Tarihçi Mısıroğlu'ndan tartışılacak açıklamalar

Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu a Haber'de yayınlanan Deşifre proramında Mehmet Ali Öneli'n sorularını yanıtladı.
Mayaların kıyamet kehanetleri, cinler ve Kemalizmin konuşulduğu programa Mısıroğlu'nun Kemalizm, hilafet ve Milli Mücadeleyle ilgili sözleri damga vurdu. Programın bir diğer konuğu Araştırmacı Yazar Cihangir Gener'in Müslümanlara yönelik; ''müslüman devletlerin hepsi Batılılardan geri kaldı ve Kemalizm Türkiye'yi uygar ülkeler seviyesine çıkarma çabasında'' sözleri Mısıroğlu'nu çileden çıkarttı.

Kemalizmin İslam dinini reddettiğini belirten Mısıroğlu, Atatürk'le ilgili yazılmış bir kitabı göstererek, Atatürk'ün Kur'anı Kerim'deki Alak Suresi'ndeki bir ayete safsata dediğini hatırlattı.

MİLLET HALİFELER ARKASINDA SERSERİLİK ETMİŞ
Atatürk o mektupta ''millet kıtadan kıtaya halifelik, cihangirlik taslayan halifeler arkasında serserilik etmiş, diyor. Ve yine Sivas kongresindeki sözleri çok çarpıcı.

İSLAM DİNİ REDDEDİLDİ
Kemalizm İslam dinini reddetti. Atilla Oral'ın Sansürlenen Atatürk Mektubu kitabında biz öğrencilere İkra ( oku) safsatasını mı okutacağız diyor. Lise tarih kitabı yazılırken Türk Dil Kurumu bu bölümü sansürleyip yayınlamadı.

Sen dini bir küpü devirir gibi devirmişsin, medresesini kapatmışın, tekkesini kapatmışsın, eğitiimin yasaklamış hocasını asmışsın, bayrağı haç olan bir milletin kanunu almışsın Müslüman bir millete...

Demokrasiye geçildikten sonra bizim İslami varlığımız bir küp gibi devirdiler. Biz şimdi çay kaşığıyla topluyoruz şimdi. 1930'da Mustafa Kemal Kur'anı Türkçeleştirip namazlarda okutmaya çalıştı mı çalışmadı mı? Yasin Suresi'ni Beyazıt Camii'nde makamla bakanların huzurunda okuttular. Öyleyse buna da karışılamaz.

HURAFELERE İNANANLAR KEMALİZM KURBANI OLDU
Şirince'ye gidip Maya takvimi gibi hurafelere inanlar Kemalizm'in zamanında bıraktığı tahribatın kurbanı oldular.

MİLLET KENDİ KENDİNİ KURTARDI
''Yunan harbi olamasaydı şöyle olurdunuz böyle olurdunuz. Atatürk bizi kurtardı sözleri doğru değil''. Böyle bir şey yok. Bunun adı Milli Mücadeledir. İstiklal harbi değil. Cidar-ı Milli'dir bunun adı. Millet kendi kendini kurtardı ve o başarı sonra bir kişiye mal edildi. Eskiyi kötülemek yeniyi ayyuka çıkarmak için yapılan mübalağaydı. Ne İstikla Marşı'na İstikla Marşı, ne de Yunan harbine istiklal harbi demek doğru değildir. Bunlar, ilah mesabesinde mit icat etmek için uydurulmuş safsatalardı.Bunların artık pazarı bitti. Bunların pazarını devam ettirmeye çalışanlar Ergenekonculardı onlar da hapiste.

Kaynak: Haber7
 
Bir şizofrenin tarih defteri.
Millet kendi kendine kurtuluş savaşını yapmış, işgalcileri göndermiş sonrada dönmüş demiş ki bu işi biz birinin üstüne yıkalım, eee kimin üstüne yıkalım Mustafa Kemal'in, tamam o zaman demişler ve vatanı kurtarmayı Mustafa Kemalin üstüne yıkıp üstüne adamı bir de Cumhurbaşkanı yapmışlar.

Böyle tarihçi olunmaz böyle olunsa olunsa şizofren olunur.
Ayrıca bu ''ünlü tarihçi(!)'' gece gündüz Atatürke küfür ediyor. Madem herşeyi millet kendi kendine yaptı Atatürke ne diye kızıyorsun o zaman millete kız be adam.
 
millete niye kizsin bunu anlamak cok zor, demekki gecis döneminden habersizsiniz... millet nasil kandirildigini bilmiyorsunuz...
 
''Milletin kandırılması'' yorumunuz tarih bilimi anlamında bir değer taşımadığı gibi, sosyoloji bilimi açısından da bir garabettir. 600 yıl saltanat sürmüş bir hanedanlık halkı ikna edemiyor ama henüz general olmuş bir subay bütün halkı kandırabiliyor öylemi?
Tarih okumak siyaseten söylenmiş sözleri ezberlemekten başka bir şeydir. Tarihsel iddiaların olabilirliğini tartışabilecek hayat bilgisine sahip olmadan tarih tartışmaya kalkmak insanı böyle abuk subuk saplantıların kucağına iter.
İddianızı sosyolojik açıdan tartışmıyorum bile ama kısaca söylemek gerekirse bu bir milleti aptal yerine koymakla eşdeğer bir iddiadır.
 
iste bütün mesele bu isinize gelmiyen ifadeler abuk subuk, isinize gelmiyen kisiler şizofren... neyse sizin gibi atatürk kurtaran hatta o olmasaydi dünyaya bile gelmiyecegini düsünenlerin oldugu bir ülkede yasamakdayiz ancak bundan 10 yil önceye nazaran bugün daha rahat hadin ordan diyebiliyoruz...
 
Bugün bir internet sitesinde ülkem gerçeğini gözler önüne seren bir ''Makas-ı şerif'' haberi vardı,
Bunu okuduğumda ''Tanrım nasıl bir ülkede yaşıyorum'' demekten kendimi alamadım.
Haber özetle şöyleydi : ''Erdoğan'ın 2010 yılında açılışını yaparken kullandığı makas, Pendikteki otelin gurur kaynağı oldu, makas otelde sergiye açıldı...''
Kısacası, Tayyip Erdoğan gibi, demokrasinin önüne dikilerek kendisini engellediğini söyleyebilen birisinin tuttuğu makası kutsayan ilkel bir zihniyet eğer bu ülkede hüküm sürecekse, bütün Türkiye'nin Atatürk kadar ''dinsiz'' olmasını tercih ederim.
 
Sayın forumdayım,
''milletin kandırıldığı'' iddianızı gerek tarih bilimi gereksede sosyolojik açıdan izah etmediğiniz sürece söylediklerinizin bir anlamı yok. Zihnimizde hiç bir karşılık yaratmayan iddialarınız ancak sizin izah ve iknanızla anlaşılabilir hale gelir. Bunu denemek yerine ''siz şöylesiniz siz böylesiniz'' diye bizi yaftalamaya kalkmanız ezbere konuştuğunuzun ispatıdır.
600 yıl Asya avrupa ve afrikada hüküm sürmüş bir imparatorluğun bakiyesi bir toplumun nasıl kandırıldığını (bu toplumu aptal yerine koymadan) ikna edici bir şekilde anlatın bizde sizi alkışlayalım.
Hadi kolay gelsin....
 
ATATÜRK ATEİSTTİR ve her zaman batacaktır..
Sevilmemesinin, görülmemesinin, kıskanılmasının tek nedeni budur.
 
Üst Alt