• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

T.C Cumhurbaşkanlığı İstek ve Şikayet Formu

S

süleyman aslan

Ziyaretci
ögretmen

Kolay gelsin ben süleyman aslan bursada oturuyorum benim şikayetim eşimin bir ögretmen olan agız dalaşı ve sonundada ellinin deymemsşine ramen ögretmene dayak diye bütün ana haber bültenlerinde adımızın çirkin bir şekilde kullanılması beni ve ailemi çok rahatsız etti mustafa necati ilkögretim okulunda okuyan 2 oglum var ve bunlardan en ufagı daha 1 sınıfa yeni başladı kendi beslenmesini alamadıgı için eşim beslenmesini alamk istemiş ve o gün nöbetçi ögretme oldugunu idda eden gazme kaya isimli ögretmen.hiçbir yaka kartı olmadan yada kolluk olmadan eşimle tartışmış ve eşim okul dışına çıkmış bunu özerine gamze kaya peşinde okul dışına koşup eşimin peşinde gitmiş zaten dedigim olay güvenlik cameralarındanda açık ve seçik şekilde görünmektedir .ve bununlada yetinmeyen gamze kaya salı günü bütün haber kanallarını çagırıp ögretmene şiddet var diye ortalıgı ayaga kaldırmıştır ben eşim çocuklarım diger aile fertlerim bu olaydan dolayı son derece rahatsız olduk. çocuklarımın piskolojileri bozuldu gereginin yapılmasını arz ederim

S

slm

Ziyaretci
Sayin Basbakanim,Selamun Aleykum Sizden ricam Amasyanin Belediye Baskanini uyarmaniz.Caresiz insanlara hic sorulmadan gecekondularin oldugu mahalleyi satmis olmasi Herkes 30yildir orda ve satisa cikardiklarindan haberleri olsa zaten alacaklar.El altindan bir sistemle satilmis lutfen buna bir cozum bulur musunuz?Ordaki insanlar issiz gucsuz hamallikla yaparak ekmegini kazanmaya calisan insanlar lutfen ilgilenirseniz minnettar kaliriz...Saygilar.

S

Sait akan

Ziyaretci
Sayin cumhurbaskanim benim sikayetim hakkim olani yetkililerin vermemesidir...

Z

zekiye özcan

Ziyaretci
esselamunaleykum syn cmhr basknim ben istanbul fatihbalattan yaziyorum benim oturduğum sokakta torbacilar ciritatiyor polisler hiçbirşeyapmıyor baronlar parayı veriyorlar dahasonrada serbest kaliyorlar bunlara sizdenbaskasi durdiyemez neolur yardimedin gençlik eldengidiyor

A

Ahmet çakır

Ziyaretci
Cep numarnumaramı 0535 650 48 75 beni ararsanız sevinirim orhangazi bursa kara yolu hakında bi şikayetim ilıcak

M

Muammer

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım biz tokatın zile ilçesinde oturuyoruz affınıza sığınarak bir konu arz edeceğim sizde allah razı olzun toki evleri yaptırdınız garibanlar için ama tokatın zile ilçesinde garibanlara değilde hep varlıklı ailelere çıkıyor toki evleri hep bütün çıkan evler kiraya veriyorlar ve toki evlerini ticarete dönderdiler birtane garibana çıkmıyor kurada hep lüks arabalarla geliyorlar bizim gibi garip insanlarda ev sahibi olamıyoruz bir kişinin aynı apartmanda 3tane evi var

S

sezlesmeli er

Ziyaretci
Sn Cumhur baskinimz bizler bu vatan icin canimizi feda ediyoruz bn sozlesmeli er 24.donem allah sizden razi olsun ama bize allah rizasi icin ozluk haklarimizda iyilestirme olsun biz kopek muhamelesi gormeyelim bizde bu vatan icin seve seve canimizi verecez bizim hakkimz bumu allah sizden razi olsun allah szj basimizdan eksik etmesn bize hak ettimiz degerin verlmesini istiyoruz geregini arz ederim

