t.c cumhurbaşkanlığı i̇stek ve şikayet formu

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
sayın cumhurbaşkanım ben hatice tekinalp adana yüreğir de oturuyorum evli 1 kızım var 2 yaşında evim kira iş istiyorum 19 yıldır hastanelerde doktor ve banko sekreterliği yaptım. on parmak bilgisayar kullanıyorum allah rızası için yardımcı olun lütfen şuan boştayım her yere cv verdim ama ses seda yok sayın cumhurbaşkanım yalvarıyorum borçlarımız var huzurlu ve geleceğimizin parlak olmasını istiyorum bir işe girebilsem lütfen cumhurbaşkanım yardımcı olun güzel haberlerinizi bekliyoruz.
tel 0542-2092528
e posta tekinalphatice@gmail.com
ALLAHA EMANET OLUN hoşçakalın
 
Z

ZIYARETCI

Ziyaretci
Sayin cumhurbaskanim...ben yunanistanda yasiyorum..kizimi Turkiyede hafizlik kursuna yazdirdim..buyukcekmeceye..yabanci uyrukluyum..istanbul goc idaresinden bir turlu ikametgah icin randevu alamiyorum..uc ayi Turkiyede doldurmak uzere..alamassam kacak durumuna dusecek..kizimi bu hayirli isten geri almak durumunda kalicam...benim istegim..bu e randevu istanbulda cok yogun mart ayi bile dolu...gunde sadece onbes dakika calisiyor...goc idaresine tlf ettim..tlf yuzume kapandi..bu is nasil daha pratik hale gelir..artik...tlf num.00306977067954
 
Z

Ziyaretcimesut

Ziyaretci
sayıncumhurbaskanım5aydırıssızım ısarıyorum yardımcı olurmusunuz
 
H

hamit yurt

Ziyaretci
sayın cumhurbaşkanım size yazıp yazamama konusunda çok düşümdüm yazamaya karar verdim 13 yl boyunca sizin aslanlar gibi savunucunuz olmuşumdur kurmuş olduğunuz akp neferi olmaktan gurur duyuyorum zaten face girdiğinizde sadece sizin resimlerininizi paylaşıyorum ve paylaşmaya devam edecm sayın cumhurbaşkanım 2014 ve 2015 hayatımın ailemin yıkım yılı oldu özel bir şirkette 8 yıl boyunca çalıştm tazminat almadan çıkarıldım sonra kendi işimi yapmaya çalıştım ama beceremedi 450 bin borçlanddım mal verdiklerimden alamadım para verdiklerim inkar eden oldu tefecilere düşürüldüm olayı anne ve babama anlatdıktan sonra sanki evde cenaze çıkmış gibi ağaladılar hiç böyle bir durumala karşılaşmadılar babam ist evi sattı malatyada kayısıları sattı amcam 50 bin kredi çekti şuan 100 bin tl borcum kaldı işsizim sayın cumhurbaşkanım iki tane kızım var ellerinizde öper biri 7 diğeri 2 yaşında akşam eve gittiğimde çocuklarım süt istediğinde alamıyorum yok deyip gecelerce onlara bakıp ağlamışımdır şuan bu satırları yazarken dahi ağlıyorum rabbim kimseye çaresiz bırakmasın sayın cumhurbaşkanım bana allah rızası için yrdmcı olun iş bulun kredilerin ödemeleri geliyor yanarım anama babama evlatlarıma yanarım onlara birşey olacak diye korkuyorum 0538 551 54 01 eşim havva 05383586734 kızkardeşim fadime borçdan dolayı tlf kapalı benim rabbim sizi evlatlarınıza bağışlasın sayın cumhurbaşkanım ellerinizde öpüyorum
 
D

Derya

Ziyaretci
Size teşekkür

Sayın cumhurbaşkanım sizi çok seviyorum kahramanmaraş afşin için verdiğiniz müftümüz için size teşekkür ediyorum adaletli olduğu için burdan size bildirmek istedim
 
