t.c cumhurbaşkanlığı i̇stek ve şikayet formu

E

ergun

Ziyaretci
bızler üsküdar küplücemahalesın de oturmaktayız sokak sakınlerı olarak pazar kurulmasını ıstemedıgımız halde üskudar beledıyesı mahallaemızden baska semtlerde oturmakta olupta burda oturuyormuş gibı ımza verıp te pazarın kurulmasın yardımcı olmuslardır 2000 ımza toplamış beledıyeye vermışler ya sokagımızda zaten 1000 kışi yokturnasıl oluyor başka semtte oturup burada ımza kullanıyorlar beldıyemızde bunu arastırmadan hemen pazarı kondurdu kafamıza bızlerde sokak sakınlerı olarak mahkemeye verdıgıımız halde kazanmamamıza ramen kımseyı dınlemeyı devam etmektedır ve yıkama aracınının gece saat 1 .30 aracın gelıp taşkırar gıbı yıkamasınndan rahatsız ouyoruz ve bayram tatılı olması halde benım evımın onune tezgah kurması bayram gunu evıme gıremez oldum bu insanlıkmdrı annem kalp hastası ve esımde pıskolejık hastasıdrı bu pazarın kaldırılmasın arz ederım ADRES.KÜPLÜCE MAHALLESI OKUL YOLU SOKAK NO 26 ÜSKÜDAR

Y

YURDAGÜL

Ziyaretci
Sınavındaki notlar

Sayın cumhurbaşkanım ben öğreniciyim sınav notları hakkında size bişey arz edecektim: Sınav notu geçer notu 45-50 fakat bu notu alan çok az kişi oluyor bu nedenle farketti iseniz türkiye öğrenimde son sıralarda bu notlar 20'e kadar (1) 40'a kadar (2) 60'a kadar (3) 80'e kadar (4) 100'e kadar (5) olsa daha adaletli olmaz mı? Öğrenciler de göğsünü gere gere karnelerini gösterebilsin veliler de benim çocuğum okuyup meslek sahibi olacak diyebilsin çocuklar okulda başarısız oluyor diye okuldan alınmasın istiyorum çocuklarımızda bizlerde rahatça öğrenelim öğretelim istiyorum önümüze notlar engel olmasın istiyorum sayın cumhurbaşkanım

H

HASAN GÖZÜTOK

Ziyaretci
Sayın tc cumhur başkanımıza türkiyenin sizlerin yaşamış oldugu zordurumda sizleri sayeinde kurtulacagın inancım sonsuzdu sizlere ulaşıp müsadenizle konuşmak isterim ben sinop gerzeliyim telefonum 05077914169 yanlış bir yazı yazmışsam efedi

H

Hayrullah

Ziyaretci
Sayın cumhur başkanımız ben hayrullah Halıcı 1993 yozğat akdğ madeni doğmluyum kayseri melik gazi de ikamatkah etmekteyim askerliğmi izmir güzel yalıda yaptım sözleşmeli er olarak askerleğe baş vurdum cevap alamadım ben sözleşmeli olarak askere gitmek istiyorum gereyinin yapılmasını arza ederim.

A

Ayhan oral

Ziyaretci
Sayin.cumhurbaşkanlm..2000.yilnda.daimi.işci.slnavlnl.kazandlm..84.941.puanla.otarihte.beni.iş.
Ve.isci.bulma.kurumunda.kayldlml.gerçekleştirmekli.icin.bu.kuruma.yunlendirildim.fakat.gittiğim
Bu kurumda sınavı kazanmış olmama rağmen listede puan sıralanmasına göre işçi alımı yapılacağını söylediler.Bu sırada yaklaşık 2000 kişilik kadro açığında 651. inci sırada olmama rağmen benim ismim listede yer almadı.Ben de mahkemeye suç duyurusunda bulundum. Mahkeme takipsizlik ile ilgili bir sonuç beyan etti.
Ben bu sınavı kazanmış olmama rağmen mağdur durumdayım mağduruyetimin giderilmesini siz Cumhurbaşkanlığınızdan rica ediyorum.
Saygılarımla

S

semra korkmaz

Ziyaretci
Sayin CUMHURBASKAN'im; ulkemizdeki bircok hayvan barinaklarinin durumu icler acisi. Malumunuz bu canlar bizlere ALLAH in birer emaneti. Biz insanlar olarak bu aciz emanetlerine sahip cikmak durumundayiz. Hayvanlar barinaklarda caresiz, sogukta islak taslar uzerinde ve aclar. Acliktan hayvanlar birbirlerini yiyorlar. KUTAHYA BLD. Hayvan barinagi bu goruntuleriyle tum sosyal medyada calkalaniyor su an. Yanliz o degil tum barinaklar ayni durumda. Siz isteseniz tum bu sorunlar ulke capinda bir anda son bulur. Biliyoruz. Lutfen sayin cumhurbaskanim tum illerinizin ilgili bakanligi bu durumlara bir son versin. Biz hayvanseverler olarak cok uzuluyoruz. Yuce gonlunuze siginiyoruz. Sevgi ve saygilarimla.