K

kenan koç

Ziyaretci
Uzun zanadır istanbul avrp yakasında igdaş dogalgaz saat okuyucusu olarak görev yapmaktayım amirimin bir çok yolsuzlugunu bildigim için darp edildim ve işten çıkarıldım gerekli şikayetlerimi yapmama ragmen hiçbir yetkili tarafından kaale alınmadım ve işime geri dönemedim şuanda borç batagındayım bankadan krediyle aldıgım evin taksitlerini ödeyemez duruma geldim faturalarımı ödeyemez durumdayım sayın cumhur başkanımızdan ve yetkililerden allah rızası için bi yardım bekliyorum taşeron firma oldugu için amirim erkan güneş tarafından ve şikayet ettigim merciler tarafından madur oldum kovulmakla kalmayıp amirim erkan güneş ve yardımcıları tarafından yalancı şahitlerle iftiraya ugradım tek şahidim olan arkadaşım da en kötü bölgelere sürüldü arkadaşımın sucu allah rızası için dogruları söyleyip bana şahitlik yapmasıdır siz sayın yetkililerimden ve cumhur başkanımızdan acil cevap bekliyorum kenan koç 0533 257 66 46

A

Ali aşikar

Ziyaretci
Cevap: T.C Cumhurbaşkanlığı İstek

Ben esnafim sanayiciyim bu konuda deneyimliyim burdan sayın cumhur başkanımız sayın recep tayip erdoğan siz büyüklerime. sadece arz etmek istediğim devlete ve insanlara bağzi pirojelerim var sadece bana şans verin. Ali. Aşikar . Saygilar

D

DURSUN SEYIS

Ziyaretci
Sayın cumhur baskanim ben istanbul beykozda ikamet eden evli bir cocuk babası vatandaşım iki sene önce gözlerimi yüzde doksanı ni görme kaybı oldu bir çok isyerine başvuru yaptım fakat derecenin yüzünden kimse beni ise almadı beykoz belediyesi başkanından engel kadrosundan iş istedim bana kadronun dolu olduğunu söyledi vergi indiriminden emekli oldum.Dokuzyuz beş tl bağlandı kiraciyim bir çocuğum var ikinci çocuğa eşim hamile devletimin bana sahip çıkmasını istiyorum sayın cumhurbaşkanım sizin bu vatan için neler yaptığınızı on altı yıldır takip ediyorum allah sizi başımızdan eksik etmesin on beş temmuzda kavacik koprusune koşan mahalleyi ayağa kaldırıp orta götüren bendim.Ben ölümü göze alıp orya gittim sağlığımı kayıp ettim devletim bana us vermiyor.Cumhurbaskanima ulaşmak için her yolu deneyeceğim bana önce allah sonra cumhurbaşkanım yardımcı olur saygılarımla ben DURSUNDA SEYIS

M

Muhammet gündüz

Ziyaretci
sayın Cumhurbaşkanım ben Siirt Eruhta ikamet ediyorum 8 Çocuğum var 2007de mayın patlamasında yaralandım engelli kaldım bu çocuklara engelli maaşıyla bakıyorum 8 çocuğa 2 ayda 150 TL maaş veriliyor lütfen bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar Allah yar ve yardımcınız olsun

B

bülent yemiş

Ziyaretci
Sayın CUMHUR BAŞKANIM BEN TARSUS BEYLİCE MAHALLESİNDEN bülent yemiş sayın CUMHUR BAŞKANIM ben bir iş kazası yaptım ve şikayetci oldum şahitlerime iş tediti yamışlar yalancı şahitlik yaptılar iş yeim aynı mahallede beylice mah.bakkalım orman gıda lim.şirketi defne fabrikası ben cok madurum CUMHUR BAŞKANIM yardımınızı bekliyorum lütfen bana yardım edin

S

Seda

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanımız, şikayet ettiğim konu kira artışları Sivas'ın Zara ilçesinde oturuyorum ve burada iş imkanı da yok asgari ücretle geçinmeye çalışıyoruz ama kiralar çok arttı bunun çaresini istiyorum

B

Betül

Ziyaretci
Mrb.ben ankara haymana Çaldağ ilkokulunda sınıf öğretmeniyim.size bir ihbarda bulunmak istiyorum.Ankara Etlik ayvalı postanesinde memur olarak çalışan NURAL CANPOLAT adındaki şahıs benim teyzemin torunudur.ben bunları kendi aralarında konuşurlarken duydum.bu arada ben Ankara savcısı Özgen Özalp(emekli) 'in kızıyım.kpss yi kazanmadığı halde kazandı gibi gösterip bilgisayar ortamında sahte belge düzenleyerek 75 gibi bir rakamı 90 gibi bir rakama çevirip postaneye memur olmuştur.devlete faydalı olmak içinve devletin bütçesine katkıda bulunmak için bir de yerine hakkıyla kazanan ve hakkıyla yerleşen memur atanması için bu şikayette bulundum.Bu yüzden NURAL CANPOLAT 'ın belgesinin incelenmesini istiyorum.lütfen bu şikayetimi dikkate alın.