M

MAHMUT AKSU

Ziyaretci
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
Ülkemin bu kadar ağır sorunları var iken bir de ben sizleri rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
Şerefimi, haysiyetimi, onurumu, her şeyimi aldınız. Sadece bir canım kaldı. Artık inanıyorum ki
Sizlere tam 5 yıldır yalvarıyorum. Sütçüler ilçesi çandır köyündeki tamamen kanunsuz, hukuksuz, her tarafı pislik dolu, ihanet dolu, rüşvet dolu doğa katliamlarını incelemek üzere ankara dan değerli, onurlu, şerefli, namuslu, dürüst, alanında uzman bir bilirkişi heyeti göndermeniz için çırpınıyorum. Duymuyor, görmüyorsunuz.
Taaa mısardaki Rabia kardeşimi gören, Filistinli kardeşlerimi gören, Suriyeli kardeşlerimi gören
sizlerin en yakınınızdaki beni görmemenizi anlayamıyorum.
Sizden aş mı? İş mi? Para mı? Ne istiyorum. Sadece namuslu bir bilirkişi. Eğer onlar derse ki
bu raporlarda bir şey yok bu izinler kanuni devletime boynum kıldan ince.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
İlimdeki orman müdürü yalan söylerse, milli parklar müdürü yalan söylerse, Çevre ve şehircilik müdürü yalan söylerse, tarım il müdürü yalan söylerse, Jandarma yalan söylerse, Vali yalan söylerse, milletvekili yalan söylerse, BAKAN yalan söylerse benim doğam bu kadar ihanete, yalana nasıl dayanacak.
Biliyorum ben sizin gözünüzde gariban, pis kokulu, sidikli bir köylüyüm. Eğer böyle olmasaydım 1000 lerce mektup, mail ve 550 nizede mng kargo ile göndermiş olduğum tüm pislikleri, ihanetleri anlatan Vicdan Sızlar adlı kitabımı okur, beni 5 yıldır görür, duyardınız. Biliyorsunuz değilim 2,6.-tl kargo ücretini bile ödememiş tarafımdan çocuklarımın rızkından keserek 1530.-tl mng kargoya parasını bile bana ödetmiştiniz. Bu paramı helal etmiyorum bunu bilin. Doğamız için şimdiye kadar yaptığım 15-20 milyar para yı helal ediyorum. Çünkü doğamız bizlere karşılıksız et verdi, ot verdi, şifalı bitkiler verdi, kışın üşümemiz için odun verdi helali hoş olsun.
Ben tam 5 yıldır Molotof atamadan, yakmadan, yıkmadan, devletime baş kaldırmadan sabırla devletimin beni yani doğamızı görmesini istiyorum. Sütçüler ilçesi çandır köyü çok kötü durumda.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
Köyümdeki hangi kanunsuz ve hukuksuz açılan mermer ocağına dokunsan biz Cumhurbaşkanına bağlıyız istersek sizlerin donunuzu bile alırız, biz Başbakanına bağlıyız, biz Konya milletvekiliyiz, onun akrabalarıyız diye hoyratça, arsızca bağırırlarken ben devletime sormadan edemiyorum. Ben kimim? Ben kaya yarığındanmı çıktım, ben onun bunun çocuğumuyumda devletim beni görmüyor.
5 yıldır sizlere yalvaran olarak daha ne yazmamı istiyorsunuz. Biliyorum beni asmak, kesmek için bir yol, bir ortam, bir hata yapmamı devletime baş kaldırmamı bekliyorsunuz neden?
Koskoca ısparta vali hazretleri emrindeki tüm personele her sabah şu mahmut aksu ne yazmış bir suç varmı diye tarafımı araştırırken, neden benim 100 lerce şikayet dilekçemi işleme koymuyor izin vermiyor anlayamıyorum. Koskoca bir vali sidikli bir köylü çocuğuyla bu kadar ilgilenirmi? Beni assa ne olacak, kesse ne olacak? Yok mu bu dünyanın öbür tarafı?
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
