• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Tartışmamanız gereken 10 kişi

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 33
  • Görüntüleme 16K

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Biriyle kapışmak veya tartışmak hakkınızı aramak için zaman zaman gerekli bir yöntem olsa da, siz siz olur bazı meslek gruplarıyla asla böyle bir münasebete girmeyin. Faturası ağır olabilir!

1. Eski sevgilinizle asla kapışmayın...

İşte listenin ilk sırası. Eski aşkınız... Kötü de ayrılmış olsanız asla geriye dönüp bakmayın. Çünkü zaman geçtikçe daha da hırslanıp hıncını almak isteyebilir. Bu durumda da başınıza birçok şey gelebilir. Kimsenin yüzüne bakamayacak hale gelebilirsiniz. Dikkatli olmak gerekir!

2. Komşularınızla sakın tartışmayın!

En çok vakit geçirdiğiniz yer eviniz! O nedenle huzur sizin için en önemli şey. Tüm günün stresini evinizde atıyorsunuz. Eğer huzurunuz bozulmasın diyorsanız, asla komşunuzla kavga etmeyin. Hergün karşılaştığınız ve göz göze geldiğiniz komşunuz en değerli varlığınızdır.

3. Patronunuzla kapışmayın...

Tabi ki de işsiz kalmak istemiyorsanız asla kapışmamanız gereken bir meslek grubu. Hatta olabildiğiniz kadar yumuşak başlı ve uyumlu davranın. BU kişi hayatınızda ileriki zamanlarda da lazım olabilir. Patronunuzu referans olarak kullanabilir veya yeni iş imkanlarını onun sayesinde yakalayabilirsiniz.

4. Öğretmeninizle asla kapışmayın...

Öğretmenler güçlü kişilerdir. Sizin geleceğinizle oynama yetkisine bile sahiptir. Yetkilerin bu kadar geniş olduğu bir meslek grubuyla kapışmanız pek doğru bir iş değildir. Geleceğinizle oynamak istemiyorsanız sakın tartışmayın.

5. Hizmetçinizle asla kapışmayın...

Birini evinizde tek başına bırakmanız demek, o kişiyi hayatınıza dahil ediyorsunuz demektir. Bu kişinin hayatınıza dahil olması demek de, başınıza birçok şey gelebilir anl***** gelir. Mesela diş fırçanız klozetin içinde bir süre yüzüp tekrar bulunduğu yere geri gelebilir. O nedenle siz siz olun, tartışmayın!

6. Postacıyla tartışmayın....

Postacınızla da sakın kavga etmeyin. DÜşünün bir kere. Diyelim ki, çok önemli bir evrak bekliyorsunuz veya sevgilinizden önemli bir mektup. Böyle bir durumda hayatınız postacıya bağlı. Size öcünü alabilmek için onlarca bahane uydurabilir.

Mesela; mektubunuz posta kutusunda kaybolabilir, gönderen kişi göndermemiş olabilir...

7. Müşteri Hizmetleri Servisi ile asla kapışmayın...

Call center görevlisi gibi müşteriyle birebir ilişkide olan kişilerle tartışmayın. Yoksa telefon başında saatlerinizi harcayabilirsiniz!

8. Kuaförünüzle asla tartışmayın...

Güzelliğinizi sadece saçınızla ilişkilendiriyorsanız, asla kuaförünüzle tartışmamalısınız. Çünkü sizi rezil de edebilir, vezir de! Saçınız beklediğiniz modelin veya rengin çok dışında bir şekle girebilir.

9. Sinirli taksi şöförleriyle kapışmayın...

Trafikte seyrederken laf attığınız veya tartıştığınız kişiye çok dikkat edin! Özellikle mümkünse sinirli taksi şöförlerinden uzak durun. Tüm gün trafik içinde boğuşan taksicilerin siniri her an tepesindedir. Bu nedenle sizin küçük bir sözünüze verdikleri tepki çok büyük olabilir. Dayak yiyebilirsiniz ve hatta sopayla bile dövülebilirsiniz! Aman dikkat!

