmüş adama KUR-AN ne fayda etsin, KUR-AN dirilere okumak içindir.. Ölmüş adam ne yapsın onun kıyameti kopmuş zaten.... Sen ona ancak DUA edebilirsin....

O kitap (Kur'an); onda asla şüphe yoktur. O, müttakîler için bir yol göstericidir. (2/2)

Şüphesiz Kur'an, (hak ile bâtılı) ayıran bir sözdür. (86/13)

Hayır! Şüphesiz bunlar bir öğüttür, (80/11)

Dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır, (80/12)

Doğrusu biz, o hidayeti (Kur'an'ı) işitince ona iman ettik. Kim Rabbine iman ederse, artık ne bir (ecrinin) eksikliğe uğratılmasından ne de haksızlık edilmesinden korkar. (72/13)

De ki: "Bana gerçekten şu vahyolundu: Cinlerden bir grup dinleyip de şöyle demişler: -Doğrusu biz, (büyük) hayranlık uyandıran bir Kur'an dinledik" (72/1)

bu kadar ayet yeter herhalde dirilere okunması gerektiğini idrak edebilirsin umarım..
Ama unuttum siz türblelerden ölmüş insanlardan hayır medet umuyordunuz değilmi...biz her zaman Hayy ve Kayyum olan ALLAH C.C dan başkasından birşey beklemeyiz, ölmüşlere sadece kabir ziyareti yapar ve dua okuruz o kadar ALLAH C.C un diri insanlara okuyup doğru yola çağırmak için indirdiği KUR-An ı dirilere okuruz...

Devam edecek..

tolonbey

Acemi
Üye
Iste böyleee,

Sevgili Ammar ,su üsteki yazini beeendim.
Yahu tutturmuslar ehli sünnet alimleri
Ötekilerde yabani sünnet alimleri.
Iste bölücülügün SAHI.
Sen bana kizsanda,bazi konularda ayni kafadayiz.
Sevdim seni.
Sen istersende nefret et benden:))))).
Ben hahliya hahli oldugu yerde , kakkini veririm.

Ben din adamlarindan bazilarini gercekten severim.
Cok hatalari olsada

Bazi dogrulari coh önemlidir.

Erzurumlu Irbam hocayi
Prf,Hüseyin Atayi
Vede islamda Akilci din adamlarini severim.
Islamin YOBAZLARI nakilcilardir.
Hiristiyanlikta Katoliklerdir.
Onlarda coh yobazdirlar.

Hosca kal
Tolonbeg

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Nam-i deger ; Cacma Recep ivedik tolon..! iyi okuda bir daha bu kadar cehaletini herkese de$ifre etme , gerci sen bunlari 3 gün sonra anca anlarsin ya..olsun...

Iste böyleee,

Tolonbeg

Ders 1
Canakkale siirinde dedigin gibi degil bak

Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

deniyor...

Ders 2 ...

$iir
Iste böyleee,

Deme yahu,ciddimisin?
Cok sayin YOBAZ Fazil.
Siir Necip Fazil KISAKÜEREK e degil M.Akif Ersoy a aittir...

$iirinden dolayi YOBAZ dedigin kisinin , senin yiúkarda rakamlari ile verdigin kuru kuru övdügünü zannettigin Canakkale savasida dahil , kurtulus savasinin her noktasinda Senin YOBAZ dedigin sairin o savasa nasil bir katki sagladigindan azicik haberdar ol..!

Kaldiki burada M.A.ERSOY Türk askerini en sanli ilan etmis..! ama sen ANCAK kelimesini yerinden alip en basa koyarsan , eci$-Bücü$ edersin siiri...yani herseyi kendine benzetme:prv:

Iste böyleee,

Insanlar SAP SAMANMI yiyor SANIYORSUNUZ?

Tolonbeg
Burada haklisin insanlar yani bizler sap yada saman yemeyiz...Ama sen o dediklerini yiyorsanda senin bilecegin sey, bana sorarsan gel sende biz insanlar gibi ye..!
Cünkü bazen yazilarinda öyle seyler görüyoruz ki , sanki yazi halinde insan kelimeleri yerine bögürtüleri andiran yazilarini okuyoruz...
halbuki ne kadar xxxx , saygisiz , ve Recep ivedik hayrani ,taklitcisi olsanda biz seni insan olarak görüyoruz..öyle yazilarini görünce Kendi kendimizede ;
Yahu bu cakma recep ivedik yanlislikla ot,sap saman falanmi yiyorda sanki Darwin amcasinin i iddiasini , ters yönde ispat etmeye kararmi verdide arada bir evrim geciriyor, bögürmeye basliyor diye düsünüp üzüldügümüz oluyor...

Bak ikendini zorladigin zaman bir insan gibi tam benzemesede yinede yazabiliyormu$sun... aferim bak bunuda ögrendin....

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzak yollar

Tecrübeli
Üye
Necip Fazıl sanki hiç dönecek biyer bulamadı da,ömrü ahirinde gitti,tasavvufa yamandı.
Abdülhakim Arvasiye dayanacağına,Kuranı Kerime dayansaydı daha mantklı olurdu kanaatindeyim.

ümmi

Kıdemli
Üye
Necip Fazıl sanki hiç dönecek biyer bulamadı da,ömrü ahirinde gitti,tasavvufa yamandı.
Abdülhakim Arvasiye dayanacağına,Kuranı Kerime dayansaydı daha mantklı olurdu kanaatindeyim.
sende yama sanatının zirvesindeki bir bohemi kendi anlattığın islamada görelim.
Necip fazıl,zaten kuranı kerime dayadı sırtını.Arvasi aracı oldu.

Üst Alt