Köyümdeki tüm mermer ocakları haksız yere, hukuksuz yere korkunç bir doğa katliamları, kaçak olarak ormanı talan etmelerini Sütçüler Cumhuriyet savcılığına suç duyusunda bulunduğumda tüm mermer ocaklarına (10-30 arası) göstermelik cezalar yazılmış iken, 200-500 arası zeytin ağaçlarını katletmişken, hele mermer ocağının biri bir ocağında 15000 m2 bir ocağında 45000m2 alan dışına çıkmış, korkunç bir orman katliamı yapmış iken, ben bunu jandarma tutanaklarına geçirtip Sütçüler Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğumda davam devam ederken, savcıların beni Şikayetçi, Müşteki konumundan tanık konumuna düşürmesini gözlerim yaşlanarak izledim. Neden biliyormusunuz çünkü o mermer ocağı firması da T.C. Cumhurbaşkanlığı sarayının mermerlerini döşediğini gazetelerde okuduğumda yine de Benim Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 vekilim bu kadar gaddar olamaz diye avundum.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
30 yıldır el işinde ssk lı olarak çalışıyorum. Yalvarıyorum vekilleriniz, müdürleriniz ekmeğimle oynamasınlar, patronlarıma beni şikayetten vaz geçsinler. Rabbim bir yerlerde mutlaka rızkımı ayırmıştır biliyorum. Ama gücüme gidiyor ben de sizin gözünüzde olmasa bile insanım. Onurum var, gururum var. Ve 30 yılını sadece 2 firma da geçirmiş kaç ssk lı kişi var Türkiye mizde.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
Şimdi içinizde bir yerlerde sıkışıp kalmış o vicdanınıza sesleniyorum.
Bir gün 75 yaşındaki Babam ailemi yemeğe çağırdı. Akşam yemeğini yedik. Babam bana oğlum gel biraz senle konuşalım dedi. Müsait bir odaya geçtik. Babamın gözleri doldu. Oğlum ben sana demedimmi bu mermercilerle uğraşma onlar çok güçlüler, bak senin hakkında rüşvet alıyormuş, değişik değişik arabaya biniyormuşsun diyorlar, biliyorum hiç biri doğru değil ama senin adına üzülüyorum deyip ağlamaya başladı. Baba dedim onlar biliyorum güçlüler ama benim RABBİM den daha güçlü değiller. Senin şu gözyaşlarını göreceğime keşke ölseydim dedim. Baba sana bunu kim söyledi dediğimde yalvarmalarıma rağmen söylemedi.
Ertesi günü araştırmaya başladım. Bu lafı kim söyleyebilir diye ve köyüme mektup yazıp 100 haneye tüm köylüye gönderdim. (ek-1)
Sonunda hakkımda rüşvet iddialarını söyleyen kişiyi buldum. Şok oldum. Bir mermer ocağı firmasının müdürüydü. Kendisini aradım. Neden böyle bir şey söylediğini sorduğumda köşeye sıkışınca kendisinin bu lafı Antalya da lüks bir otelde mermercilerle ilgili bir akşam yemeğinden mermercilerin söylediğini söyledi ama isim veremedi. Ve bu kişi araştırmalarım sonucunda mermer ocağının birinde 15000 m2 birinde de 45000 m2 kaçak olarak ormanı katleden, sarayın mermerlerini döşeyen kişi çıktı.
Şimdi sizlere soruyorum,
Bu benim babamın gözyaşlarını Allah ın katında hanginiz ödeyebilir. Eğer sizler zamanında görevlerinizi yapıp bölgeyi incelemek üzere değerli, namuslu bir bilirkişi heyeti göndermiş olsaydınız bu mermer ocaklarının hiçbir açılmaz idi.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, 550 Milletvekili,
2013 yılında ölümle, dayakla tehdit edildim, tarafıma siyah bir poşette 250 milyon para verilmeye çalışıldı. Ve bunun ilk taksit olduğunu şikayetlerimi geri çekersem devamının geleceğini söylediklerinde,(Savcılara söyledim) onlara şunu söyledim.
