• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Duyuru supermeydan güncelleme

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Tekrar Hoşgeldiniz! , kullandığımız forum yazılımında değişiklik yaptık artık sitemiz daha hızlı ve mobil uyumlu.

Yeni sisteme üye bilgileriniz-profil mesajlarınız-forum mesajlarınız ...vs birçok şeyi taşıdık fakat avatar ve özel mesajlar gibi bazı bölümleri taşıyamadık.

Tüm üyelerimizden profil sayfalarına girip bilgilerini güncellemelerini rica ediyorum...

yeni sistemin kullanımında zorluk yaşadığınız veya sormak istediğiniz herhangi birşey olursa bu başlık altında yazabilirsiniz

Son düzenleme:

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Hayırlı olsun Yüksel Bey.
Sanırım her zaman olduğu gibi alışmak zaman alacak.
Ancak alıştıktan sonra formun durumu hakkında değerlendirme yapabilirim. :)
Yalnız şimdilik şunu fark ettim; açmış olduğumuz konuların izlenme sayısını (kaç kişi bakmış) göremedim.

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hayırlı olsun Yüksel Bey.
Sanırım her zaman olduğu gibi alışmak zaman alacak.
Ancak alıştıktan sonra formun durumu hakkında değerlendirme yapabilirim. :)
Yalnız şimdilik şunu fark ettim; açmış olduğumuz konuların izlenme sayısını (kaç kişi bakmış) göremedim.
Teşekkür ederim , zamanla alıştıkça eski yazılımdan daha iyi oldugunu göreceksiniz..
sorunuzun cevabı ise
konu listesinden baktığınızda hangi konunun kaç kez bakıldığı görülebiliyor. orneğin bu konuya 48 kişi bakmış:)
ilaveten neler yeni bölümünden de görülebilir

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Profil bölümüne büyük boyutlu fotoğraf ve resimler eklenemiyordu , alınan şikayetler üzerine Profil resim ekleme limiti 4096 kb yani 4 mb yükseltilmiştir
İsteyen Üyelerimiz Avatar yerine kendi fotoğraflarını ekleyebilirler..

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Mp3 formatında ses kaydı testi...
mesajlarınıza mp3 formatında ses dosyaları eklenebiliyor
NOT: telif hakkı başkasında olan müzikler eklemek yasaktır... (ben denemek için ekledim:))

EKLENTİ OLARAK

MP3 DİREK DOSYA EKLE BÖLÜMÜNDEN YÜKLÜYORSUNUZ

LİNK OLARAK
mp3 linkini forum mesaj alanına yapıştırıyorsunuz

ornek link:
Kod:
http://www.singlix.com/mp3/Zeki_Muren/Elveda_Meyhaneci.mp3
aşağıdaki gibi görüneccek

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

HALK

Acemi
Üye
eski siteden daha iyi olmuş ….

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
sitemize gelen uye ve ziyaretcilerimizin % 70 i mobil (cep telefonu) kullanıyor Bizde cep telefonu ile giriş yapanların çoğunluğunu dikkate alarak bazı değişiklikler yaptık.

Bu bağlamda sitenin daha çabuk yüklenmesi için yeni bir anasayfa oluşturduk, Anasayfadaki Yeni mesajlar (takip) bölümünü ziyaretçilere görmeye yetkili olduğu forumlardaki son mesajları , üyelere ise kendi oluşturduğu ve takip ettiği konulardaki son mesajları gösterecek şekilde ayarladık bu şekilde ilgi alanı farklı olan üyelerimize ilgilenmedikleri konulardaki son mesajları göstermemiş onlara dayatma yapmamış olduk.

Bazı üyelerimiz ana sayfayı boş olarak görebilir zamanla mesaj yazdıkça veya konuları takip ettikçe anasayfa da mesajlar belirecektir.

