Sutyen Takmanın Zararları

Geceleri yatarken üşenip sütyeninizi çıkarmadan uyuyorsanız göğüs kanseri riskiyle karşı karşıya olabilirsiniz. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre sütyenle uyumak göğüs kanserine sebep oluyormuş

Göğüs kanseri gibi bir hastalık göğüslerimizin tehlike altında olduğunu belirtiyor.Göğüs kanserinin ise başlıca nedeni aralıksız sütyen takmak.Günde en fazla 12 saat sütyen takmak gerekiyor.

Göğüs kanserinin en önemli nedenlerinden birinin aralıksız takılan sutyen olduğu belirtildi. New Yorkta bulunan Ulusal Sağlık ve Uzun Yaşam Kaynağı Merkezi, 4 bin 700 kadın üzerinde yaptığı araştırmada, aralıksız sutyen takan kadınların, göğüs kanserinin en sık görüldüğü kesimi oluşturduğunu ortaya çıkardı.

Sutyen kullanmayanlarda oran düşük
Sutyen kullanmayan kadınlarda kanser oranının çok düşük olduğunu belirleyen uzmanlar, kadınları günde 12 saatten fazla sutyen takmamaları konusunda uyardı. Doktor Beverly Smith, düzenli masajın göğüslere kan akışını artıracağını, böylece sutyenlerin göğüs üzerindeki olumsuz etkisinin azalacağını söyledi.
 
Üst Alt