t.c cumhurbaşkanlığı i̇stek ve şikayet formu

H

Huriye Bozkurt

Ziyaretci
Tayin

Ben yozgattan huriye Bozkurt benim engelli çocuğum var onun tedavisi için eşimin tayini Adanaya yapın

N

Nevin şahingőz

Ziyaretci
Sayin cumhur baskanimiz.Size nasil ulasacagimi bilmiyorum ama sorunumu sizinle paylasmak istedim umarim bu yazdiklarimi okursunuz.Ben aciga alinmis bir polis esiyim.Esim 11 yil sizin keçiören deki evinizde gorev yapan İlker şahingöz.2014 yilinda erzuruma tayiniz cikti ve 3 yildir erzurumda gorev yapiyor.Bizim 2 tane cocugumuz var 2011 yilinda oglum dogdu ve 2 gozude katarakli dunyaya geldi.Ulucanlar goz hastanesi teshisi koydu ve üniversite hastanelerinin bu amaliyati yapabildigini ve hic zaman kaybetmemizi soylediler.Hacettepe universitesine basvurduk ama bize 4 aydan once amaliyata yapamayacaklarini ve gozun arkasininda iyi olmadigini amalitat olsa bile gormeyecegini soylediler.Biz gazi universitesine basvurduk sonuc deyismedi.Es dost tavsiyesi ile bu konuda cok iyi bir profesör oldunu duyduk ve fatih universitesine gittik profesör dr Yüksel Totan hoca benim cocugumu muayene etti ve hemen ertesi gun amaliyatini yapti.O donemde madi ve manevi cok zor bir donem yasadik.Benim cocugum 17 operasyon gecirdi ve simdi 6 yadinda.Ben inanin o hastanenin kime ayit oldugunu bile bilmiyordum su an cocugum yuzde 10 goruyor.Ben sadece cocuguma bi isik aradim bir anne baba olarak yapicagimiz bisey yoktu.Simdi esim o hastaneye gittigimiz icin aciga alindi ve cok zor durumdayim.Benim esim vatanini icin canini vermekten tereddut etmeyecek kadar vataninia milletine asik bir polis ne olur bize yardimci olun.tel 0505 804 52 25

M

MAHKUM KIZI

Ziyaretci
SAYIN SAYGIDEĞER CUMHURBAŞKANIM , sizden tek isteğim af çıkarılması 15 yaşindayım ve benden başka 4 kardeşim daha var hepimiz okuyoruz ama maddi ve manevi anlamda birçok sıkıntı çekmekteyiz babamızın bizden uzakta olaması yüzünden sürekli üzülüyoruz bu yüzden dersler veya sosyal hayatta sürekli sorun yaşamaktayız bu hayatta babasız ilerlemek çok zor biz sadece babamızı masumluğuna inanıyoruz başkalarının kurbanı olmak nedir bunu ilk defa gerçekten görmüş olduk ama biz size ve adalete inanıyoruz çünkü sizin sayenizde yüzü gülenleri gördükçe size dua etmekteyiz af olmasa bile ev hapsiylede olsa sizden benim ve kardeşleriminde yüzünü güldürmenizi istiyoruz annemizin bize verdiği destek yanımızda olsada hiçbir zaman babamızın yokluğunu kapatmıyor bu hayatta babasız büyümekte büyütmekte çok zor sizden tek dileğim sesimi duymanız ve bize cevap vermenizdir sürekli onu düşünmek beni ve kardeşlerimi olumsuz etkiliyor ben size inanıyorum ve sizin gereğini yapacağınızı biliyorum şayet sesimi duyarsanız bana bu hayattaki en büyük mutluluğu vermiş olacaksınız ve ömrümüz yettiğince ben ve ailem size dua etmeye devem edeceğiz Allah yar ve yardımcınız olsun dualarım herşeye rağmen sizinle olacaktır umarım sesimi duyarsınız çünkü bu bir nevi aynı zamanda dualarımızında kabulü olacaktır.

E

ERGÜNLER

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım ben Gaziantep ten İbrahi̇m ERGÜN 36 yaşındayım 10 yıl danberi esnaflık yapıyorum 100 bin ₺ üzerinde borcum var 10 yıldan beri hep faize çalışıyorum kazancım hep faize gidiyor artık bunalıma giriyorum içkim kumar gibi vesayre hiçbir alışkanlığım yok üç çocuk babası yım önce Allah tan sonra sizden bana yardım etmenizi istiyorum

N

nasip

Ziyaretci
SAYIN CUMHURBAŞKANİM ismim nasip benim engelli bir oğlum var sipina bifida hastası doğuştan belden aşağı tutmuyor ben usaktan yazıyorum benim oğluma usak devlet hastanesi yüzde 80 isgorur raporu verdiler ben asgari ücretle çalışan bir isçiyim maddi yönden çok sıkıntı çekiyorum allah rızası için bana yardımcı olun saygılarımla