Öleceğimi bilsem doğamdan vazgeçmeyeceğim, ben bu dağların çobanıyım, çoban olduğum için çakallardan, köpeklerden, özellikle kuduz köpeklerden hiç korkmam.
Dallan mahmut un torunu Ahmet in oğlu mahmut aksu yu satın alabilecek para daha basılmamıştır. Rabbimin izni ilede basılmayacaktır.
Sayın Cumhurbaşkanım yalvarıyorum tutun elimden. Eğer tüm yazdıklarımda, söylediklerimde 1 gr yalan bulursanız zaten beni asarsınız, peki söylediklerimin tamamı gerçek ve doğru ise Rabbimin huzurunda nasıl yüzleşeceğiz.
Nolur sayın Başbakanım buradaki tüm usulsüzlükleri defalarca yazdım.
Ve artık ülkemizde sizinde umutla aradığınız artık tam bir yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış bu dürüst insanların sıcacık insanlılkarını, bu insanları daha fazla görmezden gelmeyin.
BURAYA ANKARA DAN DOĞRU, DÜRÜST, NAMUSLU, VİCDANLI, BİR BİLİRKİŞİ GÖNDERİN.
ONLAR SİZE DOĞRU RAPORLARI SUNACAKLARDIR.
BENİM DEVLETİM 3-5 SORUMSUZ MERMER OCAĞI SAHİBİNİN İZİNLERİNİ İPTAL EDEREK TAZMİNATLARINI ÖDEYEMEYECEK KADAR ACİZ DEĞİLDİR.
YETERKİ DEVLETİME DOĞRU DÜRÜST BİR RAPOR SUNULSUN. EVET BU İZİNLER YANLIŞ TIR DEME BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERSİN İLGİLİLER.
SAYGILARIMLA MAHMUT AKSU
0533-502 49 33
Ek-1
Değerli köylülerim, büyüklerim ve küçüklerim, (çocuklarınız bu mektubu size okuyabilir)
2009 yılından bu yana köyümüzdeki TAMAMEN KANUNSUZ, HUKUKSUZ, HER TARAFI PİSLİK DOLU RÜŞVET DOLU İHANET DOLU DOĞA KATLİAMLARI İLE İLGİLİ 5 yıldır uğraşıyor bir adım yol alamıyorum. Her türlü rüşvet, şantaj, tehdit, dövme ve sövmeye dayanıyorum. Daha köyümüzde tek bir mermer ocağı var iken ben sayın muhtarımıza bir mektup yazdım bu katliamı durdurun diye o mektubu sorun.
Ama dün kolum kanadım kırıldı. Dün beni 75 yaşındaki babam akşam yemeğine çağırdı. Yemekten sonra bir odaya geçtik. Gözleri doluydu. Oğlum ben sana uğraşma bunlara gücün yetmez demedim mi? Bak köyde bana senin oğlun mermercilerden rüşvet almış değişik değişik arabalara biniyormuş diyorlar dedi. Boğazı düğümlendi o koskoca çınar ağladı. Hayatımın hiç bir evresinde Cenabı Rabbimin izni ile ailemin ve babamın boynunu bükecek hiç bir kanunsuzluk yapmadım.
Evet maalesef köyümüze değişik değişik zamanlarda tam 3 değişik araba ile geldim. Biri 89 model kendi Toros taksim, diğerleri de günlüğü mazot dahil 350-400 tl kiralanmış pikap arabalardı. Çünkü benim 89 Model arabam AKÇAL YANGIN kulesine 5 kişi ile çıkmıyor.
Hatta bir keresinde arabamın üst kapak motor contası yandı. Köyümüzdeki ismini hatırlıyamadığım usta buna şahit ve bana sütçülerden usta çağırdı. Akçal yangın kulesine varmadan yatırların yanında hararetten yandı. Buna en az 20 kişi şahit ve sütçülerden usta gelerek yaptı. Hatta bir keresinde habercileri getireceğimde araba bulamadım. Köyümüzün en zenginleri bile arabalarını vermeye korkarken, Köyümüzün cefakar çilekeş şöforu cemil abiyi aradım kendisinin yardımcı olamayacağını ancak köyüm imamının veya kahveci İlyas abinin yardım edebileceğini söyledi. Köyümüzün imamını aradım yardım edemedi. İlyası aradığımda ise tabi abi ne zaman istersen ama benim arabam oraya çıkarmı bilmem dedi. Beni çok fazla tanımamasına rağmen bana yaptığı bu insanlıktan utandım. Cemil abiye,köyümüzün imamına, (şimdi değişdiyse bilemiyorum ama cemil abi iliyor) İlyas abiye sorun.
