• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

Okunuyor :
Tarihin En Zor Öldürülen 7 Kişisi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Tarihe yaptıklarıyla imza atan 7 figür varki ölümleriyle de insanlar tarafından çok konuşuldular. Yaptıkları yüzünden insanlar tarafından ölümle cezalandırılan bu isimlerin ölümleride çok zor oldu.

İşte ilginç ölümleriyle tarihin en zor öldürülen karakterleri...

1. RasputinNeden öldürüldü?

Grigori Rasputin Çar II. Nicholas ile beraber 20. yüzyılda yaşayan mistik biridir. Çar ve karısı Alexandra, Rasputin’in oğulları Alexei’nin hemofili hastalığını tedavi edebileceğine inanıyorlardı. Bu yüzden Rasputin’i etraflarında tutuyorlardı. Rasputin’in etkisi o kadar fazlaydı ki kraliyet ailesiyle görüşmek isteyen biri, ilk önce onla görüşmeliydi.

Rasputin sarhoş ve şehvet düşkünü biriydi. Rehberliğini isteyen insanlardan rüşvet almakta hiçbir problem görmezdi. Rasputin’in bu güvenilmez yaşam şekli kraliyet ailesi hakkında da şüphe uyandırmaya yetti ve zamanla devrime sürükledi (Trotsky’e bakın yukarıda).


Nasıl Bitti?

Bir grup Rus onu pasta ve şarapla zehirleyerek öldürmek istemiştir. Bu zehirin Rasputin’in bedenine girip girmediği şüpheli olsa da Rasputin’in yaşama devam etmesi onların öldürme planını etkilememiştir.

Rasputin normal hayatını sürdürmeye devam etmiştir ve asillerden biri dayanamayıp onu arkasından vurmuştur. Öldüğünü sanıp katil olay yerini terketmiştir. Paltosunu unutan bir parti üyesi geri almaya geldiğinde Rasputini yerden kaldırıp onu boğmaya başlamıştır.

Diğerleri zamanında yetişerek Rasputin’i arkasından 3 kere daha vurdular ve Rasputin yere düştü. Hala ayağa kalkmaya çalışan Rasputin’i sopalayarak öldürmüşlerdir.

Çarşafa sardıkları bedeni, buz gibi Neva Nehirine atmışlardır. Daha sonra Rasputin’in bedenini bulduklarında – zehirlenmiş, kurşunlanmış ve sopalanmış olarak – hipotermiden öldüğünü saptamışlardır.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
2. Gabriel Garcia MorenoNeden öldürüldü?


Moreno 19. yüzyılın ortalarında Ekvator’da başkanlık yapmıştır. Aynı zamanda inançlı bir Katolik ve ülkenin tutucu partisinin kurucusudur.

Moreno katolikliği Ekvator’un resmi dini ilan eden bir yasa çıkardı ve devlet için çalışmak isteyen herkesin katolik olmasını şart koydu. Böylece “diğer herkes” Moreno’nun gitmesi gerektiğine karar verdi.

Nasıl bitti?

Quito’da katedralden çıkarken suikastçı bir grup tarafından saldırıya uğradı. Palalarla saldıranlar grup başkanının boynunu, kafatasını ve beynini doğradı.

Saldıranlar göğsüne 6 el ateş etti. Yere düşmeden önce toplam 14 kere kesilmişti. Yere düştükten sonra bile, yere kendi kanıyla “Tanrı ölmez” yazabilecek kadar canlıydı.

Suikastçiler gittikten sonra, rahipler Morenoyu içeri aldılar ve orada 15 dakika daha yaşadı.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
3. Ferdinand MagellanNeden öldürüldü?


Magellan Portekizli bir gezgindi. Aynı zamanda da dünyayı denizden dolaşan ilk kaşif ve Filipinlere ulaşan ilk Avrupalı olmuştur.

Magellan Lapu-Lapu isimli bir adamı Filipin kralı olan 2 arkadaşı için öldürmüştü. Esasında Lapu-Lapu’yu Hristiyan yapmayı planlamıştır ama kabul etmediği için öldürmek zorunda kalmıştır.


Nasıl Bitti?

Magellan ve ekibi Lapu’nun yaşadığı Mactan Adasına varırlar ama Lapu onların geldiğini bilir ve onları beklemektedir.

Magellan anında zehirli okla vurulur ama yine de yerlilerin üstüne yürür.

Bambu mızrağıyla yüzünden vurulur ve buna cevap olarak kendi mızrağını düşmanına geçirir. Kılıcıyla savaşa devam etmek istemiş ama kolu yaralandığı için bunu yapamamıştır ve ardından bacağı yaralanır. Bir süre sonra ölümcül yaralarla yere düşer.

Yerliler korunmasız birşekilde yerde yatarken onu bıçaklamışlardır. Magellan ekibinin güvenli birşekilde botlarına vardığını gördüğü zaman ölüme teslim olmuştur.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
4. Leon TrotskyNeden öldürüldü?

1917’de Bolşevikler Rusyada yönetimi ele aldığında Trotsky Lenin’in sağ koluydu. Sovyet hükümetlerinin bütün kararlarını kabul etmeyen ve bütün politik kararları veren Politburo üyesi ve Kızıl Ordu’nun kurucusu ve komutanıydı. Gözlükleri ve keçi sakalı vardı.

Lenin öldükten sonra Trotsky Komünist partiden ve Rusya’dan atıldı. Buna karşılık Trotsky Amerika’ya girip Stalin’e karşı tanıklık etmek istedi.

