Süper'e Ramazan gelmiş..YANDIK..))

Allahım da biliyor; Allahümme barik lena fi recebe ve şaban ve belliğna ramazan (Allahım 3 ayları bize bereketli kıl ve bizi ramazana ulaştır)diye, hiç dua etmedim. Hele hele layıkıyla idrak edip oruçlarla, kuranla , zikirle, salavatlarla ,sadakalarla ramazan ayını bereketli geçirmek nasip etsin inşaallah. Demedim ve uygulamıyorum.

İftara kalkıyorum, bir şeyler atıştırıyor ve yatıyorum. sabah uyandığımda o gün orucu götüreceğime inanıyorsam oruç tutuyorum. Yok inanmıyorsam tutmuyorum. Bana sen yanlışsın diyecek bir adım öne çıksın ve benim ifadem de olduğu gibi temiz oruç tuttuğunu söylesin...

Allahtan saklıdığımı sizden mi saklıcam olay bu....

Allah (c.c.) ''orucun mükafatı bana aittir,ben vereceğim'' diyor. O böyle dedikten sonra kim ne diyebilir?

Temizini,pisini,pisi pisine aç kalanı O bilir...

Diğer iyiliklerin ve duaların mükafatını Allah (c.c.) den başkasımı veriyor?

Ben ''orucun mükafatı bana aittir'' müjdesini şöyle açıklayabilirim:

Oruca diğer ibadetlerde olduğu gibi riyanın karışması ihtimalini pek görmüyorum.Namaz,hac,kurban gibi ibadetlerine gösteriş,riya karıştıranlar, bunu oruçta pek yapamayacaklardır.Çünkü oruç sabır gerektiren,bir irade hakimiyeti,nefis ıslahıdır.
Sabahtan akşama kadar bir ay boyunca aç kalmak ve aç kalırken sadece Rabb'in rızasını gözetmek...
Bu yüzden oruç amelinin mükafatının Allah katında çok daha farklı değerlendirileceğini düşünüyorum.Bu yüzden oruç bana aittir ve mükafatını ben vereceğim deniliyor.

Üst Alt