Süper'e Ramazan gelmiş..YANDIK..))

Ramazan gelmiş ....
"Bayram gelmiş neyime" gibi oldu..))

Efendim maruzatım ramazanın neden geldiği ile akalalı değil, gelmiş, hoş gelmiş, hep geliyor zaten yani bildiğimiz bir şey...
Yanlız öyle bir geliyor ki forumlara şenlik,nereye baksak "şunu dediler" "bunu dediler" haydeeee oruç kutlamaya" gibi her zaman ki sıkıcı dilekler konular, istemler ,sitemler, rızalar,hüseyinler....

Tamam ramazan geldiği yere hoş gelmiş sefa getirmiş te, dostlar bu ülke de ramazan dışında bir şey yok mu yahu.Haber bakınıyoruz ramazan..tartışma arıyoruz ramazan..

Şimdi bir bilen diyecek ki "aç konu da okuyalım tartışalım" açalım açmasına da konu dönüp dolaşıp ramazanlara gelecek..

O zaman ani bir manevrayla konuyu biz getirelim.

Efendim ramazan kime gelmiş kime gelmemiş bir öğrensek zira bakınıyorum da öğle yemeklerinde oturacak yer bulma sıkıntısı hala gırla...
Ya cidden tutun yada kalkın ben yemek yemek istiyorum..:))
soruyu sordum sanırım...ama tekrarlayayım;

RAMAZAN KİMLERE GELDİ...:))

cevabını bildiğim soruyu sormuşum yahu ..
"Bana gelmediği kesin"..... Mopsy hoş geldin...:))

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Efendim ramazan kime gelmiş kime gelmemiş bir öğrensek zira bakınıyorum da öğle yemeklerinde oturacak yer bulma sıkıntısı hala gırla...
Ya cidden tutun yada kalkın ben yemek yemek istiyorum..:))

Tövbe , tövbeee , milleti " gavur " edecen gari......:freakedout: Oruç tut sıhhat bul bakayım , olmadı oruçla formu birlikte tut...:freakedout:

Merhaba

Gunaydin sn.Guney.
Sizi boyle neseli gormek cok hos.

Ama actiginiz konu gercekten harika.
Bunun cok iyi irdelenmesi gerekiyor.

Ne yazik ki?
Bu tip konular;
"Yesil pancurlu pembe ev"
...vari soylemlerdeki gibi
Olamiyor,olmayacak...

Hem oruç tutmuyor hem de tutmadığını söylüyor.senin utanman yok mu güney .. :p
Tutanların allah kabul etsin tutmayanlar ile allahın arasına girmeyin bu arada .

Hadi bakalım hayırlı ramazanlar :)

Hem oruç tutmuyor hem de tutmadığını söylüyor.senin utanman yok mu güney .. :p
Tutanların allah kabul etsin tutmayanlar ile allahın arasına girmeyin bu arada .

Hadi bakalım hayırlı ramazanlar :)

Oruç tutmadığını söylemenin utanılacak tarafını ben anlayamadım, Allahın bildiğini kuldan saklayıp oruç tutmaz iken tutar gibi davranıp takiye yapmak,yalan söylemek daha utanç verici bence....

Oruç tutmadığını söylemenin utanılacak tarafını ben anlayamadım, Allahın bildiğini kuldan saklayıp oruç tutmaz iken tutar gibi davranıp takiye yapmak,yalan söylemek daha utanç verici bence....

Sanırım yanlış anladınız yazdığımı . ?
Zaten aynı sizin gibi düşündüğümü yazdığımdan anlaşılmıyor mu ?

Üst Alt