Nasıl bitti?

Trotsky’in Amerika’ya girişi reddedildi ve böylece Mexico City’de bir eve yolu düştü. Ramon Mercader – Stalin için çalışan bir suikastçi – orada Trotsky’e saldırdı. Evinde birşeyler okurken Mercader buz baltasını kafasına sapladı. Bu sadece Trotsky’i sinirlendirdi.

Kafasında baltayla yerinden kalkan Trotsky Mercader’a tükürdü ve suikastçı ile güreşmeye başladı. Trotsky’in korumaları geldi ve suikastçıyı zapt ederek Trotsky’ı hastaneye götürdüler.

Hastaneye yetişen Trotsky, ameliyat sonrası komplikasyonlardan ertesi günü öldü.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
5. Ned KellyNeden öldürüldü?

Ned Kelly, iki banka soygunundan ve üç polis memurunun ölümünden sorumlu, 19. yüzyılın sonlarında Avustralya’lı ünlü bir suçluydu. Paul Hogan ve Fosters birasını bulan adamla beraber Avusturalya tarihinde bir ikondur.

Bu adam cinayete teşebbüsten kaçarken üç polis memurunu vurmuştur.

Nasıl bitti?

Ned Kelly ve tayfası onları tutuklamaya gelen bir tren dolusu adam olduğunu öğrendikten sonra Glenrowan Inn’inde 70 kişiyi rehin aldı. Treni yolundan çıkarma çabalarına rağmen polisler onları köşeye sıkıştırmayı başardı.

Kelly dışarıya çıkarak polislere ateş etmeye başladı, bu sırada tayfası geride bekledi. Kelly’nin giydiği zırhta bacağı ve kasığı açıkta kalmıştı.

Bu açıktan çok fazla yara alan Kelly yere düştü. Geri kalan tayfası çatışma sırasında öldüysede Kelly yaşıyordu ve tutuklandı. 2 hafta sonra duruşmaya çıktı ve infazı istendi.

Kelly idama mahkum edilince yargıca “Oraya gidince sizinle orada karşılaşacağım” dedi. Birkaç hafta sonra yargıç öldü.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
6. Pablo EscobarNeden öldürüldü?

Dünyanın kokain kaçakçılığının %80'ini yürüten Medellin Uyuşturucu Kartel’inin başıydı Escobar. 1989’da Forbes Pablo Escobar’ı 25 bilyon dolarlık mirasıyla dünyanın 7. zengin adamı ilan etti. Yüzü tişörtlerde ve adı şarkı sözlerinde yer aldı.

Escobar 4,000’den fazla insanın ölümüyle suçlu – bu da sizin tanışabileceğiniz insan sayısının 100 katı. Kolombiya’lı başkan adayının suikastının emrini vermiştir. İçindeki bir adamı öldürmek için ticari bir uçağı patlattı.

Yargıçları ve politikacıları rutin olarak öldürdü ve polis memurları için rüşvet veriyordu. Günde 2 – 3 tane araba bombalanması için emir veriyordu.


Nasıl bitti?

Özel bir kuvvet ekibi – SEAL 6 ve Kolombiya polisi sadece Pablo’yu yoketmek için kuruldu. Los Pepes diye bilinen kanuni yetkisi olmayan korumalara katıldılar – bunlar Pablo’nun öldürttüğü insanların arkadaşları ve ailelerinden oluşuyorlardı. Pablo’yu bulunduğu yere kadar takip ettiler ve kurşun festivali başladı.

Bu savaş Medellin’in çatılarında devam etti. Escobar bacağına ve gövdesine kurşunlar yerken binadan binaya atlıyordu. Sonunda bu silah savaşından sıkıldı ve yakalanmamak için kendini başından vurdu.
Ancak yetkililer ölümcül atışın ona atılan binlerce kurşundan biri olduğunu söylediler.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
7. Edward Teach nam-ı diğer Karasakal


Neden öldürüldü?

Karasakal veya Edward Teach ünlü bir İngiliz korsanının 14 ile 16 tane karısı vardı, çoğu da çocuğu yaşlarındaydı. Sakalının altında kenevir yakıp düşmanlarını korkuturmuş. Ayrıca herkesi tetikte bulundurmak için ilk eşini öldürmüş.

Nasıl bitti?

Karasakal emekli oldu ve Kuzey Carolina’ya yerleşip yaşlılık yıllarını altınların içinde yuvarlanarak geçirdi. Ama Virginia Valisi ona diş bilemişti ve ardından Robert Maynard tarafından yönetilen iki gemi yolladı.

İki devasa gemiden kaçacağına Karasakal Maynard’în gemisini bordaladı. İlk önce güverteyi ilkel el bombalarıyla bombaladı ve buradan sonra olaylar biraz karıştı. Karasakal neredeyse Maynard’ın bütün parmaklarını kılıcıyla kesti ve Maynard kılıcını kırarak Karasakal’ı sırtından bıçakladı.
Kavganın sonunda, Karasakal neredeyse 20 kere bıçaklanmış ve 5 el vurulmuştu. Kanamadan ölmeden önce hala tabancasını doldurmaya çalışıyordu. Ardından Maynard Karasakal’ın kafasını kesti ve gemisine astı. Hem gösteriş için kesti hem de ödülü toplamak için kafaya ihtiyacı vardı. 100 pound ödül almıştı – bugün 18,000$ eder.

mynet.com
 
Üst Alt