t.c cumhurbaşkanlığı i̇stek ve şikayet formu

S

Serkan

Ziyaretci
Sayın Cumhurbaşkanım ben 25 yaşındayım ben 4 ay önce cezaevinden çıktım 18 yaşındayken bir kavgaya karıştım bu benim hayatıma mahal oldu ben 7 yıldır cezaevindeydim cezamın tamamını bitirip tahliye oldum fakat hiç bir iş veren sabıkamdan dolayı bana iş vermiyor (İŞKUR), a gittim kaç tane fabrikayı aradı ENGELLİ ve ESKİ HÜKÜMLÜ çalışan istemiyoruz diyorlar. Ben ne iş yapıcam efendim ben annem ve babamla yaşıyorum evimiz kira onlarda yaşlı olduğu için çalışamıyor bizler nasıl geçinicez ben gayri meşhur yapmak istemiyorum aileme yine aynı acıları yaşatmak istemiyorum ama yapıcak başka çarem kalmadığı için sizlere yazıyorum. Ben yüz kızartıcı bir suçtan yatmadım efendim insanların bu kadar beni dışlaması benim zoruma gidiyor. benim bu saatten sonra aileme bakma mecburiyetimvar onlar yaşlandı ama bakamıyorum son çare size yazdım siz son umudumsunuz sizlerde bir şey yapamazsanız benim yasadışı işlere gitmekten başka çarem kalmıyor. Ben cezaevinden çok ders çıkardım ama başka çarem kalmadı koskoca İŞKUR bile bana bir iş imkanı vermiyorsa ben ne yapabilirim bu saatten sonra.

Serkan BİLECE

A

Akif Köse

Ziyaretci
RABBİM'İN RAHMETİ BERKETİ ÜZERİNİZE OLSUN sn CUMHURBAŞKANIM la özel olarak görüşmek istiyorum konu sadece rüya

E

Emin cakir

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım su futboluda bir el atarmisiniz bugun oynanan besiktas fenerbahce maci hakem hatasi yuzunden adaletli bir mac olmadi turk futboluna yakismadi

B

başkanım

Ziyaretci
sayın cumhur başkanım sizden bir istegim var benim oglum uyuşturucudan bir iftiradan cezaevinde yatıyor çalışanım yok oglum çalışıyordu eve bakıyordu oda oraya girince öylesin e kadık nolursun ya bir indim ya bir af biz ailecek ak partiliyiz 2002 den beri benim oturdugum ev çok kötü bildiginiz gibi deyil bir sallantı olsa altından kalırız diyer oglum okuyor onun ihtiyaçlarını karşılayamıyorum allahım seni başımızdan eksik etmesin inşallah allah sana uzun ömürler versin lütfen çocugumun cezası araştırılsın önce allaha sonra sana güveniyorum sizde haber bekliyorum sen mazlumların yanındasın sayın cumhur başkanım nolursun

B

başkanım

Ziyaretci
sayın cumhur başkanım sizden bir istegim var benim oglum uyuşturucudan bir iftiradan cezaevinde yatıyor çalışanım yok oglum çalışıyordu eve bakıyordu oda oraya girince öylesin e kadık nolursun ya bir indim ya bir af biz ailecek ak partiliyiz 2002 den beri benim oturdugum ev çok kötü bildiginiz gibi deyil bir sallantı olsa altından kalırız diyer oglum okuyor onun ihtiyaçlarını karşılayamıyorum allahım seni başımızdan eksik etmesin inşallah allah sana uzun ömürler versin lütfen çocugumun cezası araştırılsın önce allaha sonra sana güveniyorum sizde haber bekliyorum sen mazlumların yanındasın sayın cumhur başkanım nolursun

M

Memet efe aras

Ziyaretci
Cumur baskanim benim oglum 4 bitirdi onurbelgesiyle ikidonemde taktir aldi beylik duzu erkek yatili kuran kursuna vermek istedim cocuk disarida kotu seyler ogrenmesin diye cocuk mulakata girdi almadilar sebebide guzel kuran okuyamadi icin cok uzuldum buduruma imamatipe verdim sinirlendim ordanda aldim cocugu basarili bicocugu sokamadik kursa bi yardimci olsaniz cumurbaskanim

Y

Yaşar

Ziyaretci
Sayın cumur başkanım ben adıyaman Besni çamlıca köyünde 3 tane öğrencim var ve bütün köydeki öğrenciler servis sıkıntısı yüzünde 1 km yolu yürüdükten sonra ana yolda araçlara el edip okula gitmeye çalışıyorlar lise kızları dahil icgicisi var ayaşı var bizim köye servis verildiği halde servis yok gelmiyor çocuklar yol kenarlarında rezil olmuşlar bu cucuklar bizim çocuklarımız kısa zamanda çocuklara bişey olmadan ilgilenirseniz seviniriz sayın cukur baskanımiz lütfen saygılarımla

S

SÜREYYA GÖZDE

Ziyaretci
sayın bakanım öncelikle allah sizi başımızdan eksik etmesin ... rabbim size kuvvet güç versin ..sizden ricam var ben iki yıl çoçuk gelişim mezunuyum atanamdım .5 yıldır özel eğitim uygulamada çalışiyorum sayın bakanım ben bu bu işi para için değil sizden para istemiyorum ücretli öğretmenlik yapıyorum ben o engelli çoçuklarımız için yıl emek verdin ve işim canı gönülden yaparak seviyorum bizlere ihtiyaçları var bu çoçukların ellerinden tutmamıza izin verin ücretli öğretmenlik yaoanlarada hak tanıyın iki yıl 4yıl bunun bence bir önemi yok tek ricam benm o çoçuklardan bizlere ayırmayın kador verin bize askeri ücerete razıyım yeter ki o çoçuklardan ayırmayın bizlere ihtiyaçları var aynı okulday 5 yıldır görevdeyim .. aynı iş yerimizde bize imkan tanıyın bunu inanın ne parası için nede başka bir şey için engelli çoçuklarımızdan bizi ayırmayın bize kador verin ben inanıyorum ki bizler içinde bir çözüm bualcagınızdan eminim ... lütfen sayın bakanım bizleri de düşünün lütfen emeğimiz boşa gitmesin

N

Niymet kilic

Ziyaretci
Ben erzurumdan niymet kilic ankaradan esimin vefat nedeniyle erzuruma babamlara yerlestik geride 2 yetim kizim kaldi 15 ve 1 yasinda iskurdan muftukte kuran kursuna temizlik isine girdim fakaat cikisimizi verdiler milli egitime bas vurdum olumsuz cikti cunku bi torpilim yoktu hani nerde o sozler hepsi yalan . Size diyecegim oki beni bir ise yerlestirmeniz
Selam ve dua ile
Niymet Kilic Erzurum / Yakutiye

H

Hayrettin izol

Ziyaretci
Şanliurfa büyükşehirbelediye başkani Nihat çifçi bir ençümenin talimatiyle kardéşimi sebepsiz yere işten cikardi ve tazminat davasinin önünü kesmekicinde siyasi olarak güsterdi encümenin şahsi meselesi yüzünden 20 yil okuyan bi bayani işten atmasi kabuledilemez bu partimize oykaybiolarak geridüner kardeşim gida mühendisi olmasina ragmen askari öcretle calişiyor du bu haksizlik cezasiz kalmamali

Üst Alt