Stor perde modellerı ıle konsept mekanlar

reis05

Uzaklaştırıldı
Genel olarak ofisler için uygun olduğu düşünülen stor perdeler, son yıllarda dekorasyon firmalarının yeni tasarımlarıyla evler için de doğal bir görünüm ve estetik bir şıklık sunmaya başladı. Doğal dokulu kumaşlarla da üretilebilen stor perdeler mekana giren ışığın çok daha yumuşak hatlar oluşmasını sağladığı gibi, kullanım açısından da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Günümüzde üretici markalar kendilerine ait patentler geliştirerek yeni vites kutuları üretiyor ve böylece stor perde modellerinde çok daha basit bir kullanım imkanı doğuyor. Zincir mekanizması sayesinde yüksek tavanlı yapılar için de ideal özelliğe sahip olan stor perdeler, büyük bir kullanım konforu vaat ediyor.

Mekanik aksamı ve vites kutusuyla yeni nesil stor perde modelleri dayanıklı gövdelere sahip olduğundan, uzun süreli bir kullanım imkanı da sağlamaktadır. Zincir mekanizmasının braket deliklerinden kusursuz bir biçimde geçmesi gerektiğinden, bu tür perde modellerini satın almadan önce sistemi test etmenizde de yarar var. Piyasa da yaygın bir şekilde bulunan Çin malı ürünler her ne kadar ilk bakışta pahalı rakipleriyle aynı özelliklere sahipmiş gibi görünse de, zincir mekanizmalarının dayanıksız yapısı nedeniyle kısa sürede bozulabilmektedir.
Eksen Pini’nin de büyük önem taşıdığı stor perdelerin ilave yay sistemleriyle güçlendirilmiş olan modellerinin seçilmesinde de yarar var. Düşey olarak perdenin düzgün bir hat halinde durmasını sağlayan ilave yay sistemleri, ayrıca sistemin çok daha dayanıklı hale gelmesini sağlamaktadır. Stor perde modelleri seçimlerinde çoğu tüketici perdenin açılıp kapatılırken çıkarttığı sesi düşünmese de, özellikle iş ortamlarında ve ticari işletmelerde bu durum büyük bir sıkıntı haline gelebilmektedir. Üretici firmalar yeni geliştirdikleri sistemler sayesinde stor perdelerin oldukça sessiz bir biçimde açılıp kapanmasını da sağlamaktadır.

Pencere yüzeyinin tamamının kullanılabilmesini sağlayan stor perde modelleri, mekana çok daha fazla doğal ışık girmesini sağlar. Böylece doğal ışık sayesinde mekanda kullanılan dekorasyon öğelerinin tamamı dikkat çekici hale gelir ve ortamda bir tasarım bütünlüğü oluşur. Tüm bunların ötesinde yeni nesil stor perdelerde ısı yansıtıcı özellikler de bulunuyor. Stor perdelerin ısı yalıtımı ve yansıtma özellikleri sayesinde yaz aylarının sıcak günlerinde serin bir mekanın keyfini çıkartma lüksüne de sahip olabilirsiniz.
 
Üst Alt