10. Garsonlarla sakın kapışmayın...

Asla kavga etmemeniz gereken kişiler listesinin son sırasında garsonlar yer alıyor. kapışmak için tehlikeli bir grup çünkü öç almayı seven bir meslek grubudur. Bütün gün insanlarla başa çıkmak zorunda kalan garsonlar, özellikle kaprisli müşterilerin nazını çekmek durumundadırlar. Zaman içinde daha vurdumduymaz hale gelebilirler. Hıncını servis ettiği yemekten alabilirler. Yani sipariş verdiğiniz yemekle ilgili kötü emelleri olabilir. Eğer gittiğiniz bir restoranda yemeğinizi sağlıklı bir şekilde ve olması gerektiği gibi yemek istiyorsanız, siz siz olun, garsonlarla veya aşçılarla fazla kapışmayın.
(e-kolay)

Tartışmak her zaman olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Supermeydan Forum'da tartışmayacağınız kişiler kimlerdir? :))
 

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Patron, kuaför, taksi şoförü... Bunlarla kapışmamak gerek doğru, hiç biriyle aslında, ama bu üçlüye azami dikkat...
 

İnci

Kıdemli
Üye
Tartışmak her zaman olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Supermeydan Forum'da tartışmayacağınız kişiler kimlerdir? :))
Tabi ki tartışmayacağım tek kişi sizsiniz. Malum evsahibisiniz o bakımdan...
 

Guney

Kıdemli
Üye
Herkesle tartışırım buyrun.. Hodri meydan...
 

İnci

Kıdemli
Üye
mehaba!

Ev sahibi ile tartisma bolumu var mi?
Yoksa gorunmez murekkeple yazilan 11. bolum mu?

Evsahibiyle tartışınca ya evinden çekip gideceksiniz yada sineye çekip kalacaksınız.
Bu yüzden en iyisi evsahibiyle fazla tartışmaya girmemek lazım sanırım.
 

Guney

Kıdemli
Üye
Iste forumda tartisamayacagim kisi ;) üstün insan.
Eger tartismak gerekiyorsa, kacinilmazsa :) carpissin fikir bulutlari :)

Yeterki tartisma kültüründen nasibini alsin kisi.
Tarihten gelen adam sevgili Spartaküs;

Dikkate şayan sözlerindeki o muhteşemlikten başım döndü..:))
Tutunacak yer arıyorum düşmemek için ...

sözcüklerin gizeminde ,tartışmanın keyfinde ironik atışmaların baş ağrısında görüşelim naftalin kokan tozlu tavan arasında....:)))
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
bence buzamanda hic kimseyle tartismamak lazim zira ekonomik kirizde
sinir sistemleri buzuk duymayip gececeksiniz.
 

shgiptare

Kıdemli
Üye
İçinde huzuru bulamamış devamlı huzursuz kişlerle tartışmak istemem..çünkü kendi huzursuzluğuna ortak ararlar sizi kendinize benzetmeye uğraşırlar ..o yüzden görmelikten gelmek ya da en güzeli kaçmak ;)
 

simqe

Kıdemli
Üye
8. Kuaförünüzle asla tartışmayın...

Güzelliğinizi sadece saçınızla ilişkilendiriyorsanız, asla kuaförünüzle tartışmamalısınız. Çünkü sizi rezil de edebilir, vezir de! Saçınız beklediğiniz modelin veya rengin çok dışında bir şekle girebilir.
Asla tartışmayacağım kimse...
 
B

beklenen

Ziyaretci
günde çok fazla kişiyle muhatap olan bir kişiyim;millet olarak sinirli ama bir o kadar da anlayışlı olduğumuzu anlayalı çok oldu,yani çıkış yolu bulamayınca uygulanan işle alakası olsun olmasın sinirli insan tipini iyi analiz etmek lazım,insanın elinde ki en tehlikeli silah dilidir...:))
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
banlama yetkisi olanlarlla agiz dalasina girmemek kisinin selametinedir, bir yanlis ifade kendini formun disinda buldurur... :))
Hahaahaah korkmayın sayın aladin..:freakedout:
Bir yanlış ifadeyle banlamayız o kadarda değil sabırlıyızdır..:freakedout:
 
Üst Alt