R

Recep canikli

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım ben samsun ılkadımdan yazıyorum bursa çok büyük haksızlık yoksuzluk var sıgırtamız yatmıyor sahte evrak hazırlayıp ıstıfa ettı gızterılıyoruz mutaaıt ve muhasebecı bur olup hakkımızı yıyorlar yardımınıza ıhtıyacımız var sıkayet etsekde para yedırıyırlar zor durumdayız sıgortamız eksık ve başka yerlerden gozterılıyor

Y

Yılmaz

Ziyaretci
Sayın cumhurbaşkanım bu son günlerde Mecliste bi teklif çıktı sizin onayınızı bekleyen biz ayakkabı cılar olarak bu teklifi onaylamanızı istemiyoruz. Çünkü şu anda bu işle aşağı yukarı 2 milyon kişi civarında insan ekmek yiyiyor ve Türkiye ye gelen bütün ticaretçi Araplar Ruslar bu mallardan alıyor. Bu taklit mallar biterse sahil bülgesi laleli ve Gedikpaşa biter ve çoğu insan boşa düşer sayın cumhurbaşkanım. Bu teklifi Meclis'e getiren de ziylan grubu diye bi firma dır niye getirdi Onuda süyliyeyim Nike Adidas ve puma nın Türkiye bayiliğini aldı o yüzden. Bizim bakan tanıdığımız Yok ama bizde burdan size sesimizi duyurmak istedik sayın cumhurbaşkanım büyük olan zaten büyük bari bizi bitirmeyin biz bu işten geçiniyoruz. Zaten bahsi geçen markalar hepsi Avrupa markaları bize ne Avrupa markaların dan biz Türkiye yiz biz kazanalım niye Avrupa lı kazansın ki hem Zaten siz de Avrupa ya karşı ve bütün ülke lere karşı birleşin diyorsunuz ve bizi kalkıp Avrupa kazansın diye de ezecek değilsiniz sayın cumhurbaşkanım o Avrupa lılar ve o ziylan a süyliyorum ünce o feto olacak küpeği versinler sonra bizde onların markalarını bırakırız hey ziylan az mı feto ya yedirdiniz bi bakın seceresine sayın cumhurbaşkanım neler var neler Sizden ricamız bizi Avrupa lılara ve büyük lere ezdirmeyin sayın cumhurbaşkanım saygılarımı sunar ellerinizden öpüyorim ben yılmaz teker inşalah size ulaşır bizzat siz okursunuz sayın cumhurbaşkanım keşke imkan olsa da yanınıza gelip bizzat anlatsaydık derdimizi.

E

Esma Acıkgöz

Ziyaretci
Sayın cumhur baskanimiz 20 yasında ev hanımıyım okulumu bitiremedim evli bir cocuk Annesiyim okulumu bölümümü bitirmek devlete millete yararli bir vatandas olmak istiyorum Sayın Emine Erdogan calişan kadınların ev hanımlarınızı destetekledigini canı gönülden biliyorum lütfen banada yardim edin azmime emeklerime ses verin sizlerden sonra bu devlet bu millet biz genclere kalıcak lütfen yardimci olun maddi durumlardan ikamet ettigimiz yerin gelismemis oldugundan dolayi kendimi gelistiremiyorum yapamiyorum lütfen yardim istiyirum.
Görevliler rica esiyorum mailimi ulastirin cumhur baskanimiza emine erdogan hanima lütfen 05418601445

N

Nuray Dinç

Ziyaretci
Sa sevgili cumhurbaşkanım en içten sevgi ve saygı ile selamlıyorum sizi
Benim isteğimi belki biraz saçma bulacaksınız ama sizi evime çaya davet etmek istiyorum .Ben Rizeliyim Güneysudanım kulaksızda oturuyorum benim hayalım sizi evimde ağırlamak en büyük hayalım.Ben bu hayalımı eşime dostuma söylediğim zaman benimle dalga geçiyorlar Cumhurbaşkanımızın hiç işi yok ,bütün dünya ile uğraşiyor senin evine gelecek diyorlar .Bunu bende biliyorum gelemezsiniz diye ama bir umut Eğer kulalksıza gelirseniz sizi nacızane evimde ağırlamaktan şeref ve gurur duyarım

Üst Alt