Takva sahibi bir kimsenin özellikleri nasıl olmalıdır?

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

öncelikle mehdiye odaklanmamanız gerektigini fikir ve ideolojilerini okuyup incelemenizi söylemiştim.

Sn.tansxx , verdiğiniz detaylar ,neredeyse sitenizde okuduklarımla aynı ve de çok detaylı anlatımlar sunmuyorsunuz...Ancak İslamiyet = İnsaniyet terimize yakın olduğunu düşündüğüm , son 1 hafta içerisinde " THOT / ENOCH / İDRİS " 'in Sırlar Kitabında da buna yakın söylemler var....Uzağa gitmeye gerek yok aslında...Yazılarınız içerisinde Kur'an 'dan farklı bir şey söylemeyeceğinizi , ancak anlayış ve idrakin / algılamanın yardımcısı olacağınızı aşağı yukarı beyan ediyorsunuz....Eeeee iyi de ben bu foruma girdiğimden beri " GENEL İSLAM ANLAYŞININ " dışında işliyorum konuları...Ama her nedense ZORBA - KAFİR oluyoruz....Şimdi anlamaya çalışıyorum , yazılarımın içerisine " Bana Cebrail konuştu / iletti / ilham etti..." demediğim için ben ZORBA - KAFİR ,siz bunları dediğiniz için TANU ve MEHDİ mi olacaksınız...??? Nedir farkımız , TEK ve BİR TEK Cebarail-İsrafil-Mikail-Azrail ' i görememiş ,konuşamamış olmamız mıdır...???

Sağlıcakla kalınız...

Merhaba,
Eeeee iyi de ben bu foruma girdiğimden beri " GENEL İSLAM ANLAYŞININ " dışında işliyorum konuları...Ama her nedense ZORBA - KAFİR oluyoruz....Şimdi anlamaya çalışıyorum , yazılarımın içerisine " Bana Cebrail konuştu / iletti / ilham etti..." demediğim için ben ZORBA - KAFİR ,siz bunları dediğiniz için TANU ve MEHDİ mi olacaksınız...??? Nedir farkımız , TEK ve BİR TEK Cebarail-İsrafil-Mikail-Azrail ' i görememiş ,konuşamamış olmamız mıdır...???

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim muhterem bursalı;

gerçekten saygı duydum bu mesajınızla size. çok doğru ve isabetli bir noktadır. bu yazılar aslında insanlık aleminin tam kalbinden geliyor. olacak olan felaketler ve afetlerde insanların hezeyanından olacaktır. bunu anlatmam gerçekten öyle zorki örnek bile gelmiyor aklıma ama cebrail as'ın bize söyledigi budur. anlayamadığımız yerde konuyu daha detaylı açıklamalarını istiyoruz fakat aklınız almaz izin yok diyorlar. bu konuda Atatürk bize şöyle bir örnek vermiştir bir toplantımızda. ben var olan bir gücün (milli irade ve türk halkının büyük dileği) başına önder olarak yüce Allah tarafından seçildim. oysaki ben olmasaydımda oradaki güç hazırda var idi. benim türk milletinin başına önder olarak seçilmem ruhlar aleminin seçimidir (mutlak akıl). burada mehdinin görevide aynıdır. şu an sizin gibi düşünen bu yazıları okuyup hak veren yüzlerce kişi var emin olun yanlız degiliz biz. ama amacımız ortaya bir cemaat gibi çıkmak degildir. amacımız insanların tepkisini çekmeden yazıları önplanda sunmaktır. bakın görün hayretle izleyin Atatürkü bile sevmeyen var bu ülke yurttaşı olupda Atatürkü sevmemek insan mantıgına aykırı gelir alında görün. o zaman kişileri önplana çıkarmak Allahın katında yasaklanmıştır. yüceletmek yanlızca Allaha mahsustur ve onun katındadır. burada sen Atatürk dersen o muhammed diyecektir. bu gün hitlerin bile taraftarları halen mevcuttur. öyle ise bu işi yapabilecek olan sen ben degil ulu meleklerimizdir. onların oldugu yerde sküt olur. susarsın dinlersin. ama ben buraya yazarsam sen buraya yazarsan herşey olursun kafirde olursun iblisde olursun delirmiş şizofrende olursun. yüce Allah hesabın sahibidir. Ulu meleklerimiz şefkatli bir ögretmen gibi bizi yetiştirmişlerdir. ne zannediyorsunuz kuranı indirip çekip gittilermi bumudur yani düşünceniz insan başı boşbir varlıkmıdır. ben mehdi bayan ve cumhuriyetci başı açık bir kadındır diyorum size duymuyorsunuz çünkü dinlemiyorsunuz. bu bir dersdir o yobaz dediginiz insanlara. utansınlar.. burada benim senin degil ulu meleklerimizin fikri var. herkeze susmak düşer ama sırası gelince. bizim üzerimizdede çok büyük bir görev filan yoktur gerçegi biliriz, biz yokuz aslında onlar vardır düşüncede. bizim degil onlarındır bu fikirler. eh artık tutup bizi yüceltecek insanada cahil derim kusura bakmayın. cünkü sen ben o yok insan var artık hz. insan. hz. sen hz. ben hz. O.

