• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

T.C Cumhurbaşkanlığı İstek ve Şikayet Formu

Okunuyor :
T.C Cumhurbaşkanlığı İstek ve Şikayet Formu

redyellow

Acemi
Üye
Sn.C.baskanim.ben kaynak holding bünyesinde bereket yemek Üçevler Fatih koleji (Mahir ayabak şehit i.hatip ortaokulu)aşçı olarak 2013/2016 tarihleri arasında aşçı olarak çalıştım.tazminat haklarımızı gerek İst.defterdarlik, gerek tmsfye dilekçeler verdim.en nihayetinde tmsfden gelen yazı ile haklarımızı kaynak holding bünyesinde arayın dediler fakat. Bir netice alamadım.4 çocuk babasiyim,3 çocuğum okula gidiyor.issizim.bana bir büyüğüm olarak yardım edin,benim gibi bir çok arkadaşım var saygılar.Allah hepimizin yardımcısı olsun.saygilarimla hürmetler.ersal kara.tel 05452705257b.evler Kocasinan İstanbul

https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

Bu yazdıklarınızı linke tıklayıp oraya yazmanız lazım.

E

ERCAN ÇEKİÇ

Ziyaretci
sayın cumhur başkanı 1973*3 olarak askerlik yaptım o sürede askerlik düştü ve geri yükseldi fazla askerlik yaptım bu sürede fazla askerlik yapan devrelerimiz devlet kurumuna alındılar ben okadar genel kurmay başkanlıgına başbakanlıga ve heryere dilekce yazdım gönderdim hiç bir cevap gelmedi devlete 10 kuruş borcüm olsa hemen borcunuzu ödeyinz diye haciz gelir işsizim e sınıfı ehliyetim var su tessisatçısıyım yakıcı belgem var evliyim 3 çocuğum var ve saygılarımla arz dilerim ercan çekiç tel 05372892713

Z

Zehra ilçi

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım ben yedi çocuk annesiyim ve cok zor durumdayım çalmadık kapı bırakmadım sizden yardım elinizi uzatmanın bekliyorum ben Şanlıurfa Harrana bağlı yardımcı köyü sakiniyi
m ve böyle giderse çocuklarımı okuldan almak zorunda kalacak babaları işsiz ve özürlü cumhurbaşkanım imdadıma yetişin maddi sıkıntı hat safhada acil yardımınızı bekliyorum saygılarımla Not bizi unutmayın lütfen

M

Mehmet Sıddık

Ziyaretci
İş

Sayın Başkanım 12 aydır iş arıyorum lütfen yardımcı olun nereye gidiyorsak partiyi gösteriyorlar partide bize sahip çıkmıyorlar

Y

yildırım

Ziyaretci
Sayin cumhur başkanım Cevap: T.C Cumhurbaşkanlığı İstek ve Şikayet Formu

Sayin cumhur başkanım sana bir mazuratım var çok saygideğer C.başkanım ben çok mağdur durumdayim lutfen bana yardım edin benim 7 çocuğum var işsizim kiradayim ev sahibim beni evden atiyor çaresizim bana bir el uzatın bende bir vatandaşım benimde türkiyede yaşamaya hakım yokmu lutfen yardım edin ALLAH rızasi için ne olur

E

emrah er

Ziyaretci
Selamın aleyküm ben bir gazi cocuğuyum ve babam cok hasta son isteyi memleketinde ölmek kalbi sarsıntıya dayanamaz ucakla gitmesi gerekiyor tüm cabalarımız boşşa cıktı allah rızası icin tek care cumhurbaşkanımızı yardımı acil olarak bu gün babamın bu son isteğini yerine getirmem gerekli allah icin yardım 05345957965

E

enver

Ziyaretci
ben Karadenizli vatandaşın olarak ayrıyetten engelliyim refakatsız evimde çıkamıyorum sizlerin yardımlarına muhtaç olduğumdan doğasıyla hiç bir hastanelerde rapor olarak hiç hakkımı alamıyorum ve emekli olmak istiyorum allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum inanın çok kötü durumdayım emekli olmak istiyorum lütfen bana yardım edin telefon numaram 05333620867 dörtbin yüz elli günüm var ama emekli olamıyorum ssk girişim2004 21 07 tarihinden yardım bekliyorum eşimde engelli zor durumdayım

