Taksicilik Yapmak

Taksicilik Yapmak,Ticari taksicilik yapmak,taksici olmak, taksici olmak olmak için gerekenler, taksiciler ne kadar kazanır, taksicilik mesleği

Ülkemizde kimi kesimlerin geçim sıkıntılarının tavan yaptığı gözönünde bulundurulursa, ek iş yapma fikri maalesef kaçınılmaz hale geliyor. Örneğin, bu ek iş taksicilik olabilir mi ?

“Evet neden olmasın? ” diyorsanız aşağıdaki yazımızı okumanızda fayda var.

Aslında her ne kadar bir meslek erbabı arkadaşımız yazdığı bir yazıda ” herkes taksici olabilir, bu kadar basit” diyerek bu işi özetlese de, ben buna pek katılmıyorum mesela.Nasıl ki herkes berber, herkes terzi olamaz ise, taksiciliğin de,yani araba kullanmanın da genlerle bir ilgisi olduğunu düşünüyorum. Bu genler hemen hemen herkeste olabileceği gibi, olmayan nadir kişilerin bu işi yapması pek de uygun olmayabilir.
Günümüzde artık kadınların bile ilgi gösterdiği taksicilik, farklı bir ekmek kapısı ve ek gelir imkanı olarak karşımıza çıkıyor.

Pekiiii….kazancı nasıl çoğaltabiliriz ?

Tabiki bu mesleğinde daha çok kazanabilmek için birtakım ipuçları var. Örneğin kilometrelerce yol katererek ve benzin harcayarak boş sokaklarda müşteri arayacağınıza, gözde ve işlek bir durakta bekleyerek, ve sadece çağırılan yerlere giderek daha çok kazanmanız elbette daha mümkün. Yine arapsaçına dönmüş bir trafikte müşteri arayarak saatlerinizi tüketeceğinize, havaalanı ve otogar çıkışlarında konuşlanarak, çok uzak yerlere gidecek olan müşterileri bulmanız oldukça muhtemeldir. “Beni kovalarlar ordan” diye düşünüyorsanız, oda sizin kişisel beceri ve insan ilişkilerindeki başarınıza kalmıştır.

En Çok Kazanç Nasıl Elde Ederim?
Bu işte en çok parayı kazanmak istiyorsanız lüks oteller,turistik yerler ve hava alanları gibi yerler tercih etmelisiniz.Buralarda 5.000 -10.000 TL para kazanmanız işten bile değildir.Yalnız,böyle yerlere kabul edilmeniz için taksinizin markası ve özellikleri de büyük rol oynayacağını unutmayınız.

isfikirlerivefirsatlari.com
 
  • Etiketler
    taksici olmak taksicilik mesleği
  • Üst Alt