Y

Yunus mutlu

Ziyaretci
Yavuz sultan selim köprüsü

Sayın cumhurbaşkanımız başkanım ben bir akp üyesi olarak sizden bir istirham da bulunmak istiyorum yavuz sultan selim köprüsü yan bağlantı yolunu kullandım 2016yili ve 2017yili hiç bir ihbar ve uyarı gelmeden beni 31icra mahkemesine vermişler 1500₺borcum çıktı ödedim sıkıntı şu köprü personelini arayorum niye uyarı veya bir ihbar yolamadiniz dediğimde bu yol özel yoldur onun için uyarı yolamayacaklarinincevabını aldım benim gibi usgari ücretle çalışıp bu durumla karşılaşan çok arkadaş tanıyorum bu duruma ilgilenmenizi arz ederim vatadasin daha fazla canı yanmasin sevgi ve saygılarımla ALLAHyolunuzu açık eylesin başkanım

S

Serkan afacan

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanin ben izmir kemalpaşada çiftçilik yapıyorum köylü olarak çok mağduruz kiraz yetiştirildiği yapıyoruz ama kiraz gelişim ilaçlari yasaklandığı için mağduruz lütfen bize mağdurluğuz giderilmesin arz eder sayın cumhurbaşkanım saygılar

P

Personel

Ziyaretci
Bir sağlık çalışanı olmama rağmen aile hekimi mağduruyum lütfen eski sağlık ocağı sistemine geri dönülsün

S

servet erol

Ziyaretci
servet erol manisa somadan soma ege linyit kömür işletmelerinde ağir iş makina tamircisiyim taseron olarak 8 yıllık calışmam var çalışmakta olduğum kurumda baş mühendis rıfat karataş bizi sebepsiz olarak işten çıkarmak istiyor ve bizim çıkış bildirgesinde işten çikış sebebi olarak yazılması gereken yerde boşluk bırakılmış bunun üzerine bizim yüklenici firma ben böyle çıkış yapamam diyor ve biz 1.5 aydır işe almıyor gelirseniz yömiyenizi vermem diyo bizim yerimize aracı olarak başka birileri gidiyor evim kira 2tane çocugum var zor durumdayım başka bi yerde iş arayamıyorum sayın cumhur baskanimiz bu zulmü duysun istiyorum

K

KAMBOZ

Ziyaretci
SAYIN CUMHUR BAŞKANIM allah sızlerı başımızdan ayırmasın ben aslen rize güneysuluyum 36 senedır kocaelınde yaşıyom yaşım 57 emeklı deyılım ışım gücüm yok yedı yıldır eşımden ayrıyım çok mektub yazdım sonuç alamadım 3285 gün prımım var belfıtığımdan dolayı çalışamıyorum yıllarca inşaatlarda çalıştık şımdıkı gıbı deyıldı sıgorta yapmadılar eşımle çocuklarımla bır sorunum yok şu anda bankalara çok borcum var odeme ımkanımda yok bazen eve gelıyom eşım borçlarını ode tekrar bır arada oluruz dedı 23 bın lıra bankalara borcum var partımızı sızlere çok sevıyorum partımızınde uyesıyım ne olur bana yardım edın çok zordayım ıcralık olmak uzereyım saygılarımısunarım

E

EMİNE

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım
ben emine eroğlu ben kayseri'de küçük bir esnafım geçirdiğim bir trafik kazası yüzünden yürüyemiyorum işe gidemiyorum.vergi ve ssk borcum çok olduğundan dolayı iş yerimide kapatamıyorum.kapatırsam bu borcu ödeyemem kapatmazsam işe gidemiyorum tedavi olmam lazım...bu borçlardan dolayı koskep ve odalarınızda yardımcı olmuyor benim bir oğlum ve kızım var oğlum üniversitesi dondurdu benim yüzümden gidemiyor kızım lise sonda üniversiteye hazırlanıyor ama oda çalışamıyor bana bakmak zorunda yardımcı tutamıyorum param yok.bana bu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.

Üst Alt