S

Samet MENGÜÇ

Ziyaretci
Öncelikle ALLAH milletimizi ve sizi hertürlü kötü olaylardan korusun.
Ben kosgep genç girimciyim. Iki yıl önce ne birikimim varsa onu harcayarak bir iş yeri kurdum. Projem onaylandı. Iki yıldır inşat söktöründe faliyet gostermekdeyim. Devlet 50 bin hibe 100 bin faizsiz kiredi verecez diye bizi ayaga kaldirdı elimizde ne varsa harcadik ama devletin geri ödedegi hibeyi tekrar devlet vergi olarak aldi bizden iki yilda. Tm yapilan işin vergisi verecegiz orda sıkıntı yok ama bizim gibilere devletin daha fazla kolaylık saglamasi gerekiyoki biz isyerini kurdukdan sonra iki yılda kapatmayalm. Bunun bi anlami olmyor sadece bizim elimizdeki alınmis oluyor. Geçenlerde devlet 50 binlira faizsiz kıredi vercem dedi gercekden ihtiyacı olanda baş vurdu ihtiyacı olmayanda 50 binliralık faizsiz kırediye sartlar koyuldu, bu şartların en önemli ve sorun olan maddesi ise krediyi kullanacak kisinin bankalarda skntısı olmayacak olması. Zaten parası olanın bankalarda sıkintısı olmaz. Ve o faizssiz krediden gercekden ihtiyacı olanlarlar yararlanamyo böylelikle parası olan bankalarda skntısı olmayan kişiler yararlanmıs oluyor. Iş gücümüzü bu sekilde artramayacak ben ve benim gibi birsürü esnaf var. Bu sorunun çözülmesini ve devletimizin bizim yanimizda olmasını talep ediyoruz. Teşekür ederim. ALLAH a emanet olun.

E

Esmer54

Ziyaretci
Selamın aleykum.
Ben asgari ücretle çalışan 29 yaşında bekar bir gencim.
Şikayetim. Tırafik sigortasının yüksek meblalarda olması. Malum genç oldugumuzdan ve ilk aracımız olmasından dolayı yüksek. Ödeniyo
Bnm aracım 1999 model bir şahin tofaş 5 10 tl arası bir arac şimdi sizlere soruyorum. Aldığım 1404 tl ile kredilerimi mi ödeyim ihtiyaç içinmi kullanayım yoksa kendime eylenmek gezınti içinmi kullanayım. Yoksa 1000. Küsürün üzerinde aracımın sigortasınımı ödeyim. Bu nasıl bir mantıktır ya asgari ücretle çalişiyoruz die ezilmemizmi gerekli. Biz de bu ülkenin bir evladıyız. Aldıgım maaş 1404. Aracımın sigortası 1000 tl nn üzerininde. Aklım almıyor hakim bey onuyor sigortalar ucuyo allah aşkına buna bir düzen getirin artık burda bir adaletsizlik haksızlık var. Bir millet vekili 1milyonun uzerinnde. Telefon faturası bizlere yansıtılıo. Bu milleti ezmekten vaz geçilsin artık vergi vergi vergi bu nedırya kendimize çalişças yoksa devletemi çalişçaz. Ödene bilcek miktara cekilmesi gerek bu çok saçma nerde yetkililer. Yeter ya. Evet bir cok konularla uğraşiliyo farkındayım ancak ülkenin vatandaşlarinida ihmali kabul edilebilir degığil. Sizden bu konuyla ilgi birimimleri görevlendirilmesini rica ediyorum
Napalım asgari ücretliyiz die arabamız olmasınmı almayalımmı zatn böle giderse böyle olacak. Umarım dikkate alınır. Saygılar....

N

Nazım eren

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım reisim öncelikle ellerinizden öper saygılarımı sunarım benim büyük bir sorunum var ben bir baba olarak bir çıkmazın içindeyim beni 19 yaşında bir oğlum var malesef diyorum bir uyuşturucu batağına düşmüş ve kulanıyor bu bir baba için çok zor bir durum ekmek paramı veriyorum uyuşturucu alıyor vermedığim zaman evde huzursuzluk yapıyor sağa sola zarar veriyor belki haddimi aştım bunu yazdım diye ama ne olursunuz kusura bakmayın çok çaresizim artık bunalıma girdim yaz kış demeden inşaatlarda çalışıyorum öbür kardeşlerinin ekmek paralarını ona veriyorum bazen kendime zarar vermek istiyorum ama sabrediyorum son çareyi size yazmakta buldum ALLAH rızasısı için bana yardım edin bu derdime bir çare bulunursanız çok minettar kalırım yanlış anlamayın başkanim ben maddi bir şey istemiyorum sadece beni bu dertten kurtarın korkuyorum benim öbür çocuķlarıma zarar verir yalvarıyoru başkañim saygılarımı gönderiyorum ellerinizden öpüyorum tel 0532 595 oo 49

Üst Alt