Z

Ziya

Ziyaretci
Gaziantep atalar mahallesinde yaklaşık 1 aydır sular AKMIYOR halk perişan gaski ekipleri su getiriyor ama yetişmiyor yetkililerden ilgi bekliyoruz

K

Kadir ercan

Ziyaretci
Sayin Recep Tayip Erdoğan'ın dikkatine ben K.Maraş tan Kadir Ercan MIMARSINAN UNIVERSITESI HEYKEL TRAŞ BÖLÜMÜ MEGZUNUYUM kendi memleketimde is bulamiyorum nereye muracat ettiysem sonuc alamadim sizden tek ricam bana is konusunda yardimci olun su an annem le yaşıyorum annem in babamdan kalan 900 tl emekli maaşı aliyor ve bununla gecinmeye calisiyoruz sizden ricam kendi memleketimde is istiyorum bana yardimci olun ALlaha emanet olun sizden haber bekliyorum telefon 05059133471

S

serkan yildirim

Ziyaretci
sayin cumhurbaskanim bas komutanimiz Ben serkan yildirim antalya kepez varsak 6264 sok ozyarenler sitesi b blok no 2 de oturan bir aciz vatandasim sayin buyugum sakin sikayet bazinda dusunmemeniz amaciyla ama siz buyuklerimizin biz vatandaslarin gecmiste cahiliyatlik yapip hata yapmamiz sonucu itibariyle 2005 senesinde yaralama sucundan ceza almis hukumluyum siz buyuklerimizin biz cahiliyatlik yapmis kader mahkumlara gostermis oldunuz af insiyatifinden yararlanmis olan bir mahkumum denetimli serbeslikten iki yil olmak uzere serbes birakildim 3 haneli sitede oturmaktayim karsi komsumum cocugu rahatsizlandi icin hastaneden geldinden dolayi gecmis olsuna gittim saat 10 dan sonra evimden cikmama uyarim olmama ragmen saati o anki gecmis olsun sohbetinde unuttum 20 dakikalik bir gecikmemden dolayi ankara denetimli izleme burosundan aranarak kizgin birsekilde 21 ay yatacagim uyarisiyla karsi karsiya alindim lutfen sayin buyugum beni yanlis argilamayin Ben cezavinden oncede aktif olarak ve ciktiktan sonrada refarandumda evet hayirda gerek sitem dahilinde gerekse cevremde devletim ve siz buyugum degasi ve milletimin yanlis bilgilenmemesi icin siz buyugumun kurmaylari adina aktif olarak mucadele etmis bir vatandasim Ben 6 yillik bir evliligi bu evliligimden elinizi oper bir kizim ve iki ay sonra dogum yapacak esim ve hasta anneme bakmakla hukumlu bir aile bireyiyim suan yuvam yikilacak bir konuma geldim ankaradan izleme komitesinden gelen tlfnla sayin buyugum ozurdileriyerek Ben devletim icin mucadele ettim icin bunu kullanarak sizden yardim istemiyorum sadece sizinde haksizca hukum yatirilip ailenizden cocuklarinizdan yillarca aylarca sucsuzken bir siir icin bedel odetilmis bir vatas cuhurbaskanimiz bas komutanimiz olarak haksizlikliklara bende varim bu sahte kalles dunyada dimdik durmus aile babasi olarak sizden lutfen yardim istiyorum iki ay sonra dogum yapacak esim yuvam yikilacak lutfen sizden buyukluk babalik abilik istiyorum taktir siz buyugumun ( kesinlikle devletim ve sizin icin kostum icin boyle bir sey istemiyorum sadece sizin gibi bir aile babasi oldum icin siz buyuklerimden yardim istiyorum geregini saygilarimla arz ederim serkan yildirim

Ş

Şikayetçi

Ziyaretci
Dizi ve filmlerde dinimizle ilgili imamlarla ilgili camilerle ilgili dalga geçiliyor komiklik olsun diye İmamları kötülüyorlar bunlara bir çare bulunmadı lazım

M

MAHKUM KIZI

Ziyaretci
SAYIN CUMHURBAŞKANIM ,size daha öncede sesimi duyurmaya çaliştım bu sefer ne olur sesimi duyun şuanda ailemde bende cok zordurumdayım kirada oturuyoruz ve çalişacak hiç kimsemiz yok sizden tek isteğim babamın bize geri gelmesi sürekli babamın bizden ayrı olduğu düşüncesi bile tek başina bizi üzmeye yetiyor sizden af olmasa bile ev hapsiylede olsa babamızın bizim yanımızda olması bize yetecektir bu hayatta inanıyorumki sizin başarınızın arkasındaki sebebiniz bana göre ailenizin yanınızda olması ve size her zaman destek olması bu yüzden beni anlıyacaginizi düşünüyorum çünkü babam yanımızda değilken hep eksik kalıyoruz ben sizin merhametinizede adaletinizede inanıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Üst Alt