şuurlu varlıklar

yani taaaaaaa...Adem ruhsuzken ceset halindeyken veya ondanda önce....(Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım)... zamanında Allah cc. herşeyi kurmuş mudur.Senaryo mudur?İblis günah keçisi midir?

Peki Bu senaryoyu oynaması ve başlatması için Allah cc.İblis'i yarattı ise ve İblis'te görevini tam anlamı ile yerine getirmek için çalışıyor. (Allah'ın emrini yerine getirdiğinde Cehenneme mi gidecektir.???)

böyle anlatırsak kafalar karışır.,,,

bence; herşey o an başlıyor, zaman ve mekan...vb... O varlıklar 'cinler' veya melekler Allah'ın huzurunda dahi özgürler...korku veya çekinme yok.Çünkü hiçbir ceza ile karşılaşmamışlar(Özgürlükten ötürü)

Ama böyle olmazdı, herkesin dili uzamıştı...özgürlük adına herkes bildiğini mi okuyordu.İblis o an ÇAKMAK oldu ve yeni bir çağın fitilini ateşledi.Artık herkes için ceza var dedi (ayağınızı denk alın) ..........................
artık cennet-cehennem var olacak. herkesin görevi Ademoğlu üzerinde dedi..Melekler onlara hizmet edecek(muhasebe,kayıt,iletişim,vs..)
iblis'te insanoğlu üzerinde çalışacak.ve arada zayıf olanları alıp temizleyecek.Yani iblis ruhu olgunlaşmamış olanları çürüğe ayıracak.

Tabi ki doğrusunu Allah cc. bilir....

dost'ça kalın...
 
Üst Alt