Ama cenabı rabbim gece 01:30 da bir araba gönderdi. O zaman hiçbir zaman ALLAH dan ümit kesilmeyeceğini iyice anladım. Arabayı getiren bir arkadaşımdı. Kendisi şehir dışında benim onu aradığımı gerçekten ihtiyacı olmasa aramazdı diyerek tatilini keserek dönmüş gelmiş. İşte hala böyle insanlar var daha.
Mecburen bu arabaları 1 günlüğüne kiralıyor buradan doğamız için bir şeyler yapabilmek için ünüversiteden değerli hocalarımızı, değerli gazetecileri, kanal 32 tv bölgeye getiriyor çekim yapıp geri dönüyoruz.
Şimdiye kadar 9500.-tl kadar masraf yaptım. Helali hoş olsun. Doğamız bize her şeyi verdi. Bizim tüm ihanetlerimize karşılık beklemeden verdi. Kesinlikle mermer ocaklarına karşı değilim. Ama bizim bölgemizde tek bir mermer ocağı açılamaz ben bunun mücadelesini veriyorum.
Beni en çok üzen sizler benim büyüklerimsiniz. Neden arkamdan konuşuyor kul hakkına giriyorsunuz. Siz bu lafı söyliyenler beni kaç defa gördünüz kaç defa sohbet ettiniz? Keşke bir büyüğüm olarak sizler beni çağırıp yüzüme tükürüp, 2 tokat vurarak bana hesap sorsaydınız. Ben de kendimi savunabilsem sizi günaha sokmasaydım.
Tüm yalvarmalarıma rağmen babam bana kimin böyle bir laf ettiğini söylemedi. İsterdimki babam bu laf daha kendisine söylenirken hemen beni aramasını yanına çağırması yüzleştirmesini isterdim. Biliyorumki dost dediği kişiyi kırmamak veya üzmemek için bunu yapmadı.
Lafı daha fazla uzatmayacağım, eğer kim böyle bir laf duyup Müslümanlığın gereği beni uyarıp hesabını sormadıysa (büyüklerimiz olarak) benimle yüzleşmediyse o kişilere hakkımı helal etmiyorum.
Köylülerim, sizlere yalvarıyorum bu iftiraları atan kişileri benimle yüzleştirin. Gelin bu lafı üreten kişileri bulalım çağırın beni bir Cuma günü köyümüz camisinin yanında tüm köylüyle onlarla yüzleşeyim. Onlarla yüzleşecek Ben de bu yürek var.
Peki bu iftiraları atan kişilerde bunu yapabilecek cesaret varmı????????
Şimdi size soruyorum eğer kul hakkı denen bir şey varsa (hiç şüphesiz var) bu görevinizi yapmayarak babamı ağlatmanız, o bir damla göz yaşının hesabını verebilecekmisiniz?
Tüm bunlara rağmen uğruna her türlü fedakarlığı yapabileceğim 5 tane can dostlarım böyle bir laf duyupta beni uyarıp, bu iftiralara inandıkları anda yüzüme tükürüp hesabını soramadılarsa onlara da yazıklar olsun.
Sizler dağlarımızı silmiş olabilirsiniz ama ben çocuklarıma, gelecek nesillere güzel bir doğa bırakmak için bu mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Köyde herkes bu çocuğu vuracaklar kim vurduya gidecek diye konuşmasına tüm ölüm tehditlerine rağmen bu onurlu mücadelemi sürdüreceğim.
Silmiştiniz o masum, uçsuz bucaksız dağlarımızı, bizden hiçbir şeyi esirgemeyen, yıllarca bizlere kışın soğuğunda üşümememiz için odun veren, et veren, şifalı ot veren, oksijen veren, selden koruyan dağlarımızı, doğamızı.
Size inandım. Size, hep inanırdım! Bilmediniz
Evet daha eşimden, oğlumdan, canımı vereceğim 5 arkadaşımdan başka, dostlarım bile beni anlamaz iken, siz nasıl anlayacaktınız?
Bir insanın Doğayı nasıl bu kadar sevebileceğini..
Ve sizin hiçbir zaman anlayamayacağınız, görünce insanlığınızdan utanacağınız, ağlayıp kahrolacağınız, her türlü çaresizliğin, rezilliğin içinde Cenab ı Rabbine şükür den vazgeçmeyen 7-8 yaşlarında bir ay parçasına vurulup, sarıldığını