sanıyormusunuz ki biz onlar ile görüşmelerimizde her merak ettigimiz şeyi sorup ögrenebiliyoruz. ozaman ilmi bilimi bir kenara bırakalım hazır herşeyi söylesinler. tek bildigim teknoloji ve bilim ile insan oyuncak gibi oynarken ruhunu unutmuş yüce Allah cezalandırmıştır insanları. bakın görün birine güvenipde karşıdan karşıya geçilmeyecek bir dönem yaşıyoruz. evet bize bazı sırlar vermişlerdir zamanı sırası gelince paylaşacagız sizlerle. mehdinin makamı milli egitim bakanlıgı ile adalet bakanlıgı arasında bir yerde olacaktır. türk islam cumhuriyetinde. amma ozaman islam dendiginde akıllara ilk gelen humanizm olacaktır. ne başörtüsü nede takke konuşulacaktır.

bazen soruyorlar bana biz size inandık ne yapmalıyız? diyorum ki inanmış fakat anlamamışsınız lütfen tekrar okuyun. insanlar hala girecek bir cemaat arıyor kendisine yüceltecek bir şeyler. okuyan anlayan insan utanır kendinden. insan arar elindeki bi dilim ekmegi paylaşacak sokaklarda. önüne gelene selam verir deliler gibi. heryerde yüce Allahı görür hisseder. eşine dostuna söyler uyanmalarına vesile olur. yapacak ne varki başka. zaten bunları yaşayan adam aşkla koşar sabahları namazına.

sorulara herzaman acıgım ben elimden geldigince cevapda veririm yeterki uslup muhterem bursalı sizin gibi akılcı ve insanca olsun vesselam.

Son düzenleme:
selam ederim;

gerçekten bu fikri anneme her söyledigimde bana, gidip bi görünelimde bizim degil onların merakı geçsin bari diyor :freakedout:

ihtiyacımız yoktur efendim sagolun ilginize bizi düşünmenize.

biri daha vardı böle Vedia bülent çorak mıydı nedi.Akıbeti ne oldu acep.aklıma gelmişken google amcama sorim bi bakim nerelere kaybolmuş.oda kitap indirmişti.mevlananın ruhuyla falan görüşüyodu bayaada mürit toplamıştı.yoksa siz onlardan mısınız.:freakedout:

selam ederim,

güldürdünüz beni sayın ümmi okumadan ögrenmeden cevap yok kusura bakmayın. akşam geldigimde okumuş olursanız tartışırız. baştan söz verin ön yargılı olmadan okuyacagınıza. şimdi ayrılıyorum bilgisayar başından. size candan selam ederim.

efenim önce siz benim mesajlarımı okuyun baştan sona.:Winlk_Tongue:
Size karşı önyargılı değilim yazdıklarınıza göre bir profil oluştu kafamda efenim.:prv:

hımm peygamber!teyze Vedia hanfendiyi buldum efenim google amcam sağolsun.son olarak nitelikli dolandırıcılıktan yakalanmış.:Winlk_Tongue:
http://www.tumgazeteler.com/haberleri/vedia-bulent-corak/

selam ederim;

tüh yakalandık eh ben kendime başka Forum arayayım. sayın ümmi gerçekten güldürüyorsunuz beni. bari ismini okuyacak kadar baksaydınız yazdıklarıma. yani bir konu hakkında okumadan yargıya varmada bugüne kadar gördüklerimden en üstünsünüz. benimde hakkınızda kafamda profil oluşuyor böyle giderse yazdıklarınızın hiçbirini ciddiye almayacagım. inanmayın ama saygı gösterinde iki satır okuyun öyle yorum yapın. peygamberlikde nerde çıktı. merak etmeyin çarpılıp çıkmazsınız dininizden. sayın ümmi siz kuranıda böylemi okuyorsunuz iki satır baştan iki satır sondan gercekten merak ettim. zaten islamiyet büyük hızla ileri gidiyor sizin gibi başını okuyup sonunu anlayanlar yüzünden:freakedout:

Son düzenleme:
Üst Alt