• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

SSK Estetik Ameliyatları Karşılıyormu?

Okunuyor :
SSK Estetik Ameliyatları Karşılıyormu?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
SSK Estetik Ameliyatları Karşılıyormu?, bağkur estetik ameliyatları ödermi,sgk hangi estetik ameliyatları öder

Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık uygulama tebliği kısaltılmış isimle SUT denilen tebliğde buna cevap verilmiştir. Öncelikle vucut bütünlüğünü sağlamak amaç olacaktır. Bu amaçla aşağıdan sayılan konularda sgk estetik ameliyatları karşılar.

İş kazası veya meslek hastalığı geçirdiyseniz ve bu müfettiş raporları ile kabul edildiyse bu kaza veya hastalıkların neden olduğu tüm bozukluklarda estetik ameliyatlarınız parasız yapılır ve sgk'ca ödemeleri yapılır.

Bir kaza veya hastalık geçirdiyseniz ve sigortalı iseniz sgk bozulan vucut yapınızdaki bozukluklarınız için gerekli düzeltmeler için yapılan ameliyatları karşılar.

Doğuştan meydana gelen ve konjenital olarak adlandırılan bozukluklar için yapılan estetik ameliyatlar faturalarıda sgk tarafından ödenir.Örneğin doğuştan dudak yarılması çene bozukluğu varsa bu ödenir. Sonradan oluşanlar ödenmez.

Bir konuya daha açıklık getirelim. İşkazası meslek hastalığı kaza veya hastalık nedeniyle acile kaldırıldıysanız ve hemen estetik ameliyat da yapıldı ise . Örneğin kopan parça dikilerek estetik cerrahlarca düzeltildi ise bunu yine SGK öder . Diğer durumlarda Kurumca anlaşmalı hastanelerde ameliyat ve tedavi olmanız gerekmektedir.
 
Üst Alt