Tarih 19 ARALIK 2016:

1) Ankara’da bir fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Rus Büyükelçi Andrey Karlov, saat 19:00 civarında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Saldırgan, polis tarafından galeride girdiği çatışmada öldürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganın Ankara Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu açıkladı. Saldırgan Haziran 1994 Aydın Söke doğumlu ve İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu mezunu.

2) Almanya'nın başkenti Berlin'de Noel panayır yerine giren bir TIR, 12 kişinin ölümüne, 48 kişinin ise yaralanmasına yol açtı. Berlin'de güvenlik birimleriyle görüştükten sonra ancak olaya ilişkin net bir açıklama yapabileceğini dile getiren İçişleri Bakanı Maiziere, "Olayın arka planı ve gelişimi konusunda henüz kesin bir şey bilmiyoruz." dedi.

Berlin polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Breitscheidplatz Meydanı'ndaki olayda 12 kişinin hayatını kaybettiği, bazıları ağır olmak üzere 48 yaralının da hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.

Söz konusu tırın Polonya'da bir şantiyeden çalınmış olabileceği şüphesinin bulunduğu ve bu konuda incelemelerin devam ettiği duyurulan açıklamada, tırın içinde ölü bulunan kişinin Polonya vatandaşı olduğu kaydedildi.

3) İsviçre'nin Zürih kentindeki bir camide silahlı saldırganın 3 kişiyi yaraladığı bildirildi. Olayda henüz can kaybı olmadığının belirtildiği açıklamada, saldırı sonrasında kaçan saldırganı bulmak için araştırma yapıldığı ifade edildi. Saldırıda yaralanan 3 kişinin 30, 35 ve 56 yaşlarında, kaçan saldırganın ise yaklaşık 30 yaşında olduğu belirtildi.

Öte yandan, İsviçre medyasında çıkan habere göre, camiye düzenlenen saldırı sonrasında bölgeye yakın bir yerde bir ceset bulunduğu ve olayla bağlantısının araştırıldığı ifade edildi.

Saldırının düzenlendiği caminin daha önce Türk toplumunun denetiminde olduğu, son dönemlerde ise camiyi başta Somalililer olmak üzere Afrikalıların yoğun olarak ibadet için kullandığı belirtildi.

4) Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürüldüğü gün; Moskova'da da bir Rus Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, evinde ölü bulundu. İngiliz basınında yer alan haberlerde, ölen yetkilinin, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na bağlı departmanlardan birinin başında olduğu belirtildi.

Olay yerine giden polis, mutfak lavabosunun altında iki mermi kovanı ve bir tabanca buldu. Olay sırasında, ölen Rus yetkilinin eşinin de dairede olduğu bildirildi. Hakkında resmi bir açıklama yapılmayan olayın cinayet ya da intihar olabileceği öne sürüldü.


Benim fikrim:
19 Aralık 2016, 4 ülke için sarsıcı bir gün olarak kayıtlara geçti.

2 Rus devlet görevlisinin Rusya ve Türkiye’deki ölümleri, Almanya’da kamyonla Noel alışverişi yapanlara saldırı ve İsviçre’de bir camiiye silahlı saldırı.

Tanrılar iyice çıldırdı. Yeniden iş başındalar. Bu olayda, o meşhur sayılar yine kullanıldı.
1+3 veya 3+1 ve üçgen ▲.

1- Tarih 19 Aralık.
19+12=31

2- 3+1 veya 1+3 Sistemi:
Olaylarda 4 ülke var: Türkiye-Rusya-Almanya-İsviçre

3 Türkiye-Almanya-İsviçre’de olaylar + 1 Türkiye’de öldürülen Rus diplomat
3 olayda ateşli silahlar kullanıldı + 1 olayda kamyon kullanıldı
3 olayda binalar + 1 olayda panayır yeri kulanıldı
3 olayda başkentler + 1 olayda önemli bir şehir Zürih

3- Elle yapılan üçgen▲ işareti:
Rus diplomatı öldüren Çevik Kuvvet Polisi Mevlüt Mert Altıntaş.
Resimlerden birinde, Altıntaş diplomatın arkasında ve ellerinin baş parmakları üçgen ▲ şeklinde. Bu da asıl katilleri işaret ediyor: 3 Tanrı.

4- Bu arada bu olayların kışın-soğuk havalarda olması “Buzlu Su”ya mı işaret.

5- Bir de son dakika haberi. Datça’da 5.1 şiddetinde deprem.

Evet. 3. Dünya Savaşı’na sert ve hızlı adımlarla yaklaşılıyor.
“Tanrılara unutanlara” onları hatırlatma zamanı.
 
Rusya'nın büyükelçisinin öldürülmesiyle ilgili her geçen saat yeni bilgiler otaya çıkıyor:

Adli Tıp Kurumu tutanağına göre, saldırgan 11 el ateş etmiş. Büyükelçi Karlov'un vücuduna 9 kurşun isabet ettiği belirlendi. Olay yeri kamera kayıtlarına göre Mevlüt Mert Altıntaş'ın 11 el ateş ettiği belirlendi. 2 kurşunun Karlov'a isabet edip çıktığı ihtimali değerlendiriliyor.

9 ve 11: İki rakam akla hemen 11 Eylül 2001 ve 2012 saldırılarını getiriyor.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt