t.c cumhurbaşkanlığı i̇stek ve şikayet formu

G

Gulten

Ziyaretci
Sayın Cumhur başkanım saygılarımı sunuyorum iyi ki başımızdasınız ben 1980 den beri kocaeli dilovası diliskelesinde oturmaktayım yerlerimiz 2B de ama hala tapularımız verilmedi defalarca izmit kadastroya gittim ama sonuc alamadım diliskelesi muhtarlığına yazı gelmis m2 si 400 tl olarak belirlenmiş biz emekli maaşı ile yerlerimizin tapusunu alabilecek durumumuz imkanımız yok ben ve diliskelesi halki bu parayi ödeme durumunda olan insanar değiliz bu konu hakkında bize yardımcı olmanızı rica ediyoruz..Saygılar sunuyorum Allah yar ve yardımcınız olsun sizi başımızdan eksik etmesin.

S

Samet ÇALIŞKAN

Ziyaretci
Pek sayın; Cumhur başkanımız Konya da bulunan meram ilçemizin yollarının aşırı bozukluğu çalışmaların yavaş yürütülmesi oto park sıkıntısı ve sosyal alanların diyer ilçelere oranla daha az olması sebebiyle meram belediye başkanımız Fatma TORU'dan beklediğimiz hizmeti alamadık.bu işe bir çözüm istiyoruz.!!!

İ

İlknur F.

Ziyaretci
Sayın Cumhurbaşkanım; Ben Anadolu üniversitesi AÖF İşletme faKültesi son sınıf üğrencisiyim.Aynı zamanda bir işyerinde muhasebeci olarak çalışmaktayım.Sizlerden bir istirhamım olucak .Anadolu Üniversitesi AÖF bütünleme sınavı koymanızı yada kurtarma sınavları koymanızı rica ediyorum. Sınavlarda beklediğim altında puanlar aldım açıklarımın kapatıp bu sene mezun olabilmek adına ,tekrar kurtarma sınavları temmuz da 3 ders hakkı dışında, yapılmasını talep ediyorum.Mağduruyetimin benim ve bu durumda olan arkadaşlarımın giderilmesini çok rica ediyorum. Ellerinizden öper her daim yanınızda olduğunuzu ve sizi desteklediğimizi belirtirim.Selametle kalın.
Saygılarımla.
İlknur Fırat

İ

İskender ekinci

Ziyaretci
kocaeli ilimizin Gebze ilçesi kirazpınar mahallesi 2780 sokak mahalle sakinleri olarak şikayetimiz mahallemizde kanalizyasyon sisteminin bulunmaması ve arsaların sistemde farklı yerlerde gösterilmesidir. Gereğinin yapılmasını arz ederim

M

metin kalaçay

Ziyaretci
Sayincumhurbaskanim efendim öncelikle sizleri rahatsiz etigim için özùr dilerim efendim ben size bu mesaji ardahan ili çildir ilçesinden yaziyorum kendi dört nufuslu bir aileyim efendim kendim kûçûk bir esnaftim efendim yaklasik yirmi seneye yakin ilçemizde kizilaya ait bina var o binada dükanlarin birinde kiraciydim bes seneye yakin isleri iyi gitmediginden arti babam anneme benimle beraber babamin rahatsizligi felc gecirdi kendim ve esim rahatsizligi efendim biraz sikisdik ayri yeten cocuklar yetisti iki oglum var ikisinide ardahan imam tatip okulunu okuyor büyügü bursa ilahyat bölúmúnú kazandi kûcûgû lise úcte sayincumhur baskanim bu mesaji yazmsmin sebebi efendim benim sizlerden dileyim benim islerin iyi gitmedigindenkizilaya az bi borcum vardi efendim zaten sagilik sorunundan dolayi allah sizlerin eksikligini vermesin siz baskabakanliginiz zamaninda bir özel sektörde tasörende kamu kurumunda calisiyorumefendim dükana ilk girdigim zaman bir takim tadilatini yaptirdim bunu kizilay bizat kendiside biliyor yanliz kendilerini söyledim masrafimi düs diyerkalanin yavas yavas ödiyem çocuklarimi okutmaya calisiyorum evet dogrudur borc brnim ama durumuda kendisi biliyor hic ilimli yaklasmiyor sizlerden bu konudan dolayi yardimci olmanizi istiyorum efendim icraya gecen gün kizilayin avukati aradi 0302 2017tarihine kadar zaman istedim efendim krndim bu hafta ici size bu konudan dolayida mektup kargo ile gönderdimbugun sizlere yetismesi lazim belkide gelmistir saygilarimla metin kalacay

D

Dişsiz

Ziyaretci
Dişlerim kalmadı yemek yiyemiyorum ne olur cumhurbaşkanım dişlerimi yaptır

Ş

şükrüye

Ziyaretci
Dört aydır eğitim parası alamıyorum beş çocuğum var ev hanımıyım hiçbir tam gelirim yok eşim alkol bağımlısı ev hanımlarına lütfen aylık bağlarmısınız çocuklarımı okutabilmek için istiyorum

A

Arife Erciyas

Ziyaretci
İyi günler sayın Cumhurbaşkanım ilk önce Allahını selamı üzerinize olsun allah yar ve yardımcınız olsun Cumhurbaşkanım sizden bir ricam olacak ben 2014 ve2016 kpss kazandım 2014te tercihlerim kabul edilmedi sonra anladimki Fetö belası yuzundenmis şimdi kpss 2016 kazandım fakat düz lise mezunuyum tercih yapamıyorum meslekte imamhatiplere kadro açık ben MBA ye başvuru yaptım Eğitimde takıldım bu yıl yine emeğim boşa gitmesini istemiyorum yine hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum ygs de hazırlanıyorum hem okuyup hem çalışmak istiyorum ama tercih yapamıyorum benden belgeler istiyorlar belgelerimi var şimdi ise insankaynaklar uzaktan eğitim alıyorum ben kimseye muhtaç olmadan ayaklarımın üzerinde durmayı istiyorum birde bana şunu söylediler herhangi kamu kurumda çalışmak için hangi partiye üye isen üyeliği iptal et diyorlar ben AKP kadın gençlik kolunda üyeyim böyle bir şey varmı varsa işsiz kalırım partiden ve davamdan vazgeçmem bana zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum Sayın Cumhurbaşkanım allah yolunuzu açık etsin inşallah allah sizeuzun ömürler versin sizi başımızdan eksik etmesin Rabbim allaha emanet olun

A

Arife

Ziyaretci
İyi günler Sayın Cumhurbaşkanım sizden bir ricam var ben Kpss2014ve 2016 yı kazandım fakat 2014te tercihlerim iptal oldu tercih yapamadım soradan anladımki fetö belası yüzündenmiş şimdi ise 2016 kpss tercih düzliselere kadro az ben MBS ve birçok kamu kuruma başvuru yaptım ama eğitimde takıldım meslekve imam hatip liselerine var bu yıl yine emeğimin boşa gitmesini istemiyorum ben zaten güçlükle ve uzun bir aradan sonra yarım kalan eğitimin bir kısmını tamamladım şimdi ise ygs ye hazırlanıyorum kazanırsam hem okuyup hem çalışmak istiyorum kendi ayakta durmak kiseye muhtaç olmak istemiyorum benden birçok belge istediler hepsi var şimdi ise MEB açmış olduğu kursa katıldım insankaynaklarının uzaktan eğitim alıyorum sizden düz liselere kadro açılmasını istiyorum lütfen SayınCumhurbaşkanım benim gibi birçok düzlise mezunları mağdur birde bana sosyal medyada şunu okudum herhangi bir kanu kurum da çalışmak istersen herhandi partiye üyeysen üyeliğini iptal edin dediler ben ise AKP Derinkuyu kadın gençlik koluna üyeyim böyle birşey varsa işsiz kalırım ama partimden ve davamızdan vaz geçmem bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin rabbim sizi başımızdan eksik etmesin başkanım allaha emanet olun telefon numaram 05378314652 epostam arifeerciyas@gmail.com

S

suat

Ziyaretci
Sayin cumhur baskanim incelikle allahin selami uzerinize olsun saygi ve hurmetle ellerinizden operim benim.sizden ricam sudur ben erzurumda kalorifer yakiyorum ailecede size sonsuz sagimiz var ben guney doguda askerlik yaptim ve suanda bile oraya gitmek.icin sizden.rica ve emir bekliyorum baban anan hayrina beni oraya gonder bu arada esi bulunmaz bir anan baban var allah cc mekanlarini cennet etsinki senin gibi bir ogul dogurmuslar bu cennet vatana sayin cumhur baskanim beni yanlis anllamayin 2000 tele tahutum var odeyemedim simdi yakalam var bu vatana canim feda ama bir polis gorsem yolumu degistiriyorum korkumdan coluk cocugum ortada kalir.diye sizden ricam eger mumkunse beni askere alin saygiyla ellerinizden operim dik dur egilme suat can olumune seninle rabbim seni bize bagislasin iyiki varsin iyiki bu memleketin basindasin allah uzun omurler versin rabbim basimizdan eksik etmesin seni sevmeyen olsun sonuna kadar eveeettt sayin cumhur baskanim seni verene gurban

Üst Alt