• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Süpermeydan Şairleri Antolojisi

• Konbuyu başlatan Y.E.K.
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 82
  • Görüntüleme 18K
H

hisarlikenan

Ziyaretci
Aslında aklımıza takılan en önemli soru;
beni sevmediği ve/veya aynı düşünceleri paylaşmadığımız için bir başkası benimle aynı kitapta,aynı safta yer almak istemeyecektir.Bunun sebeplerini ise;siyasi görüşler,inançlar,eğitim,gelir seviyesi,sosyal konum,yaşam tarzı,şiir türleri,edebi bilgi,eser kalitesi...şeklinde sıralayabiliriz.
Emin olabilirsinizki ilerde kitabın basılması aşamasına gelinirse,daha önceden listeye dahil olmuş bir çok kişinin ayrılmak istediğine şahid olacaksınız.Çünkü iş ciddiye binecek.Bu çok güçlü bir ihtimal ve hepimiz bu potansiyele dahiliz.Zira hiç kimseye sen buraya girme veya giremezsin denmeyecek.Hâl böyle olunca burası tam bir harman yeri olacak.Mesela birisi çıkıp diyecektir:benim eserimle bu ne olduğu belli olmayan uyduruk şiirle nasıl olurda aynı kitaba basılır? veya bu adamla ben nasıl aynı yerde olabilirim?
Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.

S

SAHARAY

Ziyaretci
beni sevmediği ve/veya aynı düşünceleri paylaşmadığımız için bir başkası benimle aynı kitapta,aynı safta yer almak istemeyecektir.Bunun sebeplerini ise;siyasi görüşler,inançlar,eğitim,gelir seviyesi,sosyal konum,yaşam tarzı,şiir türleri,edebi bilgi,eser kalitesi...şeklinde sıralayabiliriz.
Emin olabilirsinizki ilerde kitabın basılması aşamasına gelinirse,daha önceden listeye dahil olmuş bir çok kişinin ayrılmak istediğine şahid olacaksınız.Çünkü iş ciddiye binecek.Bu çok güçlü bir ihtimal ve hepimiz bu potansiyele dahiliz.Zira hiç kimseye sen buraya girme veya giremezsin denmeyecek.Hâl böyle olunca burası tam bir harman yeri olacak.Mesela birisi çıkıp diyecektir:benim eserimle bu ne olduğu belli olmayan uyduruk şiirle nasıl olurda aynı kitaba basılır? veya bu adamla ben nasıl aynı yerde olabilirim?

Söz klavyeden bir kere çıkar...Bu projede kim olursa olsun verdiğim sözden dönmem.

Yanlız benim tek isteğim forumdaki kişisel bilgilerimizle o kitaba katılımda bulunmak.

Onun dışında Y.E.K e hep destek, tam destek...:)

E

Eftelya

Ziyaretci
yokluğunun bilmem kaçıncı saati
kaçıncı sigaram sayısını unuttum
varsın olsun çetele tutmuyorum ya

kedi bır acaip bakmakta son bir saattır
koltuğun yerını mı değişsem
en iyisi çiçekleri sulamak
kapıdaki ayak seslerıde kıme ait
aynayı da sılmelıyım bır ara
eyvah gözlerımın altları şişmiş
bu beyazlar benım mi
annemı de aramalıyım
kızacak yine
kedinin gözleri hala ben de
yokluğunun bilmem kacıncı saatı
varsın olsun gelme

Eftelya

Y.E.K.

Altın Üye (Haziran 2008)
Üye
Süpermeydan Şairleri Antolojisi beklenen ilgiyi görmediğinden dolayı,bu ayın sonuna kadar oluşan tepkilere,katılımlara göre forumdan kaldırılacak veya devam ettirilecektir.Malumunuz veçhile iki elin parmaklarını bile bulmayan şairanelerle yola çıkmak,buna binaen böyle bir girişimde bulunmak beyhude olacaktır.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
YEK de yavrum YEK de

RABİA

Bağımlı
Üye
Süpermeydan Şairleri Antolojisi beklenen ilgiyi görmediğinden dolayı,bu ayın sonuna kadar oluşan tepkilere,katılımlara göre forumdan kaldırılacak veya devam ettirilecektir.Malumunuz veçhile iki elin parmaklarını bile bulmayan şairanelerle yola çıkmak,buna binaen böyle bir girişimde bulunmak beyhude olacaktır.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
YEK de yavrum YEK de
Aramıza yeni şair ve şairaneler katıldı...Onların da gereken ilgiyi göstermelerini umuyorum, böylelikle bu nadide girişim neticesiz kalmayacaktır inşallah...

Kadim bey,Deniz Hanım,Eftelya,Kırmızıgül...hadi buyrun...

K

Kadim

Ziyaretci
Aramıza yeni şair ve şairaneler katıldı...Onların da gereken ilgiyi göstermelerini umuyorum, böylelikle bu nadide girişim neticesiz kalmayacaktır inşallah...

Kadim bey,Deniz Hanım,Eftelya,Kırmızıgül...hadi buyrun...
Sayın Rabia Hanım; Ön bir inceleme yaptım fikirlere görüşümce yorum getirmeye çalıştım.
Tabiki de katılmaktan şeref duyarım.

1- Bu proje 25 haziranda ortaya çıkmış olup sanırım gereken ilgiyi görmemiş.
2- Forumun bütün şairleri ve şiirleriyle destek olabilecek veya katılım yapacak bütün Forum Süpermeydan'lılar diyelim.
3- Şiirlerde her tarza yer olması kanaatindeyim
4- Sayın yöneticilerden Süpermeydan Şairleri Antolojisi içine giren yorumları silmelerini rica edelim veya yorumlar için Süpermeydan Şairleri Antolojisi Yorumları diye yeni bir başlık açalaım.
5- Bu başlık altında Yayınlanan şiirlerin telif hakları Konusunda tün arkadaşların fikirleri alınacak

Kısa ve öz olarak bu fikirlerdeyim ciddiyetli ve düşünerek ortak fikirler alacağımızı temenni ediyorum.

şєу∂α

Amatör
Üye
Aynen katılıyorum :icon_question:

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Kadim bey yalnışınız var
siz kendinizle karıştırdınız sanırım. ben kim kalemiyle yüreğini konuşturmaya çalışan kim

Y.E.K.

Altın Üye (Haziran 2008)
Üye
Arkadaşlar,bu fikrimi ilk dillendirdiğim günden bu zamana yaşanılanlar sonucunda şu kanıya vardım ki;gereken ilgiyi görmediğinden veyahut ben fazla üstelemediğimden dolayı bayağı bir rolantiye girdi bu girişim.Ben sonuna kadar varım.Var olmasına varım ama sitenin yöneticisinde biter böyle işler,bizden talep etmesi...ondan takdirine binaen harekete geçilmesi...

K

Kadim

Ziyaretci
hayaller görüyorum çıldıran bir sevgilinin bakışında;
düşüncelerim asılı,
sözlerim kelepçeli,
gözüm çok uzaklarda.

Kadim

B

beklenen

Ziyaretci
güzel bir çalışma olurdu

konu cazip;herkes taşın altına elini sokarsa güzel bir çalışma olur kanaatindeyim...

Üst Alt