• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Spindle Motor Sürücü

Okunuyor :
Spindle Motor Sürücü

sahinrulman

Acemi
Uzaklaştırıldı
Spindle motor yüksek güç ihtiyaçlarına cevap verebilen motorlardır. Sürekli olarak tork verebilen spindle motorlar yüksek devir hızlarına hızlı cevap verir ve çalışmalar sırasında verim elde edebilmenizi sağlamaktadır. Elektronik, gıda, ilaç sanayisi, otomotiv sektörü gibi endüstriyel alanlarda ihtiyaç duyulan yüksek devir değerlerine spindle motorlar kullanarak ulaşılması mümkündür. Spindle motorlar hava soğutmalı spindle motor ve sıvı soğutmalı spindle motor olarak iki farklı tipte bulunmaktadır.

Spindle motorlarda sık karşılaşılan sorun aşırı derecede ısınma problemidir. Spindle motorların ısınmaları motorun boyutuna ve gücüne göre değişim göstermektedir. Spindle motorların çelik rulmanlı ve seramik rulmanlı modelleri bulunmaktadır. Spindle motorlar kalkma ve durma anında pozisyonlarında değişim meydana gelmektedir. Pozisyonlarında servo motor kadar hassasiyet göstermeyen spindle motorlar yük taşıma açısından avantaj sağladığından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Otomatik takım değiştirme özelliğine sahip olan bazı spindle motor çeşitleri çalışmalar esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Spindle motorlar cnc tezgahlara montaj edilebilmektedir.

Spindle motor sürücüsü motorun kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Hedy spindle motor ve sürücülerinin parametre ayarlarının yapılması gereklidir. Uygun parametre, frekans ve kalkma-durma ayarlarının yapılması gereklidir. Aksi takdirde motorun yönetimini gerçekleştiremez ve çalışmalarınızdan verim elde edemezsiniz. Şahin Rulman sitesi üzerinden almış olduğunuz spindle motorların özelliklerine göre yapılacak olan ayarlamalar motorun ürün özellikleri kısmından sizlerle detaylı bir şekilde paylaşılmaktadır.

Şahin Rulman sitesi üzerinden satın alacağınız spindle motor güç değerleri 0,75 kw ile 7,5 kw gerilim değerleri ise 220V ile 380V arasında değişim göstermektedir. Güç ve gerilim gibi teknik özelliklere göre değişim gösteren spindle motor fiyatları 150$ ile 380$ arasında farklılık gösterebilir. Geniş ürün çeşitliliğine sahip Şahin Rulman’dan spindle motorların yanı sıra step motor, servo motor, planet redüktör, lineer rulman ve diğer mekanik ve elektronik ürünleri temin edebilirsiniz. Online satış imkanı ile güvenli bir alışveriş yapmak için Şahin Rulman sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : Spindle Motor Sürücü
 
Üst Alt