1- Üye hesabınız Tercihler bölümünden İçerik seçenekleri > Oluşturduğum içeriği otomatik olarak takip et seçeneğini aktifleştirin

2- beğendiğiniz konuları ilk mesajın sağ üstünde bulunan takip butonunu kullanarak takip edin

Bir diğer güncellememiz ise masaüstü (pc) kullanıcılarımıza en üstte Neler Yeni butonunun yanında kırmızı ile gösterilen sayı tüm site genelinde son gelişinizden bu yana henüz okumadığınız mesaj sayısını gösterir
yeni-okunmamis-mesaj.jpg

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Forum sitelerine aşina olanlar bilir fakat forumlarla yeni tanışan uyelerimizin bilmediklerini var sayarak ve konu görüntüleme sayılarındaki yanlış anlamanın önüne geçmek için açıklama gereği duydum

smn-goruntuleme.png

Konu başlıklarının devamında yazan görüntüleme sayıların yanındaki (K) bin kişiyi , (M) milyon kişiyi ifade etmektedir.
Örneğin : 5K = 5000 kişi , 1M = bir milyon kişi
Eğer görüntüleme sayısının sonunda yukarıdaki harflerden hiç biri yoksa sadece kişi sayısını gösterir.

Örneğin sadece 568 yazıyorsa o konuyu 568 kişi görüntülemiştir

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Trending yani katogorisel popüler konular bölümü aktif edilmiştir , bir başlığın popüler konular bölümüne girebilmesi için en az 25 K yani (25 000) görüntüleme alması gereklidir.

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Öne Çıkar Butonu eklenmiştir , her üye günde 2 kez (12 saat arayla) kendi konusunu öne çıkarıp mesaj yazmadan güncelleyebilir. Bu şekilde copy paste mesajların da önüne geçeriz inşallah...
onecikar-2.jpg

HALK

Acemi
Üye
Bu iyi olmuş deneme amaçlı eski bir konumu güncelledim:))

karafetva

Tecrübeli
Üye
profilimizi ziyaret edenler eskiden görülüyordu,şimdi nası?

karafetva

Tecrübeli
Üye
alıntı yapmak için mini listenin açılması ile seçim yapılıyor. Eskiden direk alıntı tıklanabilir butondu. Yine öyle olması faydalı olur. Hem de hızlı cevap ekranının hemen üstündeki bu sağa doğru sıralanmış butonlardan, güncel olmayan ya da kullanılmayanları açılır listteye alsanız daha iyi olur

karafetva

Tecrübeli
Üye
sayfadaki son mesajda düzenleme butonu görülmüyor. Bu sayfadaki görülüyor??? Mesaj düzenlemesi?

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
sayfadaki son mesajda düzenleme butonu görülmüyor. Bu sayfadaki görülüyor??? Mesaj düzenlemesi?
Uyeler yazdıkları mesajı 24 saat içinde kendileri düzenleyebilme yetkisine sahip .. 24 saat geçtikten sonra mesajı ancak yöneticiler düzenleyebilir... Buton onun için görünmüyor..

YukseLL 

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
alıntı yapmak için mini listenin açılması ile seçim yapılıyor. Eskiden direk alıntı tıklanabilir butondu. Yine öyle olması faydalı olur. Hem de hızlı cevap ekranının hemen üstündeki bu sağa doğru sıralanmış butonlardan, güncel olmayan ya da kullanılmayanları açılır listteye alsanız daha iyi olur
Tıklanabilir Çoklu alıntı butonu eklenmiştir.

karafetva

Tecrübeli
Üye
7236
Bahsettiğim bu iki basamaklı işlem. Alıntı komutu olan QUOTE un yazılması için iki kere tıklama yapılması gerekiyor. Alıntı ön planda bir işlem üstteki yan yana butonlara eklenmeli. Üst kısımda kullanılmadığı halde bulunan bir sürü buton var.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Eski videoların linkleri bozulmuş. Eski video eklemenin farkı mıdır ? Şu anki video ekleme yani mini pencerede oynatma nasıl?