MAHMUT AKSU
0533 5024933

KÖYÜMÜN HER BİR İNSANI ÇAĞIRIP BANA HESAP SORUP, EĞER BU İFTİRALARI YAPTIYSAM
YÜZÜME TÜKÜREBİLİR, BÜYÜĞÜM OLARAK DÖVEBİLİRSİNİZ.

Değerli köylülerim, büyüklerim ve küçüklerim,

Sizlere geçen hafta hakkımda atılan iftiralarla ilgili bir mektup yazıp değerli vaktinizi almıştım. Beni arayan tüm köylülerime yürekten teşekkür eder o mübarek ellerinizden öperim.

Tüm çabalarımın sonucunda bana atılan iftiraların kaynağını buldum.

Ve çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Köyümde yaşayan birinin bu iftirayı atmamasına sevindim. Bana bu lafları söyleyen Isparta da metamar mermer fabrikası sorumlusu köylümüz ömer abi. Oda başkasından duymuş. Beni korumak için eşe dosta söylemiş.
Kendisine aşağıdaki mektubu yazıp yolladım.
Sayın ömer bey,
Tam 5 yıldır elimden geldiğince çandır köyündeki tamamen kanunsuz ve hukuksuz her tarafı pislik dolu rüşvet dolu ihanet dolu doğa katliamları ile ilgili uğraşıyorum. Bu bölge de mevcut kanunlarımıza göre tek bir mermer ocağı bile açılamaz. Sen diyeceksin ki açılır peki o zaman ek teki dosyalarıma cevap vermeni önemle rica ediyorum. Her türlü dövme, sövme, ölüm tehditlerine rağmen bir adım geri atmıyorum.

2 gün önce korkunç bir olay yaşadım. İnsanlar eğer insansa arkadan konuşmamalı telefon açıp direk muhatapları ile konuşmalı. Benim için mermercilerden rüşvet alıyormuş, değişik değişik arabalara biniyormuş diyorlarmış. Köye bir mektup yazıp gönderdim. mutlaka bu kişileri bulup yüzleşeceğim.

Bir köylün olarak sana yalvarıyorum mermer sektöründe olduğun için size soruyorum böyle bir duyum ların varmı? Eğer var ise beni onlarla yüzleştirmeni müslümanlığın gereği olarak sizden istiyorum.

Bu bana rüşvet verdiğini söyleyen köpekler kimmiş?

Bu mektubumun sonucunda ömer abi Pazartesi sabahı beni aradı. Uzun uzun konuştuk. Niyetinden hiç şüphe duymadım.
Dediğine göre o bu rüşvet söylentilerini kendi söylemiş, Antalya daki toplantılarda duymuş
ANTALYA da lüks otellerde mermercilerle ilgili yapılan büyük toplantılarda duymuş. Oradaki çok değerli, şerefli, onurlu mermerci kardeşlerimiz yav Isparta da Mahmut diye bir çocuk var rüşvet alıp değişik değişik arabalara biniyormuş diyorlarmış. Dikkat edin rüşvet verdik demiyorlar, arabalara biniyormuş diyorlar

Kim diyormuş? Mermer ocağı sahipleri.. Şaşırmadım bir insanı eğer kanunla, nizamla, ölümle, tehditle yıkamıyorsan ne yapacaksın çamur atacaksın.

5 yıldır doğam için uğraşıyorum. Bu tehditler, şantajlar, rüşvetler vız gelir tırıs gider.

Ama ben isterdim ki ömer beyin beni arayıp onlarla yüzleştirmesini. Umarım ömer bey beni Antalya da yapılacak ilk toplantıya çağırır onlarla yüzleştirir.
Değerli köylülerim; Biliyorsunuzki dünya kurulduğundan bu güne kadar BUKELEMUN LAR hep olmuştur. Olmaya da devam edecektir.
Kuduz hastalığı dünya kurulduğundan beri vardır. Bu ağzından salyalar akan köpekleri bulup bunun hesabını kanunlar çevçevesinde soracağım.

