• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Takiyyeci müslüman nedir? Nasıl kişilerdir?

Okunuyor :
Takiyyeci müslüman nedir? Nasıl kişilerdir?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Hep merak ettiğim konu. Takiyyeciler kimler, nasıl birileri. Yolda gördüğümüzde tanır mıyız?
İstatistiklerde türkiyede kaç kişi takiyyeci olabilir. vs

Herkes yorum yazarsa faydalanabiliriz.

SAygılar..

tntcool

Kıdemli
Üye
Takiyye yapıp takiyye satana takiyyeci denir...
Yolda görürsen sen onu tanıyamazsın ama o seni tanır...
Sayıları oldukça çoktur....

Son düzenleme:

forumdayim

Tecrübeli
Üye
önce takiyenin ne oldugunu ortaya koymamiz lazimki, bu soruyada cevap vermek kolaylassin... meselela takiye niye yapilir keyfe kedermi yapilir, yoksa bir zorunlulukmudur?...

Guney

Kıdemli
Üye
O beni tanır derken... Takiyyeciyi demek istediniz sanırım beni değil yani :)

Takiyyecilerin nerde yaşarlar? Ne yer içerler? tipleri nasıldır?? :)
Bolca "yeşil sermaye" yerler
çok "ilahi" yerlerde yaşarlar..
Tipleri ise son derece ılımlı sakin bilge tavırlarla süslenmiş ama aslında kocaman canavarların ve öfke nöbetlerinin her an çıkmaya hazır olduğu sıradan tipolojide olan...gibi..:))

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Takiyyeci Müslüman " ya göründüğün gibi ol,ya da olduğun gibi görün " sözüne hiç mi hiç uymayan YALANCI MÜSLÜMANDIR...

Yalancı DOSTUM olacağına DOĞRU düşmanım olsun...!!!

Sağlıcakla kalınız...

tntcool

Kıdemli
Üye
O beni tanır derken... Takiyyeciyi demek istediniz sanırım beni değil yani :)

Takiyyecilerin nerde yaşarlar? Ne yer içerler? tipleri nasıldır?? :)

Seni derken sizi kasdetmedim tabii ki...genel bir ifade olarak kullandım...

Takiyyeciler her yerde yaşarlar zira her ortama anında uyum sağlarlar...

Aksırıncaya tıksırıncaya kadar her şeyi yerler en çok da tüyü bitmemiş yetim hakkı yerler...

Tipleri ağzından salyalar saçan köpek şeklindedir ama bizler onları takiyye yaptıkları için normal insan görüntüsü içinde görürüz...

forumdayim

Tecrübeli
Üye
takiye yapan kisi müslümansa, ancak inancindan dolayi kendine veya temsil ettigi cemiyete zarar gelmemesi icin gütmekte oldugu siyasettir... bu takiye mecburiyetten dolayi yapilmis olmaktadir... buna sebep olanlarin hicmi kabahatleri yoktur...
ya oldugun gibi görün yada göründügün gibi ol, bu kisinin müslüman olmadigi halde müslümanlarin yaninda müslümanmis gibi davranmasidirki münafik da denir, bu ise kafirlikten dahada tehlikelidir...

simdi bu ifadelerin haricinde müslümanlara hakaret iceren ifade kullananlara ifadelerini aynisini kendilerine iade ediyorum...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

ya oldugun gibi görün yada göründügün gibi ol, bu kisinin müslüman olmadigi halde müslümanlarin yaninda müslümanmis gibi davranmasidirki münafik da denir,
Sn.aladin,siz bu söze karşılık böyle bir yorum yapmamış olun ve biz de bu yorumu okumamış olalım ki,tartıştığımız ve sohbet ettiğimiz kişiye karşı " bilgi " konusundaki inancımız kırılmasın...

Ya olduğun gibi görün : Olduğun gibi görünmez isen MÜNAFIK olursun,veya göründüğün gibi ol : göründüğün gibi olmayıp başka görünmeye kalkışırsan MÜNAFIK olursun...

Münafıklık tanımı mı değişti ???

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt