• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tasavvuf gerçekleri

• Konbuyu başlatan Ammar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 38
  • Görüntüleme 9K

Okunuyor :
Tasavvuf gerçekleri

E

Ebu-Ahmet-Musab

Ziyaretci
Kardeşim emeğine sağlık Allah senden razı olsun. Duyduk duymadık demeyin, okuduğunuz herşey öbür dünyada aleyhinize delil olabilir ona göre... :))

E

Ebu-Ahmet-Musab

Ziyaretci
aynı şey okuyanlar için de geçerli olabilir...:)
Tabi olabilir, şöyleki: Bu yazılanları okuyupta nasıl bir gaflette olduğunu anlayıp tevbe eden ve yalnızca Allah'tan yardım dileyip, yalnızca Allah'a ibadet eden birisi için lehine delil teşkil edebilir.

İnsan her namazda defalarca okuduğu Fatiha suresinin 5. ayetinde "yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz" deyipte başkalarına ibadet edip başkalarından yardım dileyerek kimi kandırıyo acaba, Allah'ımı(haşa) kendinimi? :prv:

RABİA

Bağımlı
Üye
Tabi olabilir, şöyleki: Bu yazılanları okuyupta nasıl bir gaflette olduğunu anlayıp tevbe eden ve yalnızca Allah'tan yardım dileyip, yalnızca Allah'a ibadet eden birisi için lehine delil teşkil edebilir.

İnsan her namazda defalarca okuduğu Fatiha suresinin 5. ayetinde "yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz" deyipte başkalarına ibadet edip başkalarından yardım dileyerek kimi kandırıyo acaba, Allah'ımı(haşa) kendinimi? :prv:
''ALLAH HERŞEYİ EN İYİ BİLENDİR.''

İşittik,itaat ettik...

Müslüman,Allah'a teslim olandır.Başkasına teslim olmaz.

:)

E

Ebu-Ahmet-Musab

Ziyaretci
''ALLAH HERŞEYİ EN İYİ BİLENDİR.''

İşittik,itaat ettik...

Müslüman,Allah'a teslim olandır.Başkasına teslim olmaz.

:)
İşittik itaat ettik derken?

Yani okudunuz ve kime hak verdiniz bilmek isterim. Mürid ve mürşide mi? yoksa cevaplayan kişiyemi?

E

Ebu-Ahmet-Musab

Ziyaretci
Kelamın sahibi kim ise Ona hak verdim.Sadakallah...
Politik cevaplar bunlar. Allah'ın bildiğini kuldan saklamanın gereği yok. Açıkça ben cevaplayan şahısa katılmıyorum farklı düşünüyorum diyebilirsiniz. Neden çekiniyorsunuz?
Bakın ben açıkça söylüyorum, cevaplayan kişi bence çok doğru söylüyo:alkis:

Ammar

Kıdemli
Üye
Arkadaşlar bu konuyu açmamda ki gayem malesef islam coğrafyasında müslüman olarak ibadet ettiklerini sanan ve gerçeklerden bi haber müslüman kardeşlerimize tarikat diye bir kavramın İSLAM da yeri olmadığını ve bu TARİKAT ve TASAVVUF ehli kişilere tabii olanların aslında ne kadar yanlış bir yola düştüklerinin ispatıdır, Mümin ALLAH C.C un gönderdiği KUR-AN ve RESULULLAH S.A.S in SÜNNET' inden başkasına sarılırsa kendisini nasıl bir akibetin beklediğini anlaması açısından gerçekleri ve sapık düşünceleri, HAKKI ve BATIL olanı ayırd etmesi adına hazırlanmış faydalı bir bilgi ve tecrübe konuşmalar tamamen gerçektir ve KUR-AN ve SÜNNET karşısında TARİKAT LİDERİ olan bir zatın verdiği cevaplar çok düşündürücüdür görebilene..

Üst Alt