Değerli köylülerim siz yaşlılar dedemi çok iyi tanıyorsunuzdur.
Rahmetli Dedem gilin (Dallan Mahmut) eski evi ovanın tam ortasındaydı. Köye uzaktı. Öyle olmasına rağmen hiçbir sabah ve öğle yemeğini yalnız yemezdik. Yol üstü olduğundan tanıdığı veya tanımadığı insanlar dedem gilde dinlenir bir ayran içer yollarına devam ederlerdi. Ben o günleri unutmadım. Onların bu iyiliklerini görmeyecek, onlara bir laf getirtecek, bir kalem de silecek kadar kör ve ******** değilim.
Şunu her kez bilmeli ki;
DALLAN MAHMUT UN TORUNU ZİYA AMADIN OĞLU MAHMUT AKSU YU SATIN ALACAK PARA
DAHA BASILMAMIŞTIR. CENAB I RABBİMİN İZNİ İLE DE BASILMAYACAKTIR.

BANA RÜŞVET TEKLİF EDEBİLECEK CESARET DE BİR KÖPEK DAHA DOĞMAMIŞTIR.
 
M

MAKBULE ALABAŞ

Ziyaretci
Selamun aleykum sayın cumhurbaşkanım...ben istanbul esenyurtta oğluyla yaşayan ve kirada oturan bir vatandaşım.950 tl maaşla çalışıyorum.geçmişten kalan borçlarım nedeniyle hergün hukuk bürolarının haciz tehditleriyle karşı karşıyayım.psikolojim bozuldu..maaşım hacizli..allah rızası için şu hukuk büroları hakkında bir yasa çıkarın da bizi rahat bıraksınlar ve sürekli tehdit edip durmasınlar...rabbim sağlık verdikçe zaten borçları ödemeye çalışıyorum...maaş haricinde bir gelirimiz yok...ne yapayım canımı mı vereyim canım reisim?allahtan başka sahibimiz yok...hukuk bürolarının tehditvari tavırları beni canımdan bezirdi..allah rızası için bu derdime bir çözüm bulun sayın cumhurbaşkanım...biliyorum şahidim türkiyeye sizin gibi adil merhametli bir lider daha gelmedi..ve bir sorunum daha var...yaşadıgım esenyurt semtinde bulunduğum mahallede cadde lambaları yok..karanlıkta işe gidiyorum..evim mezarlığın tam karşısında ve yol boyunca araçlar park halinde ve adamlar içki içip şişeleri yollara atıyorlar...korkuyorum sayın reisim..akp belediye başkanımıza defalarca sokak aydınlatmaları için mail attım ancak hiçbir şekilde dönüş yapmadılar...telefon numaram 0531 332 30 55 ... Rabbim şimdiden sizden razı olsun canım reisim........
 
Y

yalan dunya

Ziyaretci
Sayın cumhur başkanım ben evli ve bir çocuk babasıyım çok zor durumdayım maddi durumum olmadığı için tek 1 odada yaşıyorum eşimle sorun yaşı yorum bana yardımcı ollun Allah razı olsun
 
M

musa

Ziyaretci
kadın tecavüzcüler asılsın heryer tecavüzcü doldu

sayın cumhur başkanım ben adanadan yazıyorum . dün aksam bizim akrabalardan bi kız kardeşimize tecize yeltenmişler kız çığlık atıp bağirmasa sokağın ortasında daha kötü şeyler olucak herkezin namusu şerefi bu ********leri içimizden bulursak ve görürsek sonu ölüm olucak biz HALK olarak ne can güvenliğimz var nede devlete inancımız kaldı artık bu ŞEREFSİZLERE İDAM VEYA CAYDIRICI CEZALAR VERİLSİN YOKSA DEVLETİN ÇÖZEMEDİĞİNİ İNSANLAR ÇÖZECEK ALLAH AŞKINA BU KANSIZLAR İÇİMİZDE GEZİYOR BUGÜN BANA YARIN SİZE BAŞKANIM BUNU YASALARA GEÇİRİN ARTIK
 
Üst Alt