Tarihteki diktatörlerden hangileri daha acımasız ve baskıcı tutum sergilemiştir?

Tarihteki diktatörlerden hangileri daha acımasız ve baskıcı tutum sergilemiştir?

• Kullanılan toplam oy
    9
Tarihteki büyük diktatörlerden sizce hangileri diğerlerinden daha acımasız ve baskıcı bir tutum sergilemiştir?
  • Adolf Hitler (Nazi Almanyasını kurmuş 1933-1945 yılları arası bu ülkeyi yöneten faşist lider)
  • Josef Stalin (1922-1953 yılları arasında Sovyetler Birliği`ni yöneten komünist diktatör)
  • Benito Mussolini (İtalyan Faşist Partisi ile 1922-1943 yılları arası İtalya`yı yöneten faşist lider)
  • Slobodan Miloseviç (1989-2000 yılları arası Yugoslavya ve Sırbistan`ı yöneten Bosna Savaşı`nın mimarı)
  • Saddam Hüseyin (1979-2003 yılları arası Irak`ı yöneten devlet adamı)
  • Ayetullah Humeyni (İran İslam Devrimini gerçekleştiren 1979-1989 arası bu devleti yöneten lider)
  • Nikolay Çavuşesku (1974-1989 yılları arası Romanya devlet başkanı olan komünist lider)
  • Fidel Castro ( 1976-2008 yılları arası Küba devlet başkanı olan komünist lider)
  • Kara Yorgi (Osmanlıdan ayrılan Sırbistan`ı 1804-1813 yılları arasında yöneten devlet adamı)
  • İdi Amin (1971-1979 yılları arası Uganda devlet başkanı ve tüm askeri kurumların başkanı olan lider)

Buradaki listede Adolf Hitler gibi gözüküyor ama Pinochet'yi unutmamak lazım. 17 yıllık iktidarında 3 binden fazla kişinin öldüğü ya da kaybolduğu Pinochet diktatörlüğüyle tarihe geçen bir isimdir. Saygılar...

Buradaki listede Adolf Hitler gibi gözüküyor ama Pinochet'yi unutmamak lazım. 17 yıllık iktidarında 3 binden fazla kişinin öldüğü ya da kaybolduğu Pinochet diktatörlüğüyle tarihe geçen bir isimdir. Saygılar...

Pardon Şili Daiktatörü olduğunu yazmayı unutmuşum...

Diğer seçeneği yok ama ben yine de yazayım.

1582 yılında kendi oğlunu bile öldürmekten çekinmeyen Çar İvan( Korkunç İvan).
Bana göre kendi çocuğunu bile gözünü kırpmadan öldürebilen bir insan en acımasız insandır.
Adolf Hitler benim listemde ikinci sıradadır..

tarihteki tüm liderler insanlığın iyiliğini muhakkakki düşünmüştür

en çok düşüneni Adolf hitlerdir

bazı hedefleri yarım kaldı... üzüntümüz onadır
umarım bi tamamlayan çıkar

ben Führer diyorum

adolf hitlerde kendisi gibi düşünmeyen kardeşini öldürmüştür

bnm listemde ilk sırada cengiz ikinci sırayı hitler ve stalin paylasıyolar

tarihteki tüm liderler insanlığın iyiliğini muhakkakki düşünmüştür

en çok düşüneni Adolf hitlerdir

bazı hedefleri yarım kaldı... üzüntümüz onadır
umarım bi tamamlayan çıkar

ben Führer diyorum

Hitler türevi bir başka insanımsı yaratık orduları ile köyünü basıp sana tecavüz ettikten sonra üstüne benzin dökerek ateşi verdiklerinde tamamlanır üzülme :)

Üst Alt