• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

SsangYong yeni Korando

Okunuyor :
SsangYong yeni Korando

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Güney Koreli otomotiv devi SsangYong, yeni “Korando” yu İspanya’nın Mallorca adasında düzenlenen organizasyonla dünya basınına tanıttı.

Sportif sürüş, üstün teknoloji, güvenlik ve estetik gibi öğelerin bir araya toplandığı bir otomobil olarak ortaya çıkan yeni Korando, genç, dinamik, agresif ve heyecan verici kişiliğiyle hem zorlu doğa koşullarında hem de şehir içi kullanımdaki performansıyla göz dolduruyor.

Mallorca’daki lansmanda söz alan SsangYong Dünya Başkanı Yoo II Lee, 4. Nesil Korando’nun, yüksek üretim kalitesi, yakıt tüketim verimliliği ve cazip fiyatıyla Markaya değer katacağını söyledi.

Yoo II Lee, 2011 yılında 30 bini Kore’de, 25 bini Avrupa’da, 45 bini diğer pazarlarda olmak üzere toplam 100 bin “Korando” satışı hedeflediklerini belirtti.

Lee “Classy Utility Vehicle CUV”(Zarif –Faydalı-Araç) sloganıyla tanıtılan yeni Korando’nun, Euro 6 normlarına uygun düşük emisyon değerlerine sahip çevre dostu motoru ile fark yarattığını sözlerine ekledi.

Yeni Korando’nun üstün özellikleri sayesinde pazardaki hedefinin liderlik olduğunu kaydeden Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Genel Koordinatörü Bahadır Gören, “Yeni Korando’yu gören ve test eden herkes onun farklı ve özel bir otomobil olduğunu anlayacaktır.

Tüm beklentilere karşılık verecek düzeyde olan Yeni Korando ile pazardaki konumumuzu güçlendireceğimizden hiç kuşkumuz yok” dedi.

Bahadır Gören SsangYong’un Tükiye distribütörü Şahsuvaroğlu olarak, Ekim ayında 2.0 Lt dizel motor seçeneği ile satışa sunacakları Korando’da düşük yakıt tüketim seviyesi, yüksek performans sağlaması ve düşük karbondioksit emisyonu, Korando’yu tüketici için daha cazip hale getirdiğini vurguladı.

Hem manuel hem otomatik vites transmisyon mevcudiyeti, 2.0 litre dizel motor ile Korando modelinin en cazip özellikleri arasında gücü, güvenliği, uyumlu iç tasarımı, rahatlığı ve çevre dostu olması bulunuyor.

Geçmişi 1974 yılına dayanan Korando, Kore otomobil endüstrisinin dört çekerli ilk aracı. 1983 yılında ülkeye sağlayarak yeni bir sayfa açtı. Diğer en önemli gelişme ise 1996 yılında üçüncü jenerasyon model pazara sunulduğunda Mercedes-Benz dizel teknolojisinin uygulanmasıydı.

Avrupa pazarı dışında, SUV pazarında da en güçlü markalardan birisi olan Korando, Kore Guinness Rekorlar kitabı içerisinde ülkenin en uzun yaşayan otomobil markası olarak listeleniyor.
Haber7
 
Üst Alt